Ścieżka powrotu

Start Aktualności

Reforma Edukacji

Fotogaleria


Aktualności
Jasełka Bożonarodzeniowe
Jasełka Bożonarodzeniowe
18 grudnia 2019r. w naszej szkole odbyły się Jasełka dla rodziców i nauczycieli w wykonaniu  Teatru Amatorskiego  „Grupa Kłusowników straż przednia”. Przedsięwzięcie zorganizowała pani Bożena Ołdak.
 
Jasełka – „Niezwykłe odkrycie”
20 grudnia 2019r. odbyły się Jasełka szkolne, które przygotowała pani Bożena Ołdak
z klasą 6A, 2 osobami z kl. 6B i 6E oraz Mariusz Biegasik z kl. 8A i Chór szkolny „Fa sol la” pod kierunkiem pani Moniki Kudeli. W muzycznej oprawie uświetniły swoim śpiewem Jasełka oprócz chóru Wiktoria Cybulska z kl. IE, Joanna Biegasik i Julia Chomicz, zaś na klarnecie kolędy grali: Zuzia Oberman i Mariusz Biegasik, którym serdecznie dziękujemy. Również wielkie podziękowania dla Dagmary Hołoweńko za rolę Maryi i Ksawierowi  Spudzis  za rolę Józefa oraz pasterzom: Klaudii Grądzkiej, Patrykowi Gugnowskiemu, Michałowi Krzemińskiemu, Sebastianowi Warakomskiemu, Łukaszowi Hołub i królom: Kacprowi Ejsmont, Kacprowi Zackiewiczowi, Jackowi Misiukiewicz oraz Aniołom: Sylwii Jabłońskiej, Zuzi Oberman, Jessice Kaszubskiej, Gabrysi Krynickiej, Gabrysi Ciepielewskiej, gwiazdeczce: Weronice Ryszkiewicz i skladającym życzenia: Weronice Wojtowicz i Klaudii Jurewicz oraz wszystkim tym uczniom i ich rodzicom za upieczenie pierników. Serdeczne podziękowania i gratulacje.
 
Dzień Misia

altalt

W poniedziałek, 25 listopada 2019 roku, po raz kolejny obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Misia.

Uczniowie przynieśli swoje maskotki: te duże i te małe, ale wszystkie milutkie, kochane i przez nas uwielbiane! Nasze koleżanki i koledzy pojawili się tego dnia przebrani od stóp do głów za pluszaki.

  W auli szkoły samorząd uczniowski zorganizował tego dnia różnorodne gry i zabawy wszystkim uczniom klas 1-3, np. śpiewanie „misiowych” piosenek, konkurs wiedzy na temat pluszowego misia, wspólny taniec z pluszakiem czy rysowanie kolorowych postaci misia przez poszczególne klasy. Największą atrakcją, która wzbudziła ogromne emocje u dzieci, było przybycie pluszowego misia. Podziwiał on prace wykonane przez uczniów, pozował do wspólnych zdjęć, a na koniec poczęstował uczestników zabawy cukierkami.

 

SAMORZĄD SZKOLNY

 


 
Atletics Camp 2019
W dniu 24.10.2019 na hali Osir w Suwałkach odbyła sie druga edycja Atletics Camp 2019.
Jest to cykl imprez sportowych skierowanych do dzieci w wieku 9-12 lat. Głównymi celami ich organizacji sa: popularyzowanie wśród dzieci i młodziezy sztandardowych konkurencji lekkoatletycznych, edukacja sportowa a także prozdrowotna dieci i nauczycieli oraz zachecenie dzieci do podejmowania aktywności fizycznej.
Uczniowie naszej szkoły wraz z pania Milena Daniłowicz, nauczycielką wychowania fizycznego uczestniczyli w tej imprezie.
Podczas tej imprezy uczniowie mogli poznac poszczególne konkurencje lekkoatletyczne, rzucać oszczzepem, pchać kulą, biegać przez płotki, rzucać młotem jak i równiez poznać zasady zdrowego odżywiania się, poznac przepis na zdrowy wspaniały koktail oraz sprawdzic jak negatynie moga działać na nas złe nawyki żywieniowe i potrawy, które spożywamy kazdego dnia typu; cola, chipsy, ciastka, paluszki..itp
Imprezę rozpoczeliśmy rozgrzewką w postaci Zumby. Teń dzień to była dobra zabawa z pozytywna dawką energii i wiedzy!
 
