Ścieżka powrotu

Start Aktualności

Fotogaleria


Aktualności
Światowy Tydzień Misyjny
25 października 2021r. w bibliotece została wykonana  wystawka: Światowy Tydzień Misyjny pod hasłem: „Spotkaliśmy Jezusa, więc głośmy”.
Uczniowie mogą obejrzeć albumy i poczytać czasopisma misyjne.


 
Szkolny konkurs „Czas to miłość”.

                 W październiku bieżącego roku szkolnego Zespół nauczycieli religii zorganizował  Szkolny konkurs „Czas to miłość” poświęcony osobie bł. kard. Stefana Wyszyńskiego. Konkurs adresowany  był  do uczniów klas IV-VIII.
Jego celem było poznanie życia i dorobku  nowego polskiego błogosławionego, motywowanie uczniów do podejmowania różnorodnych inicjatyw na rzecz innych, rozwijanie  wrażliwości na potrzeby drugiego człowieka oraz  integracja środowiska szkolnego wokół idei budowania wspólnoty rodzinnej, szkolnej i społecznej.
Uczniowie  wykonali indywidualne prace plastyczne, których tematyką była interpretacja słynnego Dekalogu bł. kard. Stefana Wyszyńskiego.
Prezentacje uczniów pokazały jak wciąż bardzo aktualne są Jego zasady i mogą być inspiracją nie tylko do pracy nad sobą, ale także podejmowania różnorodnych inicjatyw na rzecz budowania wspólnoty między ludźmi.
Wszystkim uczestnikom dziękujemy za pochylenie się nad tą ważną tematyką, kreatywne rozwiązania oraz gotowość otwierania się na relacje międzyludzkie. Zwycięzcom serdecznie gratulujemy.
Komisja konkursowa nagrodziła i wyróżniła następujących uczniów:

Kategoria – klasy IV-VI
1. miejce – Julia Kida – klasa 5D
2. miejsce – Wiktor Rowiński – klasa 5E
3. miejsce – Aleksandra Salwecka – klasa 5E

Wyróżnienia: Oliwia Kowalczyk – klasa 5A
Nikola Ewko – klasa 6B
Daria Siłkowska – klasa 5C

Kategoria – klasy VII - VIII
1. miejsce – Wiktoria Gorlo – klasa 7B
2. miejsce – Mateusz Jarmołowicz – klasa 7A
3. miejsce – Wiktoria Syper – klasa 8C

Wyróżnienia: Gabriela Ogórkis – klasa 7A
Maja Żuk – klasa 7D

 
Ziemniak w roli głównej

             Wybraliśmy się z uczniami klasy IIIe i IIb na wycieczkę do gospodarstwa Miodoborze w Starych Matulach.

W Miodoborzu obieraliśmy ziemniaki na babkę ziemniaczaną, oglądaliśmy zwierzęta, które były tam hodowane i robiliśmy figurki z ziemniaków.

Potem pojechaliśmy na pole, gdzie zbieraliśmy ziemniaki. Pamiętam, że wycieczka była bardzo fajna, bo było dużo emocji, zabaw i pracy.

Alan Dyczewski uczeń klasy III a

 
Spotkanie z policjantem

            24 września nasi pierwszoklasiści oraz klasa IIIb brała udział w spotkaniu z policją - "Moja bezpieczna droga do szkoły". Dzieciaki mogły dowiedzieć się jak bezpiecznie podróżować, jak poprawnie przechodzić przez jezdnię oraz jak reagować na spotkanie z niebezpiecznym psem. Dzieci mogły poćwiczyć prawidłowe przechodzenie przez pasy. Całe spotkanie było bardzo owocne i przydatne. Nasi uczniowie bardzo chętnie i uważnie słuchali, a następnie zadawali pytania.

 
"Magiczny Kwadrat"

            W naszej szkole tak jak i w ubiegłych latach odbywają sie cykliczne zajęcia pt."Magiczny Kwadrat". Dzieci oglądają i biorą udział w różnych doświadczeniach związanych z żywiołami.

Dowiadują się jakie zastosowanie w życiu codziennym ma woda, powietrze, ciśnienie. Zajęcia są prowadzone w bardzo ciekawy i interesujący sposób.

 
Wycieczka 3 B

             We wrześniu klasa IIIb była na wycieczce szkolnej w Epi-Centrum Nauki w Białymstoku oraz w Pałacu Branickich.

W Centum Nauki mogliśmy poznać różne tajniki nauki. Dowiedzieliśmy się oraz moglismy spróbować na symulacji jak lata sie samolotem lub jeździ się samochodem.

Każdy kto chciał mógł przymierzyć również okulary 3D. Wizyta w tym centrum była bardzo niezapomnianym przeżyciem.

Następnie mieliśmy wspaniały spacer po ogrodach Pałacu Branickich.

Cała wycieczka była udana i chętnie ją kiedyś powtórzymy.


 

 
Dzień Edukacji Narodowej

 

Do życzeń dołączamy

Filmik 1 Filmik 2

 
Święto chleba w III C

               Czwartego października 2021r. na podsumowanie naszej wiedzy o polu zorganizowaliśmy w klasie święto chleba. Zajadaliśmy ze smakiem świeżo upieczone przez mamusie  chlebki pszenne, żytnie, mieszane. Furorę robiło też masełko własnej produkcji  oraz kiszone ogóreczki od babci. Mniam! Było apetycznie!

 
Święto pieczonego ziemniaka III C

              Klasa III C udał się 7.10.2021r.do Miodoborza . Zapoznaliśmy się z historią ziemniaka, piekliśmy babkę ziemniaczaną i doświadczyliśmy na własnej skórze czym są  wykopki. Piękna słoneczna pogoda umożliwiła zabawy na świeżym powietrzu, a pieczone na ognisku kiełbaski smakowały jak nigdy dotąd. Było cudownie!

 
Rok 2021 - Rokiem Kardynała Stefana Wyszyńskiego
11 października 2021r. w bibliotece szkolnej została wykonana  i udostępniona uczniom wystawka „Rok 2021 - Rokiem Kardynała Stefana Wyszyńskiego" . 12 września w Świątyni Opatrzności Bożej został dołączony do grona  błogosławionych. Na wystawie zamieszczono najładniejsze prace uczniów klas I – III.
 
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 7 z 93


Copyright © 2013 SP nr 10 w Suwałkach. Webmaster: TG