Ścieżka powrotu

Start Aktualności

Reforma Edukacji

Fotogaleria


Aktualności
Międzyszkolny Konkurs Wiedzy o Krajach Anglojęzycznych PDF Drukuj
alt27 lutego 20118r  odbył się szkolny etap Międzyszkolnego Konkursu Wiedzy o Krajach Anglojęzycznych. W konkursie brało udział 22 uczniów z klas IV-VII. Do etapu międzyszkolnego zakwalifikowali się uczniowie z trzema najwyższymi wynikami:

 

1.  
Gaspar Mackiewicz – 35 pkt

 

2.   Mateusz Kusek – 33 pkt

 

3.   Wiktor Łukaszewicz – 32 pkt

 

4.   Kacper Jagliński – 32 pkt
Wszystkim uczestnikom dziękujemy za zainteresowanie konkursem, a zwycięzcom serdecznie gratulujemy i życzymy wysokich wyników na kolejnym etapie!!!
Małgorzata Krzesińska

 Dorota Karmiłowicz  
                  
 
Spotkanie ze Strażą Miejską PDF Drukuj
alt    alt    alt    alt
21.02 nasze oddziały przedszkolne odwiedził komendant Straży Miejskiej Grzegorz Kosiński. Dzieci wysłuchały pogadanki pod tytułem "Bądź bezpieczny" oraz wzięły udział w zabawie z komendantem. Każdy przedszkolak mógł przymierzyć czapkę strażnika miejskiego oraz otrzymał kolorowankę.
 
Mistrzostwa Województwa Podlaskiego w Szachach PDF Drukuj
alt  alt  alt  alt
W dniu 18.02.2018 roku w Suwałkach odbyły się Mistrzostwa Województwa Podlaskiego  szkół podstawowych klas I-III w szachach . Szkoła Podstawowa  nr 10  z Oddziałami Integracyjnymi im Olimpijczyków Polskich w Suwałkach zajęła  II miejsce w kategorii dziewcząt - w składzie :

1. Marta Brzozowska klasa III ,

2. Aleksandra Wasilewska klasa III,

3.Oliwia Moczulska klasa I,

4.Martyna Moczulska klasa I

VII miejsce w kategorii chłopców   w składzie:

1. Wojciech Doszuta klasa I,

2.Przemysław  Doszuta klasaI,

3.Michał Niewiarowski klasa III,

4.Mateusz Wasilewski klasa”0”

 

W imieniu społeczności szkolnej wszystkim serdecznie gratulujemy.

 
Słodki kiermasz Szkolnego Klubu Wolontariatu PDF Drukuj
alt12 lutego uczniowie ze Szkolnego Klubu Wolontariatu zorganizowali słodki kiermasz. Całkowity dochód przekazali na wsparcie ciężko chorego kolegi z klasy trzeciej.
 
Zaproszenie do udziału w konkursie PDF Drukuj
Serdecznie zapraszamy uczniów klasy IV - VII do udziału w Konkursie Wiedzy Anglojęzycznej. Etap Szkolny odbędzie się 27.02.2018r. o godz.9:50 w sali lustrzanej. Zgłoszenia będą przyjmowane do 23 lutego u nauczycieli języka angielskiego.
 
NIEBIESKI PROMYK PDF Drukuj
Na terenie Miasta Suwałk realizowany jest Program na Rzecz wsparcia dzieci z autyzmem, w tym z Zespołem Aspergera i ich rodzin „NIEBIESKI PROMYK”.
Celem programu „Niebieski Promyk” jest:
 - wszechstronna pomoc dzieciom i młodzieży z autyzmem, w tym z Zespołem Aspergera oraz ich rodzicom,
 - zwiększenie skuteczności oddziaływań terapeutycznych, poprzez organizację indywidualnych i/lub grupowych zajęć rewalidacyjnych ,
 - nabywanie, rozwijanie umiejętności sprawnego komunikowania się z otoczeniem poprzez zajęcia rewalidacyjne,
 - wsparcie rodziców w procesie terapii i edukacji dzieci z autyzmem, w tym z Zespołem Aspergera,
 - wsparcie rodziców w trudnym i złożonym zadaniu, jakim jest wychowanie dziecka z autyzmem, w tym z Zespołem Aspergera poprzez konsultacje/ porady oraz  konferencję,
 - wsparcie nauczycieli pracujących z dziećmi z autyzmem, w tym z Zespołem Aspergera poprzez szkolenia i konferencję.

