Ścieżka powrotu

Start Aktualności

Fotogaleria


Błąd
  • JFolder::files: Ścieżka nie prowadzi do katalogu:
Uwaga
  • JW_SIG_PRG
Aktualności
Wspólnie przeciw białaczce
{gallery}fotogal13_14/sp13_14/20_dkms{/gallery}
 
Szkolne Rekolekcje Wielkopostne

W dniach 30 marca – 2 kwietnia społeczność naszej szkoły przeżywała swoje duchowe ćwiczenia. Nauki rekolekcyjne głosił ks. Dariusz Kruszyński. Dzieci i młodzież bardzo licznie i aktywnie uczestniczyła w spotkaniach przygotowując się do nadchodzących Świąt Wielkanocy.
 
Koło turystyczno-przyrodnicze

7 marca 2014 roku byliśmy ponownie w Muzeum Okręgowym na nowej stałej ekspozycji  archeologicznej „Najstarsze dzieje…”. Lądolód wygląda super, jest naprawdę godny obejrzenia, a biżuteria z czasów Jaćwingów przepiękna.

12 marca 2014 skorzystaliśmy z ładnej, wyżowej pogody utrzymującej się od kilku dni i w końcu poszliśmy zobaczyć niebo nad Suwałkami nocą. Najlepiej widać było Jowisza oraz gwiazdozbiór Wielkiej Niedźwiedzicy. Ale było zimno.

1 kwietnia 2014 byliśmy w Muzeum Marii Konopnickiej. Zwiedziliśmy dom naszej najsłynniejszej pisarki oraz wystawę prac Bohdana Butenko, którego znamy z ilustracji do różnych książek np. „Panna z mokrą głową”, „Chłopak na opak” oraz z bajek np. „Gucio i Cezar”, „Przygody Gapiszona”.

Więcej…
 
Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym
 alt  Dnia 11 kwietnia 2014r. uczniowie naszej szkoły, brali udział w Ogólnopolskim Turnieju Bezpieczeństwa w   Ruchu Drogowym- etap powiatowy. Z pośród szkół podstawowych z naszego miasta, nasi uczniowie stanęli na wysokości zadania i  zajęli  I miejsce.

   Tym samym zakwalifikowali się do finału Wojewódzkiego Ogólnopolskiego Turnieju BRD, który odbędzie się dnia 6 maja 2014r. w Białymstoku.

 


Serdecznie gratulujemy i dziękujemy.

 

Życzymy powodzenia w finale wojewódzkim- trzymamy kciuki („połamania roweru”).

Skład drużyny:

1.   Kapłon Anna kl. VI b

2.   Tylenda Michał kl. VI b

3.   Grzymkowska Urszula kl. V d

4.   Senda Paweł kl. V b

Przygotował drużynę i opiekował się- nauczyciel p. Marek Grzybowski. Dziękujemy serdecznie za pomoc w przygotowaniu uczniów - p. Halinie Korzun i p. Barbarze Kapłon.alt

 
 
Zostań potencjalnym Dawcą szpiku i komórek macierzystych
 

Nazywam się Norbert. Mam 8 lat i uczę się w pierwszej klasie. Uwielbiam zwierzęta,

a jak wyzdrowieję, będę mieć psa. Po raz pierwszy zachorowałem 4 lata temu a od 3 lat jestem po przeszczepie szpiku kostnego. 24.02.2014r. dowiedziałem się o wznowie białaczki i z całych sił walczę by wygrać. Teraz jest trudniej, ale wierzę, że wyzdrowieję i wrócę do normalnego życia. Proszę zarejestruj się jako potencjalny dawca szpiku i podaruj szansę na życie mnie lub komuś innemu. Liczę na Was!

Norbi


* * * * *
Społeczność Zespołu Szkół nr 10 w Suwałkach przyłącza się do akcji Fundacji Promyk w Suwałkach i zwraca się z prośbą o wsparcie akcji pozyskiwania potencjalnych dawców komórek macierzystych dla Norberta.

Norbert Piekarski jest uczniem klasy I c Szkoły Podstawowej nr 10 w Suwałkach. Przed czterema laty miał dokonany przeszczep komórek macierzystych. W momencie, gdy był przygotowywany do przeszczepu, dawca nagle wycofał się i dlatego zabieg został wykonany od dawcy niezupełnie zgodnego. Niedawno nastąpił nawrót choroby i w bazie nie ma odpowiedniego dawcy. Dziecko nie ma dużo czasu, więc pilnie poszukujemy genetycznego bliźniaka.

27 kwietnia 2014 r. w Centrum 3, ul. Kościuszki 71 w Suwałkach (obok Urzędu Pracy) w godz. 10:00 - 16:00 organizowany jest dzień dawcy.
www.dkms.pl


 
W hołdzie Janowi Pawłowi II

altBywa nieraz, że stajemy w obliczu prawd, dla których braknie słów...”

