Ścieżka powrotu

Start Aktualności

Fotogaleria


Aktualności
Pamiętamy – Dzień Niepodległości
„Jesteśmy Polką i Polakiem, dziewczynką fajną i chłopakiem…”
My najmłodsi Patrioci z naszego przedszkola dziś odświętnie się ubraliśmy, uczciliśmy Święto Odzyskania przez Polskę Niepodległości – wykonaliśmy kreatywną pracę plastyczną Godło Polsk
i.
 
Jesienne aktywności – grupa Rybki
Cześć! To my 3-4 latki. Szybko się zaadaptowaliśmy i poznawać życie przedszkolaka zaczęliśmy. Tańczymy, śpiewamy do zabawy zapraszamy: poznajemy mnóstwo piosenek i wierszy, wykonujemy dużo prac plastycznych, spędzamy czas na świeżym powietrzu, kreatywnie i aktywnie przyswajamy wiedzę o otaczającym nas świecie – bo z p. Wiolą i p. Kasią wcale się nie nudzimy :)
Więcej zdjęć w Fotogalerii

 
Konkurs "Kotylion"
Z okazji rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę w naszej szkole został ogłoszony konkurs pt.:"Kotylion". Uczestnicy wykazali się kreatywnością i sprawnością manualną.
Komisja nagrodziła prace:
I miejsce- Wojciech Doszuta kl. 5c
II miejsce- Kacper Jaśko kl. 5d
III miejsce- Antoni Sztelmer Stabiński kl. 6a
Wszystkim uczestnikom gratulujemy. Agnieszka Pietrewicz i Marek Grzybowski

 
Jesteśmy małymi patriotami
Z okazji Święta 11 Listopada, postanowiliśmy uczcić rocznicę odzyskania niepodległości. Wykonaliśmy piękne  kotyliony, wysłuchaliśmy pieśni patriotycznych. Obejrzeliśmy e-apel przygotowany przez naszych starszych kolegów. Wiemy jakie są nasze symbole narodowe i kim był marszałek J.Piłsudski. Jesteśmy małymi patriotami bo kochamy naszą Ojczyznę.
 
Narodowe Święto Niepodległości
W bibliotece zaprezentowano uczniom wystawkę dotyczącą 11 listopada 1918 roku - jednej
z najważniejszych dat w dziejach Polski.
 „Dzisiaj wielka jest rocznica –
 Jedenasty listopada!…
 Tym, co zmarli za Ojczyznę,
 Hołd wdzięczności Polska składa.”
 
Apel z okazji Święta Odzyskania Niepodległości
 
         Z okazji Narodowego Święta Niepodległości, obchodzonego 11 listopada, uczniowie klasy 8e przygotowali krótką inscenizację online  pt. Pamiętam ten dzień.
         Młodzi wykonawcy: Jakub Dominiuk, Bartosz Żelazko i Mateusz Kusek prezentują  odsłony historyczne, ukazujące znaczące karty w historii naszego narodu.
 
         Zapraszamy również na wspólną wędrówkę po kartach historii Naszej Ojczyzny
w formie prezentacji multimedialnej przygotowanej przez uczniów klasy 8b: Klaudiusza Pazoły i Daniela Buczyńskiego.                                         
         Materiał uświetniają pieśni patriotyczne w wykonaniu  zespołu Fa–sol-la oraz solistów: Wiktorii Cybulskiej, Oskara Możdżera i Joanny Biegasik.

        Dziękuję za zaangażowanie i wsparcie uczniom oraz nauczycielom, w szczególności: p. Monice Kudeli,
p. Joannie Karczewskiej i p. Monice Szmajdzie.
Życzymy miłego odbioru.
Aldona Bielecka

 
Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek w przedszkolu
Tegoroczne obchody Międzynarodowego Dnia Postaci z Bajek odbyły się w sposób wyjątkowy. Najmłodsi przenieśli się do magicznego świata i  zamienili się na jeden dzień w księżniczki, wróżki, superbohaterów i inne postacie z baśni i bajek. Na terenie szkoły została zorganizowana gra terenowa, podczas której Przedszkolaki szukały ukrytych zadań. Po prawidłowym rozwiązaniu wszystkich poleceń na najmłodszych czekał słodki poczęstunek, a także bal. Dzieci bawiły się przy ulubionych piosenkach tańcząc i śpiewając.

 
Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek
          5 listopada w naszej szkole świętowaliśmy Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek. Dzieci ze wszytskich klas I- III przebrały się za ulubione postacie. W klasach zorganizowane zostały różne quizy na temat bajek i postaci, krótkie inscenizacje oraz wspólne oglądanie ulubionych bajek. Było super!
 
WF z AWF
          W naszej szkole bierzemy udział w programie ministerialnym WF z AWF, którego celem jest poprawa i monitoring stanu kondycji fizycznej dzieci i młodzieży po powrocie do zajęć stacjonarnych – walka ze skutkami pandemii koronawirusa.
 
Zumba Kids
          W naszej szkole realizowany jest projekt pn., "Bądź aktywny- badź zdrowy- II etap". Są to zajęcia sportowe (ruchowe) z elementami "Zumba Kids" dla dzieci w oddziale przedszkolnym.
 
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 5 z 93


Copyright © 2013 SP nr 10 w Suwałkach. Webmaster: TG