Ścieżka powrotu

Start Aktualności

Reforma Edukacji

Fotogaleria


Aktualności
Wycieczka do WPN PDF Drukuj

alt

alt

07.05.2018r. klasa I b  wybrała się na wycieczkę do Wigierskiego Parku Narodowego. Nasz pobyt zaczęliśmy od zwiedzania muzeum położonego w siedzibie parku. Dzieci miały okazję obejrzeć  wiele eksponatów ptaków i zwierząt żyjących na terenie WPN i całej Suwalszczyzny. Następnie udaliśmy się na spacer ścieżką edukacyjną. Pani przewodnik opowiadała nam o faunie i florze tego miejsca. Zwiedziliśmy też mały skansen, gdzie dzieci mogły poznać warunki życia i pracy na  wsi w dawnych czasach. Na zakończenie pobytu były zabawy na placu zabaw, ognisko i wspólne spożywanie  kiełbasek samodzielnie upieczonych. Wróciliśmy zmęczeni, ale bardzo zadowoleni z wycieczki.


 
Wycieczka do biblioteki publicznej PDF Drukuj

altalt

25 kwietnia uczniowie klasy I b wzięli udział w zajęciach bibliotecznych inspirowanych książką Sylvii Bishop „Panna Jones i Książkowe Emporium”. Dzieci miały okazję wysłuchać fragmentów fascynujących przygód panny Jones, projektować  nietypowe sale biblioteczne oraz pisać zagadki. Dużo radości sprawiły zabawy przy muzyce oraz wspólny taniec do akordeonowego akompaniamentu. Chętnie powrócimy tutaj na kolejne zajęcia.


 
MISTRZOSTWA SUWAŁK IGRZYSK DZIECI W LEKKIEJ ATLETYCE PDF Drukuj

alt

altDnia 15.05.2018 r. na Stadionie Lekkoatletycznym w Suwałkach odbyły się Mistrzostwa Suwałk Igrzysk Dzieci w Lekkiej Atletyce. Uczniowie naszej szkoły zaprezentowali się bardzo dobrze. Miejsca na podium zajęli:

Jakub Królczyk – I miejsce 60m, II miejsce skok w dal

Olivier Beczkowski – I miejsce 600m

Aleksandra Kaszuba – II miejsce 60m.

Serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia w półfinale wojewódzkim.

 
SZKOŁA PODSTAWOWA NR 10 W SUWAŁKACH NAJLEPSZA W WOJEWÓDZTWIE PODLASKIM W SIATKÓWCE HALOWEJ CHŁOPCÓW. PDF Drukuj

alt

altZłoty medal i jednocześnie tytuł Mistrza Województwa Podlaskiego w siatkówce halowej chłopców zdobyli uczniowie Szkoły Podstawowej  nr 10 w Suwałkach wygrywając  z ZSP nr 4   Białystok.

Najlepszym zawodnikiem naszego zespołu został Patryk Harackiewicz, a MVP Igrzysk Młodzieży Szkolnej Michał Jarmołowski.

W szerokim finale Igrzysk Województwa Podlaskiego w siatkówce chłopców uczestniczyło 8 zespołów wyłonionych w igrzyskach powiatowych, a następnie w półfinałach wojewódzkich. Turniej finałowy Igrzysk został rozegrany w sali sportowej ZSP nr 4 Białystok z udziałem czterech najlepszych zespołów: SP nr 2 z Moniek, SP nr 1 z Sokółki,  ZSP nr 4 z Białegostoku i SP nr 10 z Suwałk.       

      W pierwszym półfinale drużyna z Białegostoku pokonała zawodników z Moniek 2:0 , natomiast w drugim półfinale uczniowie naszej szkoły wygrali 2:0 (25:11, 25:9) z SP nr 1 Sokółka.

Brązowy medal zdobyła drużyna z Sokółki wygrywając z Mońkami 2:0.

      Złoty medal  w Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w Siatkówce chłopców zdobyła drużyna ze  Szkoły Podstawowej nr 10 w Suwałkach wygrywając 2:0 (25:13, 25:16) z zawodnikami z Białegostoku.

