Ścieżka powrotu

Start Aktualności

Reforma Edukacji

Fotogaleria


Aktualności
Obchody rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja PDF Drukuj
alt
Dnia 26.04.2018 roku w naszej szkole odbyła się  akademia z okazji 227 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3-go Maja. Podczas tej uroczystości uczniowie klas VIID oraz IIIB gimnazjum pod opieką Pani Aldony Bieleckiej i Pana Łukasza Nowalskiego przygotowali i przedstawili w jaki sposób powstała konstytucja z 1791 roku. Nad oprawą muzyczną tego wydarzenia czuwała Pani Monika Kudela wraz ze szkolnym zespołem muzycznym. Całą scenografię przygotowały Pani Joanna Karczewska oraz Pani Monika Kudela. Na koniec uroczystości uczniowie klas III szkoły podstawowej pod opieką Pani Alicji Makuchy i Pani Marii Murawko zaprezentowali tradycyjny polski taniec narodowy Polonez, wywołując wzruszenie na twarzach całej widowni.
Całe to wydarzenie przybliżyło nam informacje z historii naszego kraju oraz pozwoliło poznać los ludzi z tamtego okresu. Ten występ z pewnością na długo pozostanie w naszej pamięci

 
 
Obchody 227. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja PDF Drukuj
227 lat minęło od 1791 roku, kiedy w Polsce uchwalono pierwszą w nowożytnej Europie konstytucję. Zapraszamy na uroczyste obchody Święta Narodowego Trzeciego Maja. W programie występy, koncerty, wspólne zdjęcie oraz polonez, który poprowadzą tancerze wyróżnionego niedawno tytułem Podlaska Marka Roku, Zespołu Pieśni i Tańca Suwalszczyzna.
PROGRAM OBCHODÓW
Uroczystości oficjalne

10:30
msza św. w intencji Ojczyzny
plac przed konkatedrą pw. św. Aleksandra

11:45
wystąpienia okolicznościowe i złożenie kwiatów pod Dębem Wolności
park Konstytucji 3 Maja
*********************************************************************
Majówka rodzinna
muszla koncertowa w parku Konstytucji 3 Maja
Więcej…
 
Otwarta lekcja historii PDF Drukuj

altalt

23 kwietnia 2018 r. gościliśmy w naszej szkole pięciolatki z grupy IV z Przedszkola nr 5 w Suwałakch. Nauczycielki historii – p. Aldona Bielecka i p. Katarzyna Bołtrukanis zorganizowały i poprowadziły otwartą lekcję historii Jesteśmy Polakami. Co wypada wiedzieć patriocie? Zajęcia odbyły się w ramach obchodów upamiętnienia 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Dzieci z wielkim zaangażowaniem rozmawiały o swojej Ojczyźnie. Pokazywały na mapie stolicę Polski, rzekę Wisłę oraz nasze miasto – Suwałki. Pogłębiały swoją wiedzę na temat symboli narodowych, ich pochodzenia, znaczenia i kolorystyki. Z ogromnym zainteresowaniem obejrzały film i wysłuchały legendy o Lechu, Czechu i Rusie, pięknie prezentowały postawę  w czasie śpiewania hymnu narodowego. Rozwiązywały również ćwiczenia interaktywne dotyczące symboli narodowych, oglądały prezentację multimedialną dotyczącą sławnych Polaków – bohaterów narodowych oraz pięknie recytowały wiersz W. Bełzy "Kto ty jesteś?". Przedszkolaki wykazały się ogromną wiedzą i bardzo aktywnie uczestniczyły w zajęciach. To prawdziwi mali patrioci!

 
Konkurs matemeatyczny klas III PDF Drukuj
altDnia 28 marca 2018 r. odbył się I etap międzyszkolnego konkursu matematycznego klas III. W konkursie brało udział 40 uczniów. Do II etapu zakwalifikowały się następujące osoby:
1. Julia Syperek III C
2. Katarzyna Domoradzka III A
3. Patrycja Palanis III E
4. Michał Pączkowski III A
5. Mateusz Jarmołowicz III A
6. Michał Niewiarowski III C
7. Oliwier Tylman III E
 
Dzień Ziemi PDF Drukuj
altalt
Z okazji Święta Ziemi, które obchodzimy co roku 22 kwietnia  kasa III „e” pod kierownictwem wychowawczyni A. Kropiewnickiej przygotowała projekt p.t. „Ziemia”. Uczniowie przez kilka tygodni pracowali w grupach realizując różnorodne zadania, które zaprezentowały swoim koleżankom i kolegom  na zajęciach szkolnych. Część  dzieci wcieliło się w rolę fotoreporterów wyszukując i dokumentując na zdjęciach najpiękniejsze  przyrodniczo miejsca w okolicy ich zamieszkania oraz pokazując piękno pierwszych oznak wiosny. Innie  dzieci szukały rozwiązań, jak chronić środowisko przed szkodliwym wpływem człowieka. Kilkoro uczniów opracowało ekologiczne krzyżówki, których rozwiązaniem była oczywiście hasło: ekologia. Dwóch chłopców ułożyło rymowanki i wierszyki,  zachęcające do ochrony przyrody i uczące proekologicznych zachowań, które prezentujemy poniżej. Na koniec obchodów Dnia Ziemi wszystkie dzieci odtańczyły wesołą cha-chę na cześć naszej ukochanej Planety.

