Ścieżka powrotu

Start Aktualności

Reforma Edukacji

Fotogaleria


Aktualności
Mistrzostwa Suwałk Igrzysk Dzieci PDF Drukuj
  W dniu 23.11.2017 w Szkołe Podstawowej nr 10 odbyły się Mistrzostwa Suwałk Igrzysk Dzieci w minisiatkówce czwórek chłopców. W zawodach uczestniczyło pięc druzyn z Suwałk : SP 2, SP 4, SP 6, SP 10, SP 11. Po zaciętej walce wygrała SP 10, która nie przegrała żadnego meczu. Do dalszej fazy rozgrywek awansowały dwa najlepsze zespoły SP 10 i SP 4. Najlepszym zawodnikiem turnieju  został uczeń SP 10 Gabriel Kumiszcza.

Więcej…
 
Szkolny Konkurs Wiedzy o kosmosie PDF Drukuj

altW czwartek, 16. listopada 2017 roku odbył się szkolny konkurs wiedzy o Kosmosie dla uczniów klas szóstych. Spośród uczniów trzech klas szóstych do konkursu przystąpiło dziesięć osób. Ich zadaniem było rozwiązanie krzyżówki, quizu oraz wykazanie się szczegółową wiedza na temat budowy Układu Słonecznego. Komisja konkursowa, po sprawdzeniu prac uczestników, wyłoniła zwycięzców. Oto oni:

PIOTR TUROWSKI

VI C

I miejsce

27 punktów

BARTOSZ WRONKA

VI B

II miejsce

26 punktów

GASPAR MACKIEWICZ

VI C

III miejsce

25 punktów

HUBERT GILANT

VI C

III miejsce

25 punktów

 

Zwycięzcom gratulujemy!

 
Najlepszy zawodnik turnieju PDF Drukuj
W dniach 18-19.11.2017r. w Nowym Dworze Mazowieckim odbył sie regionalny turniej talentów Siatkarskich Ośrodków Szkolnych. W zawodach uczestniczyły reprezentacje czterech województw: mazowieckiego, warmińsko - mazurskiego, lubelskiego i podlaskiego. Trenerem naszego województwa był Artur Łabacz. Miło nam poinformować, że najlepszym zawodnikiem turnieju wybrany został suwalczanin Patryk Harackiewicz (kl. II D).
Gratulujemy!!!
 
Wstydliwy problem PDF Drukuj

<<List Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w SuwałkachWarto przeczytać [pdf] >> 
XII Przygraniczna Parada Piosenki Patriotycznej PDF Drukuj


W dniu 18 listopada 2017 roku w GOK- u w Rutce-Tartak odbyła się XII Przygraniczna Parada Piosenki Patriotycznej, do udziału w której nasza szkoła zgłosiła Maję Chwalińską uczennice klasy 3c szkoły podstawowej. W tegorocznej Paradzie wzięło udział 41 uczestników, a w grupie wiekowej Mai 6- 9 lat śpiewało 8 osób. Opieką ze strony muzyczno – wokalnej sprawowała p. Monika Kudela, natomiast dobór pieśni pod kątem historycznym dokonała p. Aldona Bielecka.

Wzorem lat ubiegłych do uczestnictwa zaproszone zostały dzieci i młodzież z terenów zamieszkujących powiat suwalski i powiaty przygraniczne. Podczas Parady wprowadzone zostały tematy obydwu pieśni obowiązkowych - pieśń ludowa z naszego regionu, druga pieśń o tematyce patriotycznej.

Uczestnicy popularyzowali pieśni patriotyczne i żołnierskie, kultywowali tradycję  przekazywania pieśni ludowych dla młodych pokoleń oraz rozbudzali świadomość narodowej dumy z przynależności do kraju o pięknie zapisanej historii polskiego oręża.

Majeczka, zaśpiewała utwór patriotyczny: „Białe róże”, a ludowy: „Tam na mostku”. Nasza mała debiutantka otrzymała wyróżnienie.

W koncercie gościnnie wystąpił zespół „Pogranicze”, który wykonał a capella pieśni ludowe i żołnierskie.

Szczerze Gratulujemy!!! Jesteśmy z Ciebie bardzo dumni Majeczko.

M. Kudela

 
W tajemniczej Krainie Krasnali PDF Drukuj

alt

15.11.2017 roku uczniowie klasy II A i I A uczestniczyli w przepięknym widowisku "W tajemniczej Krainie Krasnali" organizowanym przez Teatr Muzyczny Duduś z Łodzi.
Specjalnie przygotowana scenografia, efekty świetlne, wspaniałe kostiumy, cudowna muzyka i profesjonalny ośmioosobowy zespół teatralny wprowadził uczniów w zaczarowany i magiczny  świat baśni. Na koniec przedstawienia odbyło się losowanie ze wszystkich obecnych uczestników. Szczęśliwymi zwycięzcami byli uczniowie naszej szkoły Dawid Krzemiński i Oliwia Moczulska.

 
Światowy Dzień Walki z Cukrzycą PDF Drukuj
6.11.2017r.  obchodzony był Światowy Dzień Walki z Cukrzycą.
Zespol wokalny pod opieką p. Moniki Kudeli wystąpił przed zgromadzonymi diabetykami z Suwałk.
Dziękujemy za zaproszenie.
M. Kudela

 
Koncert "Międzypokoleniowe śpiewanie pieśni patriotycznych" PDF Drukuj

„Naród, który przestaje śpiewać, przestaje istnieć”.
                                                                           O. Kolberg
13 listopada 2017r. odbył się koncert z potrzeby serca, ze wspomnień dzieciństwa, z tradycji domu rodzinnego, z przeżyć przodków. Zatytułowany „Międzypokoleniowe śpiewanie pieśni patriotycznych”.
Spotkały się dwa pokolenia – seniorzy i młodzież. Przypomnieliśmy pieśni, które kiedyś rozbrzmiewały w polskich domach. Pieśni, które towarzyszyły naszemu narodowi w najważniejszych wydarzeniach dziejowych. Chcieliśmy zachęcić do wskrzeszenia oraz kontynuowania tradycji wspólnego wielopokoleniowego śpiewana w gronie rodziny, przyjaciół, aby dzięki muzyce kwitło w nas poczucie wspólnoty, więzi rodzinnej, narodowej, abyśmy nie zapominali zarówno o pięknych, jak i trudnych momentach naszej historii i abyśmy potrafili lepiej ją zrozumieć.
W koncercie wzięły udział zaproszone chóry:
Więcej…
 
Międzynarodowy Turniej Grand Prix Festiwal Badmintona PDF Drukuj
W dniach 10-12.11.2017 w Warszawie odbył się Międzynarodowy Turniej Grand Prix Festiwal Badmintona,
w kategoriach junior U19 i młodzik U15. Oczywiście zawodnicy Suwalskiego Klubu Badmintona uczestniczyli w zawodach, naszą szkołę reprezentowali Mateusz Hołub i Jan FilipowiczMateusz Hołub wraz z partnerem Michałem Aleksandrowiczem okazali się najlepsi w grze podwójnej i wywalczyli złoty medal.
Trener Jerzy Dołhan
 
Koncert Pieśni Legionowych PDF Drukuj

10 listopada 2017r. w naszej szkole odbył się Koncert Pieśni Legionowych. Ideą tego spotkania było świętowanie rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości poprzez wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych.  Wszyscy z wielkim zaangażowaniem wzięli udział w tej ciekawej lekcji historii i patriotyzmu.

M. Iwanowska

 
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 9 z 44


Copyright © 2013 SP nr 10 w Suwałkach. Webmaster: TG