Ścieżka powrotu

Start Aktualności

Reforma Edukacji

Fotogaleria


Aktualności
Mistrzostwa SP10 w skoku wzwyż PDF Drukuj

altW dniu 18. 04. 2018 roku odbyły się Mistrzostwa Szkoły Podstawowej nr 10 w Suwałkach w skoku wzwyż dla klas V, VI, VII w kategorii chłopców i dziewcząt. Do konkursu przystąpiło 20 uczestników ( czterech uczniów z klas młodszych poza konkursem). Wszyscy uczestnicy zawodów otrzymali nagrody rzeczowe i drobne upominki, których sponsorem w tym roku była Rada Rodziców przy Szkole Podstawowej nr 10 w Suwałkach.  Najlepsze skoki w konkursie oddali uczniowie zajmując I miejsce :

-  110 cm Wiktoria Truchan  klasa VC

- 115 cm Bartek Harackiewicz klasa VD

- 120 cm Olivier Beczkowski klasa VIB

- 130 cm Natalka Dąbrowska klasa VIIB

 

W imieniu organizatorów serdecznie wszystkim gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów sportowych w zawodach międzyszkolnych

 


 
MIĘDZYSZKOLNY KONKURS ORTOGRAFICZNY KLAS PIĄTYCH PDF Drukuj

altalt

26 kwietnia 2018 r. w naszej szkole odbył się XXI Międzyszkolny Konkurs Ortograficzny Klas Piątych zorganizowany przez nauczycielki języka polskiego – Katarzynę Bołtrukanis i Agnieszkę Romansewicz. Wzięło w nim udział 27 uczniów z 7 suwalskich szkół. Konkurs trwał 60 minut i polegał na napisaniu dyktanda oraz wykonania zadań sprawdających znajomość zasad ortograficznych.

Oto zwycięzcy:

I miejsce – Maja Osewska, SP nr 5 w Suwałkach

II miejsce – Piotr Kwiatkowski, SP nr 4 w Suwałkach

III miejsce – Lidia Kuźmiuk, SP nr 7 w Suwałkach

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów! 

 
Zapraszamy do udziału w konkursie PDF Drukuj
 
Szkolny Konkurs „Święci Ołtarza” PDF Drukuj
altW dniu 27 kwietnia 2018 r. zespół nauczycieli religii przeprowadził Szkolny Konkurs „Święci Ołtarza”, w kórym uczestniczyli uczniowie klas IV-VII. Celem konkursu było zdobycie  wiedzy na temat czterech świętych patronów, których figury zdobią ołtarz główny w kościele  p.w. św. Kazimierza Królewicza w Suwałkach oraz poszukiwanie wzorców do naśladowania w codziennym życiu. Uczestnicy konkursu wykazali się bardzo dobrą znajomością  żywotów św. Franciszka z Asyżu, św. Łukasza, św. Floriana oraz św. Krzysztofa.

Najlepsze wyniki uzyskali:

1. miejsce - Adam Cherubin - klasa VI C oraz Oliwia Ubowska - klasa VI A.
2. miejsce - Ida Protasiewicz - klasa V A.
3. miejsce - Julia Chomicz - klasa IV B, Dominik Lauryn - klasa V A oraz Zuzanna Kossowska - klasa V C.

Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy i gratulujemy!
 
Liga Szkolna w Szachach PDF Drukuj

altW kwietniu 2018 roku zakończyła się  suwalska szachowa liga szkolna 2017/2018r.

Zespołowo Szkoła Podstawowa nr 10 w Suwałkach zajeła II miejsce a indywidualnie  I miejsce uczennica klasy trzeciej   MARTA  BRZOZOWSKA w kategorii wiekowej dziewcząt do lat 9 i młodsze , II miejsce  uczeń klasy pierwszej WOJCIECH  DOSZUTA w kategorii wiekowej  chłopców do lat 9 i młodsi , I miejsce uczennica klasy piątej  MAGDALENA  BRZOZOWSKA  w kategorii wiekowej do lat 11 i młodsze . Zawody odbywały się w formie 8 turniejów  od września  2017r.  do kwietnia  2018r.,w Szkole Podstawowej  nr 11 w Suwałkach.Więcej…
 
Międzyszkolny Konkurs Ortograficzny Klas IV PDF Drukuj
27 kwietnia w naszej szkole odbyła się kolejna edycja Międzyszkolnego Konkursu Ortograficznego Klas IV. W zmaganiach ortograficznych wzięło udział 30 uczniów z siedmiu suwalskich szkół .
I miejsce zajęła Zosia Siecinska ,uczennica ze Szkoły Podstawowej nr 5,II miejsce- Bartosz Boltrukanis z SP 10, uczeń p. Marzenny Iwanowskiej, III miejsce zdobyła Gabriela Wowak z SP 10- uczennica p.Katarzyny Boltrukanis.
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
alt         alt        alt
 
