Ścieżka powrotu

Start Aktualności

Reforma Edukacji

Fotogaleria


Aktualności
Dyskoteka Szkolna
Dnia 5 listopada w naszej szkole odbyła się dyskoteka szkolna. Przybyło na nią, aż 130 uczniów. Bawiliśmy się świetnie. Dyskoteka trwała od godz. 17 do 19. Obiecujemy, że następne dyskoteki będą równie udane.
 
Samorząd Uczniowski 
 
Święto Niepodległości
11 listopada Przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego brali również udział w części artystycznej szkolnych obchodów Święta Niepodległości. Ten wyjątkowy dzień uczciliśmy wspólnym oddśpiewaniem hymnu narodowego i krótkim przypomnieniem dziejów historii Polski.
 
Samorząd  Uczniowski 
 
Pejzaż bez Ciebie
alt 
alt19.11.2019r. odbył się apel pt. "Pejzaż bez Ciebie". Scenariusz opracowała p. Anna Bagińska, wystąpili uczniowie klasy 7e oraz uczennica z klasy 6b.
 
Konkurs Recytatorski "Jesień złotem malowana"

alt

alt19 listopada uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Międzyszkolnym Konkursie Recytatorskim "Jesień złotem malowana" zorganizowanym przez Szkołę Podstawową w Jeleniewie. Zadaniem uczestników było przygotowanie i zaprezentowanie utworu poetyckiego lub fragmentu prozy o tematyce jesiennej. Konkurencja była duża, ale nasi uczniowie okazali się najlepsi, zajmując wszystkie miejsca na podium. Ich występy zostały wysoko ocenione przez jury konkursowe.

Bartosz Bołtrukanis z kl. VId zajął I miejsce (do konkursu przygotowywała go pani Marzena Iwanowska), Julia Chomicz z kl. VIb zdobyła II miejsce, a Gabriela Wowak z kl. VIb – III miejsce (obie uczennice przygotowała pani Katarzyna Bołtrukanis).

Serdecznie gratulujemy zwycięzcom i życzymy dalszych sukcesów.

                                                                                                             Katarzyna Bołtrukanis

 
Warsztaty ceramiczne IIc i IIId

14 listopada zorganizowałam uczniom klasy IIc i IIId warsztaty ceramiczne. Długo pracowaliśmy nad materiałem - gliną, zmiękczaliśmy ją, by była plastyczna. Póżniej lepiliśmy aniołki, serduszka i to wszystko, na co mieliśmy ochotę. Wyobrażnia podpowiadała nam jak mają wyglądać nasze prace. Efekty widać na zdjęciach. Teraz schną, potem je wypalimy w specjalnym piecu i pomalujemy. To była bardzo ciekawa i kreatywna forma zajęć technicznych. Radość uczniów bezcenna, bo mamy już prezenty gwiazdkowe naszym najbliższym.
E. Zych
 
„Ja i moja biblioteka”

W związku z czytaną literaturą w bibliotece ogłoszono konkurs plastyczny. Uczniowie chętnie biorą w nim udział. Podsumowanie nastąpi w II semestrze.
Nauczyciele bibliotekarze

 
„Cudowny świat biblioteki”
W bibliotece cyklicznie odbywają się  spotkania czytelnicze. Nauczyciele bibliotekarze oraz wybrani uczniowie czytają książki. Słuchacze dyskutują na temat lektur oraz wykonują różnorodne prace plastyczne. Ostatnio czytano: „Basia i biblioteka”, „Franklin i książka w bibliotece”, „Zbawcy książek”, „Wizyta w bibliotece” oraz „O dzieciach które czytają książki”.  
Nauczyciele bibliotekarze
 
„Święty Jan Paweł II”

W związku z obchodami XIX Dnia Papieskiego w bibliotece szkolnej przygotowano i zaprezentowano wystawę „Święty Jan Paweł II”.  Zgromadzono bogaty zbiór literatury o Janie Pawle II oraz pozycje jego autorstwa. Wystawę uzupełniają: życiorys, ciekawostki z życia oraz cytaty.
Nauczyciele bibliotekarze
 
Przegląd Pieśni Patriotycznych w SOK
 
 
Zdrowo się odżywiamy.
alt
altW dniach 06.11-07.11.19 w klasie IE rozmawiliśmy o zdrowym żywieniu, co jest dobre a co niekoniecznie. Dowiedzilismy się również co daje nam jedzenie różnych produktów. Układaliśmy zdrowy jadłospis na jeden dzień. Na koniec wykonaliśmy piramidy zdrowego żywienia. Pamiętamy, że podstawą żywienia i dobrego samopoczucia jest aktywność fizyczna, picie dużej ilości wody oraz jedzenie warzyw i owoców.
 
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 10 z 79


Copyright © 2013 SP nr 10 w Suwałkach. Webmaster: TG