 

W dniu 2 kwietnia uczniowie szkoły podstawowej uczestniczyli w uroczystości poświęconej pamięci bł. Jana Pawła II. Przeżywając dziewiątą rocznicę śmierci Papieża, w atmosferze duchowego przygotowania do Jego kanonizacji społeczność szkolna oddała hołd Wielkiemu Polakowi. Ta szczególna lekcja człowieczeństwa została przygotowana przez uczniów klasy VC i VD pod kierunkiem Bożeny Fabisiak i Bożeny Pojawy oraz szkolny chór prowadzony przez Annę Bagińską.

alt         

 
Pierwszy Dzień Wiosny
alt21.03.2014 r. z okazji Pierwszego Dnia Wiosny odbyły się międzyklasowe rozgrywki. Uczniowie rywalizowali ze sobą  w 4 konkurencjach:  wiersz lub piosenka o wiośnie, plakat, wiosenna rymowanka, najciekawsze przebranie.

Na poszczególnych poziomach zwyciężyły:

Kl. IVe – wychowawca p. Marek Grzybowski,

Kl. V c     wychowawca p. Bożena Fabisiak,

Kl. VI  e   wychowawca p. Beata Zdancewicz.

            Gratulujemy zwycięzcom.

 

                                                           Samorząd Uczniowski

alt

 
Podsumowanie wyników konkursów przedmiotowych
Podczas podsumowania wyników konkursów przedmiotowych, które odbyło się 19 marca w Szkole Podstawowej nr 6 w Suwałkach, nasza Szkoła Podstawowa nr 10 otrzymała nagrodę za największą liczbę laureatów w naszym regionie. Dziesiątka może poszczycić się aż 14 laureatami. Na szczególne brawa zasłużył Kuba Wróblewski – najlepszy ze wszystkich uczniów, bo był laureatem z czterech przedmiotów. Pani Dyrektor Halina Walendzewicz otrzymała list gratulacyjny od Podlaskiego Kuratora Oświaty oraz pamiątkowy grawerton od Wojewody Podlaskiego. 
III EDYCJA KONKURSU „MAM 6 LAT”

Po raz kolejny Rada Rodziców sześcioletnich uczniów klasy pierwszej (I d) Szkoły Podstawowej nr 10 z Oddziałami Integracyjnymi im. Olimpijczyków Polskich
w Suwałkach zajęła I miejsce na etapie wojewódzkim w konkursie Ministra Edukacji Narodowej  pt. „Mam 6 lat”.

Rodzice we współpracy z wychowawcą
p. Barbarą Kopiczko wykonali prezentację multimedialną, w której zawarli zdjęcia i filmy dzieci podczas różnorodnych zajęć systematycznie odbywających się w szkole.

Uczniowie uczestniczą w grach
i zabawach sportowych, szachach, karate, pływają na basenie, ćwiczą kręgosłupy podczas gimnastyki korekcyjnej.

Uzupełniają wiadomości podczas zajęć wyrównawczych, a uczniowie zdolni doskonalą umiejętności i rozwijają talenty.

Prezentacja była kolorowa, żywa
i bardzo ciekawa.

 
Uczniowie SP10 Wicemistrzami Województwa Podlaskiego w Pływaniu


Dnia 12.03.20014r. na pływalni COSiR w Augustowie z udziałem reprezentantów naszej szkoły odbył się Finał Województwa Podlaskiego w Pływaniu. W klasyfikacji zespołowej dziewczęta i chłopcy zajęli drugie miejsce w województwie.


Indywidualnie na
jlepiej zaprezentowali się:

Joanna Ciruk(50m st.motylkowym) i Jakub Wróblewski (50m st.klasycznym) zdobywając tytuł Mistrza Województwa Podlaskiego
Wiktoria Pianko (50m st.motylkowym) i Wojciech Cieślukowski (50m st.dowolnym) zajmując III miejsce
Sztafeta chłopców 6x25m st.dowolnym w składzie: Wojciech Cieślukowski, Wronowski Igor, Paweł Sinkiewicz, Jakub Wróblewski, Kamil Życzkowski, Adrian Jodzio zajęła II miejsce,
Sztafeta dziewcząt 6x25m st.dowolnym w składzie: Ciruk  Joanna, Aleksandra Kowalewska, Natalia Sławińska, Wiktoria Pianko, Natalia Kościuszko, Karolina Szyszko zajęła III miejsce.

 

 

Więcej…
 
« pierwszapoprzednia919293następnaostatnia »

Strona 91 z 93


Copyright © 2013 SP nr 10 w Suwałkach. Webmaster: TG