Wiosenne porządki klas czwartych w Wigierskim Parku Narodowym PDF Drukuj
alt
altW środę 25 kwietnia klasa 4B i 4A pod opieką Pani Ewy Olisiejko, Pani Bożeny Ołdak i Pani Beaty Sobolewskiej-Szulgacz pojechały do Wigierskiego Parku Narodowego. Cel wyprawy był proekologiczny - aby uczcić obchodzony 22 kwietnia Dzień Ziemi, uczniowie "posprzątali świat". Na początku dzieci dowiedziały się, co nie co o historii Parku i o zamieszkujących go zwierzętach. Uczniowie uczestniczyli też w przyrodniczym queście i mieli za zadanie rozpoznać tutejsze gatunki roślin, ryb i zwierząt, w tym wiele chronionych. Później cała grupa ochoczo ruszyła do zadań w terenie, dzieciom udało się oczyścić ścieżkę edukacyjną "Las" i zebrać kilka worków śmieci.


 
Powiatowe eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym PDF Drukuj

26 kwietnia 2018 r. w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego w Suwałkach odbyły się powiatowe eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjów z terenu Miasta Suwałk.

Uczestnicy eliminacji rozwiązywali test wiedzy o ruchu drogowym i wykonywali zadania praktyczne. W eliminacjach udział wzięły czteroosobowe drużyny z siedmiu szkół podstawowych i trzyosobowe z sześciu gimnazjów z terenu Miasta Suwałk.
Nasze gimnazjum wywalczyło I miejsce, szkoła podstawowa zajęła II miejsce.
 

Szkołę podstawową reprezentowali:
* Jodzis Dominika kl. VII c,
* Zuzanna Słabińska kl. VI c,
* Emil Piotrowski kl. VII c,
* Michał Szmajda kl. VI c.
nauczyciel przygotowujący: Marek Grzybowski

Gimnazjum reprezentowali:

* Paweł Senda kl. III b,
* Karolina Szyszko kl. II d,
* Miłosz Węgrzynowicz kl. II d.
nauczyciel przygotowujący : Teresa Gajewska
GRATULACJE!
 
IV Międzyszkolne Dyktando z Języka Angielskiego PDF Drukuj

26 kwietnia 2018 r. w naszej szkole odbyło się IV Międzyszkolne Dyktando z Języka Angielskiego. W dyktandzie wzięli udział uczniowie oddziałów gimnazjalnych z trzech suwalskich szkół.  Konkurs trwał 40 minut i polegał na napisaniu dyktanda oraz wykonaniu innych ćwiczeń sprawdzających zasady pisowni wyrazów w języku angielskim. Zwycięzcom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. Dziękujemy przedstawicielom wydawnictwa Oxford University Press za dostarczenie nagród.

Organizatorzy:

Iwona Jóźwiak
Iwona Wiszniewska

 

Uczniowie, którzy zdobyli najwyższą liczbę punktów:


L.p.


Imię i nazwisko ucznia


Szkoła

Suma punktów

(na 64 możliwych
do zdobycia)

1.

Patrycja Konewko

 Gimnazjum nr 1 im. Marszałka J. Piłsudskiego

56

2.

Piotr Barwicki

Gimnazjum im. Marii Konopnickiej

55

3.

Jan Antoni Drejer

 Gimnazjum nr 1 im. Marszałka J. Piłsudskiego

47,5

 
Spartakiada integracyjna PDF Drukuj

altalt

25 kwietnia 2018 roku w Szkole Podstawowej nr 11 odbyła się XV Spartakiada Integracyjna Szkół Podstawowych. Szkoła Podstawowa nr. 10, jak co roku wystawiła 12 osobową ekipę zawodników składającą się z uczniów klas integracyjnych. Opiekunami naszych zawodników byli Pani Halina Korzun i Marek Krejpcio. W spartakiadzie wystartowało 5 drużyn, ze Szkół Podstawowych oraz Ośrodków Wychowawczych z Suwałk i Augustowa. W tym roku nasza ekipa zajęła I miejsce wraz z drużyną z Niepublicznej Terapeutycznej Szkoły Podstawowej  „Bajka”. Ale nie miejsca były ważne. Najważniejsza była wspaniała rywalizacja do ostatniego tchu, dobra zabawa i integracja uczestników niepełnosprawnych ze sprawnymi rówieśnikami, którzy pomagali przy wykonywaniu konkurencji. Na koniec wszystkie drużyny otrzymały puchary za uczestnictwo, a każdy zawodnik medal na szyję, nie zabrakło też dla każdego torby pamiątek i słodyczy. Dziękujemy wszystkim zawodnikom za start i zaangażowanie, organizatorom dziękujemy za przygotowanie imprezy, która pokazuje że rywalizacja sportowa może być fajną rehabilitacją i mile spędzonym czasem z uśmiechem na twarzy. Za rok z chęcią weźmiemy udział w następnej edycji.

 

 
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 6 z 51


Copyright © 2013 SP nr 10 w Suwałkach. Webmaster: TG