Ścieżka powrotu

Start Aktualności

Fotogaleria


Aktualności
Jesienią, jesienią...
Rozstrzygnięcie konkursu plastycznego klas I- III pt. Jesienią, jesienią...

Klasy I
I miejsce Natalia Gryczan IA
II miejsce Katarzyna Szymaniak ID
III miejsce Hanna Rewińska ID, Dawid Szulc ID

Klasy II

I miejsce Michał Kowalewski IIA
II miejsce Damian Dubin IIC, Gabriela Hołdyńska IIB
III miejsce Michalina Syperek IIC

Klasy III
I miejsce Maja Klepacka IIIB
II miejsce Martyna Aniołowska IIIE, Aleksander Aneszko IIIA
III miejsce Nadia Barszczewska IIIC, Michalina Jasielon IIID, Magdalena Balcer IIIC

Dziękujemy wszystkim za wspaniałe prace i zachęcamy do brania udziału w kolejnych konkursach.

 
Rok 2021 - Rokiem Norwida
         3 listopada wyeksponowano wystawkę „Rok 2021 - Rokiem Norwida, poety człowieczeństwa”. Wybitnego twórcy romantycznego, poety i dramatopisarza. Urodzonego 24 września 1821 roku w Polsce, a zmarłego 23 maja 1883 roku we Francji.
 
Szkoła pamięta
        Uczniowie wraz z nauczycielami włączyli się w  akcję  Ministerstwa Edukacji i Nauki „Szkoła pamięta”.
W związku z tym podjęli szereg działań.
Uczniowie przygotowali plakaty, prace plastyczne i wystawy dotyczące miejsc pamięci i bohaterów Suwalszczyzny. Pogłębili w ten sposób wiadomości na temat 2 Pułku Ułanów Grochowskich, Dywizjonu 303, zapoznali się z życiorysami Witolda Urbanowicza, Józefa Piłsudskiego.

        Ponadto wielu uczniów wraz z nauczycielami złożyło kwiaty i zapaliło znicze pod pomnikami i na grobach bohaterów m.in. ofiar Obławy Augustowskiej, miejsc straceń Suwalczan i na grobach żołnierzy poległych w obronie ojczyzny na cmentarzu przy ulicy Bakałarzewskiej.

       Nauczyciele przeprowadzili lekcje  tematyczne dot. Obławy Augustowskiej.  Uczniowie podczas tych zajęć mieli okazję dowiedzieć czym była Obława Augustowska i w jakich okolicznościach do niej doszło. Młodzież wyszukiwała informacje dotyczące zagadnienia , oglądała fragmenty filmów i inscenizacji , ale też rozmawiała o muralach patriotycznych na suwalskich ulicach, Rysiu i o pewnym rondzie. Efektem tych lekcji jest gazetka ścienna upamiętniająca Obławę Augustowska oraz mini wystawa książek w bibliotece szkolnej.
       Został zorganizowany również wieczór poezji „Zaduszki poetyckie” poświęcony poległym walczącym o Polskę. W ten sposób upamiętniono  zarówno bliskich zmarłych, jak również tych, którzy zapisali się na kartach historii, walcząc w obronie naszej ojczyzny. Czytaliśmy piękne wiersze o życiu, śmierci i przemijaniu. Ta lekcja – pełna zadumy i refleksji, skłoniła nas do wielu przemyśleń i uświadomiła nam, że są wydarzenia, miejsca i postaci, o których nie wolno nam zapomnieć.
Dziękujemy wszystkim uczniom i nauczycielom za aktywny udział w akcji.
Nauczyciele historii

 
Pasowanie uczniów klas I na czytelników biblioteki
          Pasowanie uczniów klas I na czytelników biblioteki odbyło się 26 i 28 października 2021r. w bibliotece szkolnej. To oficjalne przyjęcie najmłodszych uczniów do grona jej czytelników. Organizowane jest co roku i odbywa się zawsze po pasowaniu na ucznia. Dzieci wysłuchały bajki o „Czerwonym Kapturku” zaprezentowanej techniką kamishibai.
         Głównym celem  imprezy czytelniczej było zachęcenie pierwszaków do czytania.

 
Konkurs Mistrz Ortografii
W I Liceum Ogólnokształcącym z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Marii Konopnickiej w Suwałkach odbył się XXI Miejski Konkurs Ortograficzny Uczniów Szkół Podstawowych. Wzięło  w nim udział ponad 30 uczniów z większości szkół podstawowych.

Tytuły laureatów w konkursie zdobyli uczniowie naszej szkoly:

IV miejsce – Bartosz Bołtrukanis
VI miejsce – Julia Kowalewska
VI miejsce – Gabriela Ogórkis
VII miejsce – Gabriela Wowak

Gratulujemy!
 
Smacznie, zdrowo, kolorowo w kl 1 c
Dzisiaj tj. 27.10.2021 roku w klasie Ic było smacznie i kolorowo. Sami przygotowywaliśmy sobie drugie śniadanie. Kanapki, surówki i owocowe szaszłyki smakowały wyśmienicie. Na chwilę staliśmy się szefami kuchni, którzy dbają o prawidłowe pełne witamin posiłki.
 
Wędrówka po magicznym lesie
25.10.2021 roku klasy: Ic, drugie i trzecie wybrały się do kina Lumiere na sceniczną adaptację „Jasia i Małgosi” J.W. Grimm. Spotkanie z głównymi bohaterami tej ponadczasowej baśni stanowi cenny drogowskaz na drodze każdego człowieka. Nasi uczniowie znaleźli się w świecie wymagającym zdecydowanego działania, odwagi, mądrości i poświęcenia.

       Wszystkim podobała się wędrówka po magicznym lesie, ścieżką pełną zaskakujących zwrotów akcji.
 
Smacznie, zdrowo, kolorowo w klasie 1 d
          26 października w naszej klasie robiliśmy pyszne i zdrowe kanapeczki. Zanim rozpoczęliśmy swoją kulinarną przygodę  omówiliśmy  zasady pracy, zachowania higieny, właściwego i bezpiecznego posługiwania się narzędziami kuchennymi.  Wspólnie ustaliliśmy kolejne etapy pracy. Później była już sama przyjemność – wykonanie i degustacja własnoręcznie zrobionych kanapek.   
Było pysznie.

 
Diecezjalny Konkurs plastyczno- literacki
            15 października 2021r. w ramach Sympozjum historycznego „Bł. Kard. Stefan Wyszyński –symbol wiary i patriotyzmu” w Ełckim Centrum Kultury został rozstrzygnięty konkurs pt. „Kardynał Stefan Wyszyński i Matka Elżbieta Róża Czacka- świadkowie umiłowania Boga, bliźniego i Ojczyzny”  w którym uczestniczyli uczniowie naszej szkoły przygotowani przez panią Bożenę Ołdak.
II miejsce zajął: Michał Bołtrukanis z kl. II B oraz
Wyróżnienie: Miłosz Mor kl. III E        
Gratulujemy zwycięzcom.
 
Ślubowanie klas pierwszych
"Ja,uczeń Szkoły Podstawowej nr 10 w Suwałkach
 ślubuję..."


          15 października 2021 r. odbyło się w naszej szkole uroczyste Ślubowanie klas pierwszych.
        Na tę okazję dzieci przygotowały część artystyczną, która uświetniła tak ważne wydarzenie.
        Po prezentacji umiejętności i wiadomości pierwszoklasistów nastąpił akt ślubowania i pasowania.
Uroczysty dzień zakończyły pamiątkowe zdjęcia.

 
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 6 z 93


Copyright © 2013 SP nr 10 w Suwałkach. Webmaster: TG