  

Skład mistrzowskiej drużyny: Michał Jarmołowski, Patryk Harackiewicz, Oskar Chwieduk, Albert Panasiewicz, Miłosz Jaśkiewicz, Maksymilian Werpachowski, Adrian Żukowski, Jakub Żukowski, Mateusz Rojek, Bartosz Pawluczyk, Adrian Andruszkiewicz., Łukasz Chałko, Jakub Meller, Kacper Chmielewski, Damian Bartłomiej.
Trenerem zespołu jest Artur Łabacz.

 
Japoński Dzień Dziecka Kodomo No Hi PDF Drukuj

4-5 maja w Suwałkach odbył się Japoński Dzień Dziecka Kodomo No Hi.  Impreza odbywała się na terenie Suwalskiego Ośrodka Kultury oraz Szkoły Podstawowej nr 10.  Dzieci miały okazje nauczyć się origami, zbudować tradycyjny latawiec “karp”, hełm samurajski oraz zobaczyć pokazy wschodnich sztuk walki. Był też teatrzyk Kamishibal. Dzieci uczyły się jeść pałeczkami, grały w tradycyjne japońskie gry w tym w japońskiego “badmintona” hanetsuki. Frekwencja dopisała było dużo śmiechu i zabawy.

 

 
Warsztaty z programowania w JavaScript PDF Drukuj
altDzięki uprzejmości nauczycieli z Zespołu Szkół nr 6 w Suwałkach, mamy okazję do przeprowadzenia w naszej szkole warsztatów wprowadzjących do programowania w JavaScript oraz zagadnień e-learningu. Warsztaty szczególnie polecamy uczniom zainteresowanym wyborem Zespołu Szkół nr 6 i klasy o profilu technik informatyk jako dalszego etapu kształcenia. Spotkanie odbędzie się w środę 16 maja na 3 godzinie lekcyjnej.  Szczegóły i zapisy u Pana Mariusza Biegasika lub Pani Teresy Gajewskiej, UWAGA!  Liczba miejsc ograniczona! Zapraszamy serdecznie.

alt
 
Stulecie Niepodległości w Barwach Biało - Czerwonych - prezentacja PDF Drukuj
alt
 
DZIEŃ PUSTEJ KLASY PDF Drukuj
 
Olimpiada Wiedzy o Janie Pawle II PDF Drukuj

26 marca 2018r. w naszej szkole odbyła się Ogólnopolska Olimpiada Wiedzy o Janie Pawle II .
Do konkursu przystąpiło 31 uczniów. Uczestników olimpiady przywitał ks. Kan. Lech Łuba. W komisji pracowali nauczyciele religii: pani Małgorzata Moczulska, ks. Adam Adukowski, oraz koordynator i organizator konkursu w naszej szkole pani Bożena Ołdak.

Najwięcej punktów uzyskał Wiktor Łukaszewicz z kl. IV E - 182 pkt. uczeń przygotowywany przez P. Bożenę Ołdak. Jak również dużą liczbę punktów uzyskali uczniowie  z kl. III C gimnazjum przygotowani przez p. B. Ołdak gdzie Natalia Brzozowska uzyskała 162 pkt. Następnie uczennice p. Brygidy Markowskiej Zuzanna Słabińska z kl VI C - 180 pkt i Małgorzata Makarewicz z kl.VII A- 164 pkt.

Wyniki Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Janie Pawle II [PDF]
 
Finał konkursu informatycznego RAMBIT PDF Drukuj

altalt

W środę 9 maja odbył się finał III Międzyszkolnego Konkursu Informatycznego RamBit.

Wśród 8 finalistów było 3 uczniów naszej szkoły: Marcin Piętko, Łukasz Wojczulis i Jędrzej Socik. Do rozwiązania było zadanie praktyczne, polegające na przygotowaniu stanowiska komputerowego do pracy według podanych założeń.
M
amy zaszczyt poinformować, że:
II miejsce zajął Łukasz Wojczulis,
III miejsce zajął Jędrzej Socik.
Uczniów do konkursu przygotowali p. Mariusz Biegasik i p. Teresa Gajewska.

 
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 10 z 57


Copyright © 2013 SP nr 10 w Suwałkach. Webmaster: TG