W ramach ww. programu zaplanowano zastępujące działania:
1) 2 godziny rewalidacji tygodniowo (przede wszystkim zajęcia grupowe, a w przypadku braku możliwości zorganizowania zajęć grupowych bądź z uwagi na
Więcej…
 
Z życia szkolnej biblioteki PDF Drukuj

Z okazji Dnia Bezpiecznego Internetu, który obchodzimy 6. 02. 2018r. pod hasłem: Dzień Bezpiecznego Internetu: tworzymy kulturę szacunku w sieci.
Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI) od 2004 roku służy propagowaniu działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych, zaznajomienie rodziców, nauczycieli i wychowawców z problematyką bezpieczeństwa online oraz promocję pozytywnego wykorzystywania Internetu.
Ideą DBI jest podkreślenie siły współdziałania w dbaniu o cyfrowe bezpieczeństwo, zarówno na poziomie międzynarodowym, jak również lokalnym, łącząc zaangażowanie wielu instytucji, ale także rodziny, czyli najbliższego otoczenia dziecka.
Z tej okazji w bibliotece przygotowaliśmy gazetkę i wystawkę książek.

Z okazji Walentynek obchodzonych 14. 02,2018r. została wykonana gazetka „Walentynki z książką” oraz wystawka książek pod tytułem „Romans w Bibliotece”. Natomiast dla dzieci młodszych kącik Walentynowy z kostkami szczęścia i książką o miłości.
 
Walentynki PDF Drukuj

No tak, nastał ten szalony dzień - 14 lutego WALENTYNKI :)
W Gimbazie Natalia Kościuszko (uczennica klasy 3c) wpadła na pomysł, aby zorganizować Pocztę Walentynkową, aaaaale nie pisanie liścików tylko Pocztę KWIATOWĄ. Można było zakupić za przysłowiową złotówkę RÓŻYCZKĘ ,napisać życzenia a później naszej amorki :) rozniosły kwiatuszki.
Było cudownie. Nasza Poczta Kwiatowa przeszła wszelkie oczekiwania. Rozdaliśmy ponad 120 kwiatów i 20 lizaków z serduszkiem :)
Nad pocztą czuwały p. Monika Kudela oraz p. Milena Daniłowicz.
 
Noc filmowa PDF Drukuj

Pod czujnym okiem naszych nauczycielek - p. Moniki Kudeli, p. Beaty Kondrackiej oraz p. Joanny Karczewskiej z 19/20 lutego 2018r. trzeciaki z Gimbazy, nocowały w szkółce :) Jak zwykle zabawom nie było końca. Miało miejsce łamanie mózgów w dziedzinie muzycznej (Jaka to melodia, Karaoke), quizowej (Familiada, Kalambury), tanecznej (Just dance).
 
Wizyta w Midi centrum PDF Drukuj
altalt
Kolejne zajęcia w Midi Centrum były bardzo ciekawe. Z zainteresowaniem i ciekawością  klasa III c uczestniczyła we wszystkich zadaniach przygotowanych nam przez prowadzących. Tym razem do rozwiązania mieliśmy matematyczne łamigłówki. Nie były proste, ale doskonale sobie z nimi poradziliśmy. Świat matematyki jest bardzo ciekawy i inspirujący.
 
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 10 z 51


Copyright © 2013 SP nr 10 w Suwałkach. Webmaster: TG