7D w Midicentrum

altalt

5.12.2019 r. klasa 7D odwiedziła MidiCENTRUM - Kreatywny Ośrodku Nauki i Technologii w Suwałkach. Uczniowie uczestniczyli w zajęciach projektowych pt. UMYSŁ, podczas których ćwiczyli pamięć, zręczność, spostrzegawczość oraz logiczne i kreatywne myślenie. Pracowali w grupach rozwiązując zadania w różnych kategoriach. Wszystko to w atmosferze świetnej zabawy i współpracy.

 


 
Przemocy mówimy NIE

                                                                                                                                                      alt  alt
DZIEŃ BIAŁEJ WSTĄŻKI
PODAJMY ZGODNIE RĄCZKI
UŻYWAJMY SŁÓW:
KOCHAM, LUBIĘ, SZANUJĘ, DZIĘKUJĘ
PRZECIEŻ TO NIC NIE KOSZTUJE!
W związku z akcją " Biała wstążka" klasy I - III  z wychowawczyniami brały udział w pogadankach, spotkaniach, warsztatach prowadzonych przez specjalistów. W klasach odbyły się zajęcia, których efektem były plakaty wykonane przez uczniów.


 
Pszczółki i Słodziaki w kinie
altalt
Dnia 4 grudnia 2019 r. grupa 3-4-latków wybrała się do kina Cinema Lumiere w Suwałkach. Dzieci oglądały bajkę animowaną p.t. „Baranek Shoun Film. Farmageddon” i były zachwycone. Uśmiechnięte buzie oraz pełne przejęcia komentarze były potwierdzeniem dobrze spędzonego przedpołudnia.
 
XVI Spartakiadzie Integracyjnej
26 listopada uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 10 w Suwałkach uczestniczyli w XVI Spartakiadzie Integracyjnej  w sp nr 11.  Drużyna sportowców zajęła II miejsce. Młodzi sportowcy otrzymali medale i nagrody rzeczowe.
 
„Napiszę i zobaczę” - projekt
Nowy rok szkolny- nowe zadania przed uczestnikami projektu „Napisze i zobaczę”. Nasze dotychczasowe działania to między innymi:   
*czytanie wierszy o jesieni i przemijaniu,  
*układanie ,,okruszków”, czyli krótkich form poetyckich,
*poznanie dawnych tradycji ludowych związanych ze Świętem Zmarłych,  
*wykonanie prac plastycznych z materiałów przyrodniczych zebranych na spacerze oraz prac na konkurs ,,Moja Mała Ojczyzna”,
*uczestnictwo w spotkaniu autorskim z Zofią Piłasiewicz ,,W słonecznej Gruzji”, *wspólne wróżby i zabawy andrzejkowe połączone ze słodkim poczęstunkiem, który sami przygotowaliśmy. O innych ciekawych przedsięwzięciach napiszemy wkrótce.


 
Jakie jest futerko zwierząt?
altalt
Małe Pszczółki wcieliły się w rolę badaczy, gdzie rozpoznawały właściwości substancji. Dzięki  temu dowiedziały się, że przedmioty są twarde lub miękkie. Z niecierpliwością czekały na wykonanie pracy plastycznej "Miękkie futerko liska" z waty i włóczki. Wiedzą już, że futerko zwierząt jest bardzo miękkie.
 
Dzień pluszowego misia w przedszkolu
altalt
Dnia 25 listopada 2019 r. w naszym przedszkolu królował pluszowy miś. Każdy Przedszkolak przyniósł ze sobą ulubionego pluszaka. Wyrecytowaliśmy wspólnie wiersz jaki jest miś oraz zatańczyliśmy misiowy taniec „Ja jestem niedźwiadek”. Dzieci z każdej grupy zaprezentowały swoje misie, opowiadały o nich, mówiły z jakich są bajek. Wspólnie odgadywaliśmy zagadki związane z misiami. Wysłuchaliśmy bajeczki, którą przeczytała nam p. Ala, tańczyliśmy przy misiowych przebojach. Ciekawą atrakcją były też przygotowane przez p. Wiolę fotobudki misiowe w której mogliśmy sobie zrobić zdjęcie.
 
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 9 z 79


Copyright © 2013 SP nr 10 w Suwałkach. Webmaster: TG