Ścieżka powrotu

Start Aktualności

Reforma Edukacji

Fotogaleria


Błąd
 • JFolder::files: Ścieżka nie prowadzi do katalogu:
 • JFolder::files: Ścieżka nie prowadzi do katalogu:
Uwaga
 • JW_SIG_PRG
 • JW_SIG_PRG
 • Aktualności
  SUKCESY MŁODYCH SIATKARZY

  {gallery}fotogal13_14/sp13_14/23_suk_ml_siat{/gallery}
  10 - 11 maja młodzi siatkarze naszej szkoły 
  wzięli udział w Turnieju „dwójek” o Puchar Prezesa SUKSS i eliminacjach wojewódzkich  Kinder+Sport w kategorii „trójek”.

  W Pucharze Prezesa SUKSS Suwałki wystartowało 12 drużyn (uczniowie klas IV, kat. dwójek) z Suwałk, Ełku i Gołdapi. Po zaciętych meczach Puchar zdobyła drużyna SUKSS 1 (Łukasz Jurewicz i Adrian Andruszkiewicz), na drugim miejscu uplasował się zespół z Gołdapi, a na najniższym stopniu podium stanęli zawodnicy SUKSS 2 (Jakub Meller i Kacper Chmielewski).
  W eliminacjach wojewódzkich Kinder + Sport, w kategorii klas piątych "trójki", wystartowało 8 zespołów z SUKSS Suwałki, BAS Białystok i SP 15 Białystok.
  Triumfowała drużyna SUKSS 1 ( Michał Jarmołowski, Adrian Żukowski, Oskar Chwieduk,
  Albert Panasiewicz )
  , która wygrała wszystkie mecze, pokonując w finale 2:1 BAS Białystok. Tym samym suwalczanie uzyskali awans do Finału Mistrzostw Województwa Kinder+Sport, który odbędzie się 22.05.2014 w Białymstoku. Wszyscy wymienieni zawodnicy są uczniami klas sportowych siatkarskich SP10
  .
   
  Wspólnie przeciw białaczce
  {gallery}fotogal13_14/sp13_14/20_dkms{/gallery}
   
  Szkolne Rekolekcje Wielkopostne

  W dniach 30 marca – 2 kwietnia społeczność naszej szkoły przeżywała swoje duchowe ćwiczenia. Nauki rekolekcyjne głosił ks. Dariusz Kruszyński. Dzieci i młodzież bardzo licznie i aktywnie uczestniczyła w spotkaniach przygotowując się do nadchodzących Świąt Wielkanocy.
   
  Koło turystyczno-przyrodnicze

  7 marca 2014 roku byliśmy ponownie w Muzeum Okręgowym na nowej stałej ekspozycji  archeologicznej „Najstarsze dzieje…”. Lądolód wygląda super, jest naprawdę godny obejrzenia, a biżuteria z czasów Jaćwingów przepiękna.

  12 marca 2014 skorzystaliśmy z ładnej, wyżowej pogody utrzymującej się od kilku dni i w końcu poszliśmy zobaczyć niebo nad Suwałkami nocą. Najlepiej widać było Jowisza oraz gwiazdozbiór Wielkiej Niedźwiedzicy. Ale było zimno.

  1 kwietnia 2014 byliśmy w Muzeum Marii Konopnickiej. Zwiedziliśmy dom naszej najsłynniejszej pisarki oraz wystawę prac Bohdana Butenko, którego znamy z ilustracji do różnych książek np. „Panna z mokrą głową”, „Chłopak na opak” oraz z bajek np. „Gucio i Cezar”, „Przygody Gapiszona”.

  Więcej…
   
  Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym
   alt  Dnia 11 kwietnia 2014r. uczniowie naszej szkoły, brali udział w Ogólnopolskim Turnieju Bezpieczeństwa w   Ruchu Drogowym- etap powiatowy. Z pośród szkół podstawowych z naszego miasta, nasi uczniowie stanęli na wysokości zadania i  zajęli  I miejsce.

     Tym samym zakwalifikowali się do finału Wojewódzkiego Ogólnopolskiego Turnieju BRD, który odbędzie się dnia 6 maja 2014r. w Białymstoku.

   


  Serdecznie gratulujemy i dziękujemy.

   

  Życzymy powodzenia w finale wojewódzkim- trzymamy kciuki („połamania roweru”).

  Skład drużyny:

  1.   Kapłon Anna kl. VI b

  2.   Tylenda Michał kl. VI b

  3.   Grzymkowska Urszula kl. V d

  4.   Senda Paweł kl. V b

  Przygotował drużynę i opiekował się- nauczyciel p. Marek Grzybowski. Dziękujemy serdecznie za pomoc w przygotowaniu uczniów - p. Halinie Korzun i p. Barbarze Kapłon.alt

   
   
  Zostań potencjalnym Dawcą szpiku i komórek macierzystych
   

  Nazywam się Norbert. Mam 8 lat i uczę się w pierwszej klasie. Uwielbiam zwierzęta,

  a jak wyzdrowieję, będę mieć psa. Po raz pierwszy zachorowałem 4 lata temu a od 3 lat jestem po przeszczepie szpiku kostnego. 24.02.2014r. dowiedziałem się o wznowie białaczki i z całych sił walczę by wygrać. Teraz jest trudniej, ale wierzę, że wyzdrowieję i wrócę do normalnego życia. Proszę zarejestruj się jako potencjalny dawca szpiku i podaruj szansę na życie mnie lub komuś innemu. Liczę na Was!

