Ścieżka powrotu

Start Aktualności

Reforma Edukacji

Fotogaleria


Aktualności
Liga Szkolna w Szachach PDF Drukuj

altW kwietniu 2018 roku zakończyła się  suwalska szachowa liga szkolna 2017/2018r.

Zespołowo Szkoła Podstawowa nr 10 w Suwałkach zajeła II miejsce a indywidualnie  I miejsce uczennica klasy trzeciej   MARTA  BRZOZOWSKA w kategorii wiekowej dziewcząt do lat 9 i młodsze , II miejsce  uczeń klasy pierwszej WOJCIECH  DOSZUTA w kategorii wiekowej  chłopców do lat 9 i młodsi , I miejsce uczennica klasy piątej  MAGDALENA  BRZOZOWSKA  w kategorii wiekowej do lat 11 i młodsze . Zawody odbywały się w formie 8 turniejów  od września  2017r.  do kwietnia  2018r.,w Szkole Podstawowej  nr 11 w Suwałkach.Więcej…
 
Międzyszkolny Konkurs Ortograficzny Klas IV PDF Drukuj
27 kwietnia w naszej szkole odbyła się kolejna edycja Międzyszkolnego Konkursu Ortograficznego Klas IV. W zmaganiach ortograficznych wzięło udział 30 uczniów z siedmiu suwalskich szkół .
I miejsce zajęła Zosia Siecinska ,uczennica ze Szkoły Podstawowej nr 5,II miejsce- Bartosz Boltrukanis z SP 10, uczeń p. Marzenny Iwanowskiej, III miejsce zdobyła Gabriela Wowak z SP 10- uczennica p.Katarzyny Boltrukanis.
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
alt         alt        alt
 
Wiosenne porządki klas czwartych w Wigierskim Parku Narodowym PDF Drukuj
alt
altW środę 25 kwietnia klasa 4B i 4A pod opieką Pani Ewy Olisiejko, Pani Bożeny Ołdak i Pani Beaty Sobolewskiej-Szulgacz pojechały do Wigierskiego Parku Narodowego. Cel wyprawy był proekologiczny - aby uczcić obchodzony 22 kwietnia Dzień Ziemi, uczniowie "posprzątali świat". Na początku dzieci dowiedziały się, co nie co o historii Parku i o zamieszkujących go zwierzętach. Uczniowie uczestniczyli też w przyrodniczym queście i mieli za zadanie rozpoznać tutejsze gatunki roślin, ryb i zwierząt, w tym wiele chronionych. Później cała grupa ochoczo ruszyła do zadań w terenie, dzieciom udało się oczyścić ścieżkę edukacyjną "Las" i zebrać kilka worków śmieci.


 
Powiatowe eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym PDF Drukuj

26 kwietnia 2018 r. w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego w Suwałkach odbyły się powiatowe eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjów z terenu Miasta Suwałk.

Uczestnicy eliminacji rozwiązywali test wiedzy o ruchu drogowym i wykonywali zadania praktyczne. W eliminacjach udział wzięły czteroosobowe drużyny z siedmiu szkół podstawowych i trzyosobowe z sześciu gimnazjów z terenu Miasta Suwałk.
Nasze gimnazjum wywalczyło I miejsce, szkoła podstawowa zajęła II miejsce.
 

Szkołę podstawową reprezentowali:
* Jodzis Dominika kl. VII c,
* Zuzanna Słabińska kl. VI c,
* Emil Piotrowski kl. VII c,
* Michał Szmajda kl. VI c.
nauczyciel przygotowujący: Marek Grzybowski

Gimnazjum reprezentowali:

* Paweł Senda kl. III b,
* Karolina Szyszko kl. II d,
* Miłosz Węgrzynowicz kl. II d.
nauczyciel przygotowujący : Teresa Gajewska
GRATULACJE!
 
IV Międzyszkolne Dyktando z Języka Angielskiego PDF Drukuj

26 kwietnia 2018 r. w naszej szkole odbyło się IV Międzyszkolne Dyktando z Języka Angielskiego. W dyktandzie wzięli udział uczniowie oddziałów gimnazjalnych z trzech suwalskich szkół.  Konkurs trwał 40 minut i polegał na napisaniu dyktanda oraz wykonaniu innych ćwiczeń sprawdzających zasady pisowni wyrazów w języku angielskim. Zwycięzcom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. Dziękujemy przedstawicielom wydawnictwa Oxford University Press za dostarczenie nagród.

Organizatorzy:

Iwona Jóźwiak
Iwona Wiszniewska

 

Uczniowie, którzy zdobyli najwyższą liczbę punktów:


L.p.


Imię i nazwisko ucznia


Szkoła

Suma punktów

(na 64 możliwych
do zdobycia)

1.

Patrycja Konewko

 Gimnazjum nr 1 im. Marszałka J. Piłsudskiego

56

2.

Piotr Barwicki

Gimnazjum im. Marii Konopnickiej

55

3.

