Ścieżka powrotu

Start Aktualności

Reforma Edukacji

Fotogaleria


Aktualności
Olimpiada Wiedzy o Janie Pawle II PDF Drukuj

26 marca 2018r. w naszej szkole odbyła się Ogólnopolska Olimpiada Wiedzy o Janie Pawle II .
Do konkursu przystąpiło 31 uczniów. Uczestników olimpiady przywitał ks. Kan. Lech Łuba. W komisji pracowali nauczyciele religii: pani Małgorzata Moczulska, ks. Adam Adukowski, oraz koordynator i organizator konkursu w naszej szkole pani Bożena Ołdak.

Najwięcej punktów uzyskał Wiktor Łukaszewicz z kl. IV E - 182 pkt. uczeń przygotowywany przez P. Bożenę Ołdak. Jak również dużą liczbę punktów uzyskali uczniowie  z kl. III C gimnazjum przygotowani przez p. B. Ołdak gdzie Natalia Brzozowska uzyskała 162 pkt. Następnie uczennice p. Brygidy Markowskiej Zuzanna Słabińska z kl VI C - 180 pkt i Małgorzata Makarewicz z kl.VII A- 164 pkt.

Wyniki Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Janie Pawle II [PDF]
 
Finał konkursu informatycznego RAMBIT PDF Drukuj

altalt

W środę 9 maja odbył się finał III Międzyszkolnego Konkursu Informatycznego RamBit.

Wśród 8 finalistów było 3 uczniów naszej szkoły: Marcin Piętko, Łukasz Wojczulis i Jędrzej Socik. Do rozwiązania było zadanie praktyczne, polegające na przygotowaniu stanowiska komputerowego do pracy według podanych założeń.
M
amy zaszczyt poinformować, że:
II miejsce zajął Łukasz Wojczulis,
III miejsce zajął Jędrzej Socik.
Uczniów do konkursu przygotowali p. Mariusz Biegasik i p. Teresa Gajewska.

 
Narodowy Dzień Zwycięstwa PDF Drukuj
altalt
Obchody Narodowego Dnia Zwycięstwa – 73. rocznicy zakończenia II wojny światowej w Europie odbyły się  8 maja w Suwałkach. Naszą szkołę reprezentowała Pani Dyrektor Halina Walendzewicz, Pani Dyrektor Jolanta Śiwtaj oraz przedstawiciele uczniów wraz z opiekunami. Honorową funkcję pełnił poczet naszej szkoły.
 
Akcja Sprzątania Świata PDF Drukuj

alt“Śmieci mniej – Ziemi lżej”. Pod takim hasłem 27 kwietnia uczniowie naszej szkoły wzięli udział w akcji “Sprzątania Świata”. Zbieraliśmy śmieci wokół szkoły i w jej sąsiedztwie, dzięki temu naszego najbliższego otoczenia nie szpecą już papiery, puszki i inne wyrzucone przez człowieka przedmioty. Szkoda, że nie trafiły one od razu do odpowiednich pojemników na śmieci. Gdyby wszyscy ludzie przejawiali większą troskę o środowisko, byłoby wszędzie ładniej a my, zamiast sprzątać, moglibyśmy wyjść na spacer i podziwiać oznaki wiosny.

 
Eliminacje do VI Międzyszkolnego Konkursu Przyrodniczego PDF Drukuj

25 i 26 kwietnia 2018 r. odbyły się eliminacje do VI Międzyszkolnego Konkursu Przyrodniczego organizowanego dla uczniów klas czwartych i piątych.

W tym roku szkolnym naszą szkołę reprezentować będą:

- Franciszek Chrulski ucz. kl. 4 D,

- Mateusz Kusek ucz. kl. 4 E,

- Karolina Rytelewska ucz. kl. 5 B,

- Kamil Buczyński ucz. kl. 5 E.

Zwycięzcom gratulujemy. Będziemy trzymać za Was kciuki 24 maja na Międzyszkolnym Konkursie Przyrodniczym.

