Ścieżka powrotu

Start Aktualności

Reforma Edukacji

Fotogaleria


Aktualności
Wycieczka do Straży Pożarnej
altalt
Dnia 20 maja 2019 r. grupy przedszkolne odwiedziły Jednostkę Straży Pożarnej przy ul. Mickiewicza w Suwałkach. Oglądaliśmy samochody strażackie, siedzibę straży. Z uwagą słuchaliśmy prezentacji o numerach alarmowych, poznaliśmy specyfikę pracy strażaka. Przymierzaliśmy strój strażacki, braliśmy udział w zawodach strażackich - torze przeszkód, polewaniu wodą sikawką. Oglądaliśmy prawdziwą akcję gaszenia mini pożaru, którą zainicjowali nam Strażacy. Byliśmy pod wielkim wrażeniem umiejętności, szybkości, zwinności. Akcja gaśnicza powiodła się. Zadowoleni, pełni podziwu wróciliśmy do przedszkola. 

 
Wycieczka klasy Vd i VI c

altalt

W dniach 27 – 28 maja klasy Vd i VI c wraz z wychowawczyniami były na wycieczce w Toruniu i Malborku. Pierwszego dnia pod opieką przewodnika zwiedzaliśmy miasto, w którym urodził się wybitny astronom Mikołaj Kopernik. Zobaczyliśmy Rynek Starego Miasta z Ratuszem i pomnikiem wielkiego astronoma, średniowieczne mury obronne ze słynną Krzywą Wieżą oraz kościoły – św. Janów, Najświętszej Marii Panny oraz św. Jakuba.

Więcej…
 
Finał Grupy Północnej Igrzysk Dzieci w Trójboju Lekkoatletycznym.

altDnia 31.05.2019 r. na Stadionie Lekkoatletycznym w Suwałkach odbył się Finał Grupy Północnej Igrzysk Dzieci w Trójboju Lekkoatletycznym.

Naszą szkołę reprezentowali następujący uczniowie: Adrian Iwanowski, Bartosz Ćwikowski, Michał Przeborowski, Igor Karczewski, Michał Wiśniewski. Pięcioosobowa reprezentacja zajęła III miejsce na 14 startujących drużyn.

 

Serdecznie gratulujemy!

 
Uczestnicy projektu "Napiszę i zobaczę" podczas wiosennych spotkań
Uczestnicy projektu ,,Napiszę i zobaczę" pracowicie spędzali czas podczas wiosennych spotkań. Byliśmy w SOK-u na zajęciach zorganizowanych z okazji Japońskiego Dnia Dziecka, redagowaliśmy życzenia dla naszych mam, nagraliśmy filmik pt "Dzień Dziecka". Braliśmy udział w imprezach towarzyszących "Muszelkom Wigier". Podsumowaniem naszej działalności będzie piknik. 
V MIĘDZYSZKOLNE DYKTANDO Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO
28 maja 2019r. w naszej szkole odbyła się V edycja Międzyszkolnego Dyktanda z Języka Angielskiego. Tak jak co roku nasi przyjaciele z innych szkól nie zawiedli. Uczniowie mogliV MIĘDZYSZKOLNE DYKTANDO Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO uzyskać 51 punktów z a wykonane zadania. Gratulujemy zwycięzcom: I miejsce - Alexander Mark Wiktor ze Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Suwałkach, 50 punktów I miejsce - Bartosz Bogdan z naszej szkoły, 50 punktów II miejsce - Aleksandra Sobolewska ze Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Suwałkach, 48 punktów III miejsce - Sofia Natalia Jurewicz ze Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Suwałkach, 47 punktów Wyróżnienia: Mikołaj Derlecki ze Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Starym Folwarku, 44 punkty Michał Owsiejew z naszej szkoły, 42 punkty.
 
Byliśmy na Festynie Archeologicznym w ramach projektu "Poznajemy nasze miasto"
Byliśmy na Festynie Archeologicznym w ramach projektu "Poznajemy nasze miasto". Zapraszamy do Fotogalerii.
 