Jan Antoni Drejer

 Gimnazjum nr 1 im. Marszałka J. Piłsudskiego

47,5

 
Spartakiada integracyjna PDF Drukuj

altalt

25 kwietnia 2018 roku w Szkole Podstawowej nr 11 odbyła się XV Spartakiada Integracyjna Szkół Podstawowych. Szkoła Podstawowa nr. 10, jak co roku wystawiła 12 osobową ekipę zawodników składającą się z uczniów klas integracyjnych. Opiekunami naszych zawodników byli Pani Halina Korzun i Marek Krejpcio. W spartakiadzie wystartowało 5 drużyn, ze Szkół Podstawowych oraz Ośrodków Wychowawczych z Suwałk i Augustowa. W tym roku nasza ekipa zajęła I miejsce wraz z drużyną z Niepublicznej Terapeutycznej Szkoły Podstawowej  „Bajka”. Ale nie miejsca były ważne. Najważniejsza była wspaniała rywalizacja do ostatniego tchu, dobra zabawa i integracja uczestników niepełnosprawnych ze sprawnymi rówieśnikami, którzy pomagali przy wykonywaniu konkurencji. Na koniec wszystkie drużyny otrzymały puchary za uczestnictwo, a każdy zawodnik medal na szyję, nie zabrakło też dla każdego torby pamiątek i słodyczy. Dziękujemy wszystkim zawodnikom za start i zaangażowanie, organizatorom dziękujemy za przygotowanie imprezy, która pokazuje że rywalizacja sportowa może być fajną rehabilitacją i mile spędzonym czasem z uśmiechem na twarzy. Za rok z chęcią weźmiemy udział w następnej edycji.

 

 
Obchody rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja PDF Drukuj
alt
Dnia 26.04.2018 roku w naszej szkole odbyła się  akademia z okazji 227 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3-go Maja. Podczas tej uroczystości uczniowie klas VIID oraz IIIB gimnazjum pod opieką Pani Aldony Bieleckiej i Pana Łukasza Nowalskiego przygotowali i przedstawili w jaki sposób powstała konstytucja z 1791 roku. Nad oprawą muzyczną tego wydarzenia czuwała Pani Monika Kudela wraz ze szkolnym zespołem muzycznym. Całą scenografię przygotowały Pani Joanna Karczewska oraz Pani Monika Kudela. Na koniec uroczystości uczniowie klas III szkoły podstawowej pod opieką Pani Alicji Makuchy i Pani Marii Murawko zaprezentowali tradycyjny polski taniec narodowy Polonez, wywołując wzruszenie na twarzach całej widowni.
Całe to wydarzenie przybliżyło nam informacje z historii naszego kraju oraz pozwoliło poznać los ludzi z tamtego okresu. Ten występ z pewnością na długo pozostanie w naszej pamięci

 
 
Obchody 227. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja PDF Drukuj
227 lat minęło od 1791 roku, kiedy w Polsce uchwalono pierwszą w nowożytnej Europie konstytucję. Zapraszamy na uroczyste obchody Święta Narodowego Trzeciego Maja. W programie występy, koncerty, wspólne zdjęcie oraz polonez, który poprowadzą tancerze wyróżnionego niedawno tytułem Podlaska Marka Roku, Zespołu Pieśni i Tańca Suwalszczyzna.
PROGRAM OBCHODÓW
Uroczystości oficjalne

10:30
msza św. w intencji Ojczyzny
plac przed konkatedrą pw. św. Aleksandra

11:45
wystąpienia okolicznościowe i złożenie kwiatów pod Dębem Wolności
park Konstytucji 3 Maja
*********************************************************************
Majówka rodzinna
muszla koncertowa w parku Konstytucji 3 Maja
Więcej…
 
Otwarta lekcja historii PDF Drukuj

altalt

23 kwietnia 2018 r. gościliśmy w naszej szkole pięciolatki z grupy IV z Przedszkola nr 5 w Suwałakch. Nauczycielki historii – p. Aldona Bielecka i p. Katarzyna Bołtrukanis zorganizowały i poprowadziły otwartą lekcję historii Jesteśmy Polakami. Co wypada wiedzieć patriocie? Zajęcia odbyły się w ramach obchodów upamiętnienia 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Dzieci z wielkim zaangażowaniem rozmawiały o swojej Ojczyźnie. Pokazywały na mapie stolicę Polski, rzekę Wisłę oraz nasze miasto – Suwałki. Pogłębiały swoją wiedzę na temat symboli narodowych, ich pochodzenia, znaczenia i kolorystyki. Z ogromnym zainteresowaniem obejrzały film i wysłuchały legendy o Lechu, Czechu i Rusie, pięknie prezentowały postawę  w czasie śpiewania hymnu narodowego. Rozwiązywały również ćwiczenia interaktywne dotyczące symboli narodowych, oglądały prezentację multimedialną dotyczącą sławnych Polaków – bohaterów narodowych oraz pięknie recytowały wiersz W. Bełzy "Kto ty jesteś?". Przedszkolaki wykazały się ogromną wiedzą i bardzo aktywnie uczestniczyły w zajęciach. To prawdziwi mali patrioci!

 
Konkurs matemeatyczny klas III PDF Drukuj
altDnia 28 marca 2018 r. odbył się I etap międzyszkolnego konkursu matematycznego klas III. W konkursie brało udział 40 uczniów. Do II etapu zakwalifikowały się następujące osoby:
1. Julia Syperek III C
2. Katarzyna Domoradzka III A
3. Patrycja Palanis III E
4. Michał Pączkowski III A
5. Mateusz Jarmołowicz III A
6. Michał Niewiarowski III C
7. Oliwier Tylman III E
 
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 7 z 52


Copyright © 2013 SP nr 10 w Suwałkach. Webmaster: TG