 
Mistrzostwa Suwałk i Mistrzostwa o Puchar Dyrektora Szkoły Podstawowej nr 10 PDF Drukuj

alt alt alt alt

W dniach 14-15.04. 2018 roku w naszej szkole  odbyły się Mistrzostwa Suwałk i Mistrzostwa o Puchar Dyrektora Szkoły Podstawowej nr 10 w Suwałkach klas pierwszych.

 W zawodach wzięło  udział 44  uczestników rywalizując  ,zdobywając  i podnosząc kategorie szachowe.  Mistrzem  Suwałk do lat 8 w kategorii chłopców został  Jasiulewicz Kamil z Klubu Szachowego Hańcza Suwałki a w kategorii dziewcząt Aleksandra Brzozowska uczennica klasy I B  Szkoły Podstawowej nr 10 w Suwałkach.

Więcej…
 
Mistrzostwa SP10 w skoku wzwyż PDF Drukuj

altW dniu 18. 04. 2018 roku odbyły się Mistrzostwa Szkoły Podstawowej nr 10 w Suwałkach w skoku wzwyż dla klas V, VI, VII w kategorii chłopców i dziewcząt. Do konkursu przystąpiło 20 uczestników ( czterech uczniów z klas młodszych poza konkursem). Wszyscy uczestnicy zawodów otrzymali nagrody rzeczowe i drobne upominki, których sponsorem w tym roku była Rada Rodziców przy Szkole Podstawowej nr 10 w Suwałkach.  Najlepsze skoki w konkursie oddali uczniowie zajmując I miejsce :

-  110 cm Wiktoria Truchan  klasa VC

- 115 cm Bartek Harackiewicz klasa VD

- 120 cm Olivier Beczkowski klasa VIB

- 130 cm Natalka Dąbrowska klasa VIIB

 

W imieniu organizatorów serdecznie wszystkim gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów sportowych w zawodach międzyszkolnych

 


 
MIĘDZYSZKOLNY KONKURS ORTOGRAFICZNY KLAS PIĄTYCH PDF Drukuj

altalt

26 kwietnia 2018 r. w naszej szkole odbył się XXI Międzyszkolny Konkurs Ortograficzny Klas Piątych zorganizowany przez nauczycielki języka polskiego – Katarzynę Bołtrukanis i Agnieszkę Romansewicz. Wzięło w nim udział 27 uczniów z 7 suwalskich szkół. Konkurs trwał 60 minut i polegał na napisaniu dyktanda oraz wykonania zadań sprawdających znajomość zasad ortograficznych.

Oto zwycięzcy:

I miejsce – Maja Osewska, SP nr 5 w Suwałkach

II miejsce – Piotr Kwiatkowski, SP nr 4 w Suwałkach

III miejsce – Lidia Kuźmiuk, SP nr 7 w Suwałkach

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów! 

 
Zapraszamy do udziału w konkursie PDF Drukuj
 
Szkolny Konkurs „Święci Ołtarza” PDF Drukuj
altW dniu 27 kwietnia 2018 r. zespół nauczycieli religii przeprowadził Szkolny Konkurs „Święci Ołtarza”, w kórym uczestniczyli uczniowie klas IV-VII. Celem konkursu było zdobycie  wiedzy na temat czterech świętych patronów, których figury zdobią ołtarz główny w kościele  p.w. św. Kazimierza Królewicza w Suwałkach oraz poszukiwanie wzorców do naśladowania w codziennym życiu. Uczestnicy konkursu wykazali się bardzo dobrą znajomością  żywotów św. Franciszka z Asyżu, św. Łukasza, św. Floriana oraz św. Krzysztofa.

Najlepsze wyniki uzyskali:

1. miejsce - Adam Cherubin - klasa VI C oraz Oliwia Ubowska - klasa VI A.
2. miejsce - Ida Protasiewicz - klasa V A.
3. miejsce - Julia Chomicz - klasa IV B, Dominik Lauryn - klasa V A oraz Zuzanna Kossowska - klasa V C.

Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy i gratulujemy!
 
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 6 z 52


Copyright © 2013 SP nr 10 w Suwałkach. Webmaster: TG