 

Więcej…
 
Międzyszkolny Konkurs Wiedzy o Krajach Anglojęzycznych PDF Drukuj

alt11 kwietnia 2018r odbył się w naszej szkole Międzyszkolny Konkurs Wiedzy o Krajach Anglojęzycznych. Do konkursu przystąpiło 19 uczniów z 6 suwalskich szkół. Uczniowie musieli zmierzyć się z testem sprawdzającym wiedzę na temat tradycji, kultury, obyczajów itp.  krajów anglojęzycznych. Komisja składająca się z nauczycieli  poszczególnych szkół wyłoniła zwycięzców:

I miejsce – Igor Barmuta – SP6

II miejsce – Ewa Wojtanis – SP5

III miejsce – Lidia  Borkowska – SP9

Zarówno zwycięzcom jak i uczniom biorącym udział w konkursie  serdecznie gratulujemy, a nauczycielom  dziękujemy za przygotowanie uczniów !!!

Nauczyciele odpowiedziani za organizację konkursu: Dorota Karmiłowicz i Ewa Olisiejko
 
Konkurs na Wielkanocną Kartkę w Języku angielskim PDF Drukuj

alt

altW naszej szkole odbył się, jak co roku „Konkurs na Wielkanocną Kartkę w Języku angielskim”.  W konkursie wzięło udział ponad 20 osób z klas I – VII i gimnazjum. Jury w składzie Pani Teresa Kozłowska – Gościewska i Pani Ewa Olisiejko wyłoniło zwycięzców:

 

w klasach 1 – 3

 

 

I miejsce - Weronika Fiszer IIIe 

II miejsce – Helena Malinowska Ie  

III miejsce – Aleksandra Chumak IIId 

 

w klasach IV - gimnazjum

 

I miejsce – Wiktoria Łukaszewicz IVe oraz Aleksandra Dąbrowska Ve 

II miejsce – Mateusz Kruszko Vc oraz Aleksandra Szymańska IVb 

III miejsce - Michał Wasilewski IVb oraz Michalina Jaśkiewicz i Anna Kaszuba IVe 

Serdecznie gratulujemy wszystkim zwycięzcom i dziękujemy za tak liczne uczestnictwo. Prace konkursowe można podziwiać do poniedziałku na holu przy stołówce.

 
Wiosna idzie przez świat PDF Drukuj
altalt
10 kwietnia w naszej szkole odbył się  V Międzyszkolny Konkurs Recytatorski Klas Zerowych, połączony z konkursem plastycznym pt. „Wiosna idzie przez świat”.

 

W konkursie wzięły udział 4 placówki: Szkoła Podstawowa nr 6, Szkoła Podstawowa nr 7, Szkoła Podstawowa nr 10 i Szkoła Podstawowa nr 11. Do prezentacji recytatorskich przystąpiło 11 uczestników.


Jury przyznało następujące nagrody:

I miejsce: Julia Grzybowska SP 7,

II miejsce: Mateusz Wasilewski SP 10,

III miejsce: Dominik Kopiczko SP 11,

Wyróżnienie: Amelia Aneszko SP 6

 Do konkursu plastycznego zgłoszono 21 prac, wykonanych różnorodnymi technikami plastycznymi. Laureatami konkursu zostali:

I miejsce: Bartosz Słabiński SP 11, Stefan Zarachowicz SP 7,

II  miejsce: Patryk Romanowski SP 6

III miejsce: Wiktoria Anuszkiewicz SP 10.

Wszystkim nagrodzonym serdecznie gratulujemy!

 


 
Od Młodzika do Olimpijczyka PDF Drukuj

alt

altW IV edycji rozegranych na 50-metrowym basenie w Warszawie zawodów w pływaniu „Od Młodzika do Olimpijczyka” rywalizowali zawodnicy z 65 klubów z całej Polski, w tym 3 zawodników MUKS Olimpijczyk Suwałki – uczniów naszej szkoły. Młodzi pływacy wywalczyli trzy medale i poprawili swoje rekordy życiowe.

W gronie medalistów znaleźli się:

Dominika Burdyn w kategorii 13-latek zajmując 3 miejsce na dystansie 100 stylem motylkowym.

 

Jej starsza o rok koleżanka Julia Gwaj startując w konkurencji 100 metrów stylem klasycznym zdobyła złoty medal i w drugim starcie na 200 metrów stylem zmiennym wywalczyła medal srebrny.

W zawodach startował także Marcin Szmajda, który zajął V miejsce na dystansie 100 m stylem grzbietowym.

 
Nie pal przy mnie, proszę PDF Drukuj
altalt
W bieżącym roku szkolnym, klasy trzecie realizowały Program edukacji antytytoniowej dla uczniów klas I –III szkół podstawowych „Nie pal przy mnie, proszę”.

Główne cele tego programu to:

1. Kształtowanie u dzieci postaw odpowiedzialności za własne zdrowie.
2. Uwrażliwienie dzieci na szkodliwe oddziaływanie dymu papierosowego związane z biernym paleniem.
3. Wykształcenie u dzieci umiejętności radzenia sobie w sytuacjach, gdy inni ludzie przy nich palą.
W ramach programu dzieci uczestniczyły w szeregu zajęć, w czasie których przede wszystkim dowiedziały się co to jest i od czego zależy zdrowie oraz co robić, gdy jest ono zagrożone. Dowiedziały się również, jak sobie radzić w sytuacjach, gdy są skazane na bezpośredni kontakt z palącymi. Przy podejmowaniu różnorodnych zadań, towarzyszyła im postać Wiewiórki Wiki. Przeprowadzono również konkurs plastyczny oraz literacki. W holu szkoły zamieszczona została gazetka tematyczna pod hasłem „My dzieci, bardzo prosimy, nie palcie przy nas, bo się dusimy”

Mamy nadzieję, iż wszystkie te działania przyczynią się do tego, że nasze dzieci będą oddychać powietrzem wolnym od dymu tytoniowego.

 

 
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 7 z 51


Copyright © 2013 SP nr 10 w Suwałkach. Webmaster: TG