Ścieżka powrotu

Start Aktualności

Reforma Edukacji

Fotogaleria


Aktualności
Japoński Dzień Dziecka Kodomo No Hi PDF Drukuj

4-5 maja w Suwałkach odbył się Japoński Dzień Dziecka Kodomo No Hi.  Impreza odbywała się na terenie Suwalskiego Ośrodka Kultury oraz Szkoły Podstawowej nr 10.  Dzieci miały okazje nauczyć się origami, zbudować tradycyjny latawiec “karp”, hełm samurajski oraz zobaczyć pokazy wschodnich sztuk walki. Był też teatrzyk Kamishibal. Dzieci uczyły się jeść pałeczkami, grały w tradycyjne japońskie gry w tym w japońskiego “badmintona” hanetsuki. Frekwencja dopisała było dużo śmiechu i zabawy.

 

 
Warsztaty z programowania w JavaScript PDF Drukuj
altDzięki uprzejmości nauczycieli z Zespołu Szkół nr 6 w Suwałkach, mamy okazję do przeprowadzenia w naszej szkole warsztatów wprowadzjących do programowania w JavaScript oraz zagadnień e-learningu. Warsztaty szczególnie polecamy uczniom zainteresowanym wyborem Zespołu Szkół nr 6 i klasy o profilu technik informatyk jako dalszego etapu kształcenia. Spotkanie odbędzie się w środę 16 maja na 3 godzinie lekcyjnej.  Szczegóły i zapisy u Pana Mariusza Biegasika lub Pani Teresy Gajewskiej, UWAGA!  Liczba miejsc ograniczona! Zapraszamy serdecznie.

alt
 
Stulecie Niepodległości w Barwach Biało - Czerwonych - prezentacja PDF Drukuj
alt
 
DZIEŃ PUSTEJ KLASY PDF Drukuj
 
Olimpiada Wiedzy o Janie Pawle II PDF Drukuj

26 marca 2018r. w naszej szkole odbyła się Ogólnopolska Olimpiada Wiedzy o Janie Pawle II .
Do konkursu przystąpiło 31 uczniów. Uczestników olimpiady przywitał ks. Kan. Lech Łuba. W komisji pracowali nauczyciele religii: pani Małgorzata Moczulska, ks. Adam Adukowski, oraz koordynator i organizator konkursu w naszej szkole pani Bożena Ołdak.

Najwięcej punktów uzyskał Wiktor Łukaszewicz z kl. IV E - 182 pkt. uczeń przygotowywany przez P. Bożenę Ołdak. Jak również dużą liczbę punktów uzyskali uczniowie  z kl. III C gimnazjum przygotowani przez p. B. Ołdak gdzie Natalia Brzozowska uzyskała 162 pkt. Następnie uczennice p. Brygidy Markowskiej Zuzanna Słabińska z kl VI C - 180 pkt i Małgorzata Makarewicz z kl.VII A- 164 pkt.

Wyniki Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Janie Pawle II [PDF]
 
Finał konkursu informatycznego RAMBIT PDF Drukuj

altalt

W środę 9 maja odbył się finał III Międzyszkolnego Konkursu Informatycznego RamBit.

Wśród 8 finalistów było 3 uczniów naszej szkoły: Marcin Piętko, Łukasz Wojczulis i Jędrzej Socik. Do rozwiązania było zadanie praktyczne, polegające na przygotowaniu stanowiska komputerowego do pracy według podanych założeń.
M
amy zaszczyt poinformować, że:
II miejsce zajął Łukasz Wojczulis,
III miejsce zajął Jędrzej Socik.
Uczniów do konkursu przygotowali p. Mariusz Biegasik i p. Teresa Gajewska.

 
Narodowy Dzień Zwycięstwa PDF Drukuj
altalt
Obchody Narodowego Dnia Zwycięstwa – 73. rocznicy zakończenia II wojny światowej w Europie odbyły się  8 maja w Suwałkach. Naszą szkołę reprezentowała Pani Dyrektor Halina Walendzewicz, Pani Dyrektor Jolanta Śiwtaj oraz przedstawiciele uczniów wraz z opiekunami. Honorową funkcję pełnił poczet naszej szkoły.
 
Akcja Sprzątania Świata PDF Drukuj

alt“Śmieci mniej – Ziemi lżej”. Pod takim hasłem 27 kwietnia uczniowie naszej szkoły wzięli udział w akcji “Sprzątania Świata”. Zbieraliśmy śmieci wokół szkoły i w jej sąsiedztwie, dzięki temu naszego najbliższego otoczenia nie szpecą już papiery, puszki i inne wyrzucone przez człowieka przedmioty. Szkoda, że nie trafiły one od razu do odpowiednich pojemników na śmieci. Gdyby wszyscy ludzie przejawiali większą troskę o środowisko, byłoby wszędzie ładniej a my, zamiast sprzątać, moglibyśmy wyjść na spacer i podziwiać oznaki wiosny.

 
Eliminacje do VI Międzyszkolnego Konkursu Przyrodniczego PDF Drukuj

25 i 26 kwietnia 2018 r. odbyły się eliminacje do VI Międzyszkolnego Konkursu Przyrodniczego organizowanego dla uczniów klas czwartych i piątych.

W tym roku szkolnym naszą szkołę reprezentować będą:

- Franciszek Chrulski ucz. kl. 4 D,

- Mateusz Kusek ucz. kl. 4 E,

- Karolina Rytelewska ucz. kl. 5 B,

- Kamil Buczyński ucz. kl. 5 E.

Zwycięzcom gratulujemy. Będziemy trzymać za Was kciuki 24 maja na Międzyszkolnym Konkursie Przyrodniczym.

 
Mistrzostwa Suwałk i Mistrzostwa o Puchar Dyrektora Szkoły Podstawowej nr 10 PDF Drukuj

alt alt alt alt

W dniach 14-15.04. 2018 roku w naszej szkole  odbyły się Mistrzostwa Suwałk i Mistrzostwa o Puchar Dyrektora Szkoły Podstawowej nr 10 w Suwałkach klas pierwszych.

 W zawodach wzięło  udział 44  uczestników rywalizując  ,zdobywając  i podnosząc kategorie szachowe.  Mistrzem  Suwałk do lat 8 w kategorii chłopców został  Jasiulewicz Kamil z Klubu Szachowego Hańcza Suwałki a w kategorii dziewcząt Aleksandra Brzozowska uczennica klasy I B  Szkoły Podstawowej nr 10 w Suwałkach.

Więcej…
 
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 5 z 51


Copyright © 2013 SP nr 10 w Suwałkach. Webmaster: TG