Ścieżka powrotu

Start Aktualności

Reforma Edukacji

Fotogaleria


Aktualności
Suwalski Uczniowski Klub Sportowy Siatkówki zaprasza
Treningi prowadzi pan Kamil Skrzypkowski
 
STYPENDIA PREZYDENTA MIASTA SUWAŁK ROZDANE
Czesław Renkiewicz, Prezydent Suwałk wspólnie z zastępcą Ewą Sidorek, wręczyli uczniom suwalskich szkół stypendia  za szczególne osiągnięcia w nauce i sporcie. Stypendia są przyznawane na podstawie przyjętego przez Radę Miejską w Suwałkach „Programu wspierania rozwoju uczniów zdolnych w Mieście Suwałki do 2015 roku”.
W tym roku stypendium za szczególne osiągnięcia w nauce i sporcie (uzyskane w roku szkolnym 2014/2015) otrzymało łącznie 147 uczniów: 63 ze szkół podstawowych, 72 z gimnazjów i 12 ze szkół ponadgimnazjalnych.

Wśród stypendystów znaleźli się również uczniowie naszej szkoły:
Więcej…
 
Zapraszamy do udziału w konkursie "Bezpieczny rowerzysta"

Prezydent Miasta Suwałk ogłasza konkurs pn. „Bezpieczny rowerzysta”. Przedmiotowy konkurs skierowany jest dla dzieci i uczniów ze szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych, dla których organem prowadzącym jest Miasto Suwałki.

Celem ww. konkursu jest:

Więcej…
 
Dziękujemy


Za wysokie wyniki z egzaminów zewnętrznych
w roku szkolnym 2014/2015
na zakup komputerów i wdrożenie dziennika elektronicznego

 
Witamy!


1 września o godzinie 9.00 uroczyście rozpoczęliśmy
Nowy Rok Szkolny 2015/2016
Wszystkim uczniom życzymy wielu sukcesów

 
Apel podsumowujący rok szkolny 2014/2015 - fotorelacja
W dniu 24 czerwca w naszej szkole odbyły się apele podsumowujące rok szkolny 2014/2015. Nastapiło rozdanie dyplomów i nagród za udział w konkursach organizowanych w kończącym się roku szkolnym.
Laureatom gratulujemy sukcesów!!!

Fotorelacja z apelu klas 0 - 3 SP10  TUTAJ

Fotorelacja z apelu klas 4 - 6 SP10 TUTAJ

Fotorelacja z apelu GIM7 TUTAJ

 
Rejonowy konkurs mitologiczny

alt29 maja 2015r.  w naszej szkole odbył się  IV Rejonowy Konkurs Mitologiczny Po nitce Ariadny do stajni Augiasza zorganizowany przez nauczycieli języka polskiego - panią  Bożenę Fabisiak  i panią  Katarzynę Bołtrukanis. Wzięło w nim  udział 20  uczniów z  8  szkół:
Laureatami  Rejonowego  Konkursu  Mitologicznego  zostali:              

          I miejsce Kinga Kalinowska     - SP nr 5  w Suwałkach
          I miejsce Patrycja Sitkowska  -  SP  nr 6 w Suwałkach

          II miejsce Dominika Jurczyk   - ZS w Przebrodzie

           III miejsce Wiktoria Wołczek  - SP nr 10 w Suwałkach

          III miejsce Gabriela Suproń     - SP  nr 5 w Suwałkach


 

Wyróżnienie  otrzymały:

    Agata Klimach    -       SP nr 6  w Suwałkach

    Patrycja Kamińska  -   SP nr 10  w Suwałkach

Laureaci otrzymali dyplomy i nagrody książkowe, a pozostali uczestnicy pamiątkowe dyplomy i drobne upominki.
Serdecznie gratulujemy!

alt

 

 
Dzień Dobrych Uczynków

 

alt19 maja Dzień Dobrych Uczynków.Dzień ten jest świętem społecznych, bezinteresownych działań.

W ramach obchodów tego święta w naszej szkole przeprowadzona została zbiórka  karmy dla kotów i psów, gryzaczków, akcesorii do zabawyitp. dla  podopiecznych Fundacji „Zwierzęta niczyje”. Fundacja ta wspiera wszelkie działania w zakresie zwalczania bezdomności zwierząt. Panie w niej pracujące gościły już w klasach edukacji wczesnoszkolnej zachęcając dzieciaki do pomocy bezdomnym zwierzętom. Cieszymy się, że mogliśmy wesprzeć ich działania właśnie poprzez akcję Dnia Dobrych Uczynków dla zwierząt. 

 Przekazanie zebranych darów serca odbyło się w klasie 0 „a”. Serdecznie dziękujemy wszystkim dzieciom i ich rodzicom w imieniu przedstawicieli fundacji oraz potrzebujących zwierzaków.

alt

 
Klasa IV D realizuje projekt pt. „ Klasa dookoła obiektywu”

altKlasa IV d to klasa sportowa - siatkarska, gdzie wspólne działania są niezmiernie ważne. Poprzez sport, kulturę i historię w połączeniu z najnowszymi technologiami chcemy stworzyć film/reportaż o nas, dzięki temu poznać siebie, zintegrować się, wziąć na siebie odpowiedzialność za całą grupę, razem rozwiązywać problemy, wspierać się w trudnych sytuacjach oraz cieszyć wspólnymi sukcesami.

 alt

Dzięki wsparciu rodziców, wychowawcy- pani Marzenny Iwanowskiej oraz trenera – pana  Artura Łabacza przystąpiliśmy do realizacji projektu pt. „Klasa dookoła obiektywu”, współfinansowanego ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich w ramach Podlaskiego Pozarządowego Funduszu Mikrodotacji.

Projekt składa się z dwóch części.

W sobotę 9.05.2015r. uczestniczyliśmy w warsztatach z edukacji filmowej prowadzonych przez naszą wychowawczynię. Poznaliśmy historię kinematografii, dowiedzieliśmy się, jakie elementy tworzą dzieło filmowe oraz jakim językiem posługują się twórcy filmu. Na przykładzie fragmentu filmu pt. „Opowieści z Narnii” obserwowaliśmy rodzaje zastosowanych planów filmowych, analizowaliśmy funkcję muzyki oraz ciekawe efekty specjalne.

Więcej…
 
Uczniowie Zespołu Szkół nr 10 w czołówce w Polsce
 

altZnamy już wyniki rozegranych w marcu na terenie całej Polski I Rundy Drużynowych Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików 12, 13lat w Pływaniu.

W zawodach tych udział wzięli uczniowie klasy Ve Szkoły Podstawowej Nr 10 w Suwałkach startujący w barwach Międzyszkolnego Uczniowskiego Klubu Sportowego Olimpijczyk pod okiem terenerek pani Celiny Szmajdy i Katarzyny Salweckiej. Młodzi adepci pływania uplasowali się na wysokim 11 miejscu  spośród 187 klubów z całej Polski zdobywając 9948 punktów

 

Na wynik drużyny składają się dwa najlepsze rezultaty w każdej konkurencji, oto one:

alt

Więcej…
 
« pierwszapoprzednia717273747576777879następnaostatnia »

Strona 71 z 79


Copyright © 2013 SP nr 10 w Suwałkach. Webmaster: TG