  Norbi


  * * * * *
  Społeczność Zespołu Szkół nr 10 w Suwałkach przyłącza się do akcji Fundacji Promyk w Suwałkach i zwraca się z prośbą o wsparcie akcji pozyskiwania potencjalnych dawców komórek macierzystych dla Norberta.

  Norbert Piekarski jest uczniem klasy I c Szkoły Podstawowej nr 10 w Suwałkach. Przed czterema laty miał dokonany przeszczep komórek macierzystych. W momencie, gdy był przygotowywany do przeszczepu, dawca nagle wycofał się i dlatego zabieg został wykonany od dawcy niezupełnie zgodnego. Niedawno nastąpił nawrót choroby i w bazie nie ma odpowiedniego dawcy. Dziecko nie ma dużo czasu, więc pilnie poszukujemy genetycznego bliźniaka.

  27 kwietnia 2014 r. w Centrum 3, ul. Kościuszki 71 w Suwałkach (obok Urzędu Pracy) w godz. 10:00 - 16:00 organizowany jest dzień dawcy.
  www.dkms.pl


   
  W hołdzie Janowi Pawłowi II

  altBywa nieraz, że stajemy w obliczu prawd, dla których braknie słów...”

   

  W dniu 2 kwietnia uczniowie szkoły podstawowej uczestniczyli w uroczystości poświęconej pamięci bł. Jana Pawła II. Przeżywając dziewiątą rocznicę śmierci Papieża, w atmosferze duchowego przygotowania do Jego kanonizacji społeczność szkolna oddała hołd Wielkiemu Polakowi. Ta szczególna lekcja człowieczeństwa została przygotowana przez uczniów klasy VC i VD pod kierunkiem Bożeny Fabisiak i Bożeny Pojawy oraz szkolny chór prowadzony przez Annę Bagińską.

  alt         

   
  Pierwszy Dzień Wiosny
  alt21.03.2014 r. z okazji Pierwszego Dnia Wiosny odbyły się międzyklasowe rozgrywki. Uczniowie rywalizowali ze sobą  w 4 konkurencjach:  wiersz lub piosenka o wiośnie, plakat, wiosenna rymowanka, najciekawsze przebranie.

  Na poszczególnych poziomach zwyciężyły:

  Kl. IVe – wychowawca p. Marek Grzybowski,

  Kl. V c     wychowawca p. Bożena Fabisiak,

  Kl. VI  e   wychowawca p. Beata Zdancewicz.

              Gratulujemy zwycięzcom.

   

                                                             Samorząd Uczniowski

  alt

   
  Podsumowanie wyników konkursów przedmiotowych
  Podczas podsumowania wyników konkursów przedmiotowych, które odbyło się 19 marca w Szkole Podstawowej nr 6 w Suwałkach, nasza Szkoła Podstawowa nr 10 otrzymała nagrodę za największą liczbę laureatów w naszym regionie. Dziesiątka może poszczycić się aż 14 laureatami. Na szczególne brawa zasłużył Kuba Wróblewski – najlepszy ze wszystkich uczniów, bo był laureatem z czterech przedmiotów. Pani Dyrektor Halina Walendzewicz otrzymała list gratulacyjny od Podlaskiego Kuratora Oświaty oraz pamiątkowy grawerton od Wojewody Podlaskiego.   
  III EDYCJA KONKURSU „MAM 6 LAT”

  Po raz kolejny Rada Rodziców sześcioletnich uczniów klasy pierwszej (I d) Szkoły Podstawowej nr 10 z Oddziałami Integracyjnymi im. Olimpijczyków Polskich
  w Suwałkach zajęła I miejsce na etapie wojewódzkim w konkursie Ministra Edukacji Narodowej  pt. „Mam 6 lat”.

  Rodzice we współpracy z wychowawcą
  p. Barbarą Kopiczko wykonali prezentację multimedialną, w której zawarli zdjęcia i filmy dzieci podczas różnorodnych zajęć systematycznie odbywających się w szkole.

  Uczniowie uczestniczą w grach
  i zabawach sportowych, szachach, karate, pływają na basenie, ćwiczą kręgosłupy podczas gimnastyki korekcyjnej.

  Uzupełniają wiadomości podczas zajęć wyrównawczych, a uczniowie zdolni doskonalą umiejętności i rozwijają talenty.

  Prezentacja była kolorowa, żywa
  i bardzo ciekawa.

   
  « pierwszapoprzednia717273następnaostatnia »

  Strona 71 z 73


  Copyright © 2013 SP nr 10 w Suwałkach. Webmaster: TG