Akcja "Przerwa na czytanie"

13.05.2019r. na dwóch długich przerwach uczniowie Szkoły Podstawowej
nr 10 z Oddziałami Integracyjnymi im. Olimpijczyków Polskich w Suwałkach zebrali się na holu przed biblioteką by uczestniczyć w akcji „Przerwa na czytanie”.
Ogłoszenia o akcji wywieszono w pokoju nauczycielskim i na holach szkoły.
Przed biblioteką wywieszono plakat reklamujący akcję. Większość uczniów przyniosła swoje książki, nielicznym, którzy ich nie mieli rozdano literaturę dziecięcą z biblioteki szkolnej.
Zebrani zostali powitani oraz poinformowani przez nauczycieli bibliotekarzy o celach i przebiegu akcji. Na hasło zaczynamy – uczniowie z radością zatopili się w lekturze. W akcji uczestniczyło około 60 uczniów.
Nauczyciele bibliotekarze: Anna Puczyłowska i Halina Gładkowska
 
„Poznajemy nasze miasto” cd - projekt

Na zajęciach czytaliśmy legendy o Suwałkach i Suwalszczyźnie. Poznaliśmy zabytki naszego miasta. Zapoznaliśmy się z najważniejszymi wydarzeniami w historii Suwałk.
Wykonaliśmy wiele prac plastycznych.
Korzystając z okazji, że początek maja to w Midicentrum Dni Czarnej Hańczy   9.05.wybraliśmy się właśnie tam na zajęcia. Obejrzeliśmy teatrzyk walizkowy kamishibai
„W Czarnej Hańczy”, potem tworzyliśmy rzekę, „zarybialiśmy” lego-rybami i je łowiliśmy. Konstruowaliśmy łódki, statki, mosty i inne ciekawe budowle.
11.05.  udaliśmy się do Pomnika Upamiętnienia Ofiar Obławy Augustowskiej. Przeczytaliśmy krótką historię zamieszczoną na tablicy informacyjnej. Następnie przeszliśmy   uliczkami osiedla zapoznając się z życiorysami „patronów naszych ulic”.
18.05. wybraliśmy się nad rzekę Czarną Hańczę. Posłuchaliśmy szumu płynącej wody
i śpiewu ptaków. Podziwialiśmy ciekawą roślinność.
25.05. głównym celem naszej wycieczki był pomnik patronów miasta Suwałk św. Romualda i św. Rocha odsłonięty 26.05-2018 r. dla upamiętnienia 300-lecia nadanie praw miejskich naszemu miastu.
Chodząc ulicami miasta zatrzymaliśmy się również na Placu św. Krzyża, gdzie stoi krzyż ufundowany w 1907 r. przez dorożkarzy na pamiątkę wielkiego wypadku.
Idąc dalej zapoznaliśmy się z historią cokołu pomnika generała Józefa Dwernickiego dowódcy 2 Pułku Ułanów Grochowskich z 1931 r.
Przystanęliśmy przy Urzędzie Gminy Suwałki, gdzie posadzono Dąb upamiętniający: 75 rocznicę powstania Polskiego Państwa Podziemnego (27.09.1939 r.) i 25 rocznicę wolnych demokratycznych wyborów (4.06.1989 r.) oraz postawiono kamień na pamiątkę 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości i w 40 rocznicę powołania Kardynała Karola Wojtyły na Papieża (kwiecień 2018 r.)
                          Opiekun kl. I: Anna Puczyłowska 
 
Poznajemy nasze miasto cd. - warsztaty

Uczniowie poznawali zwyczaje ludowe naszego regionu. Wykonywali pisanki. Wybraliśmy się szlakiem krasnoludków do Muzeum Marii Konopnickiej. Zwiedziliśmy ekspozycje stałe oraz uczestniczyliśmy w lekcji muzealnej.
 
Konkurs o Życiu i Twórczości Marii Konopnickiej
23 maja w Szkole Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Suwałkach odbyła się X Jubileuszowa edycja Konkursu o Życiu i Twórczości Marii Konopnickiej pod honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Suwałk. Wzięli w niej udział przedstawiciele kilku suwalskich szkół podstawowych, w tym dwie uczennice naszej szkoły – Gabriela Wowak i Julia Chomicz z klasy Vb. Rozgrywka była niezwykle emocjonująca. Należało wykazać się doskonałą znajomością życiorysu i wielu utworów poetki.
Miło nam poinformować, że Gabrysia zajęła II miejsce, a Julia III miejsce. Obie uczennice do konkursu przygotowała p. Katarzyna Bołtrukanis.
Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

 
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 10 z 73


Copyright © 2013 SP nr 10 w Suwałkach. Webmaster: TG