Ścieżka powrotu

Start Aktualności

Reforma Edukacji

Fotogaleria


Aktualności
Finał Wojewódzki Ogólnopolskiego Turnieju BRD PDF Drukuj
17 maja 2017 w Suwałkach odbył się 41. Finał Wojewódzkiego Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. W Finale wzięło udział 16 reprezentacji szkół gimnazjalnych, wyłonionych na drodze eliminacji powiatowych. Łącznie udział wzięło ok. 50 najlepszych z najlepszych uczniów. Uczniowie musieli rozwiązać dwa testy zawierające zagadnienia związane z przepisami ruchu drogowego. Mieli również do pokonania specjalnie przygotowany rowerowy tor przeszkód, a także musieli zademonstrować swoje umiejętności na terenie profesjonalnego miasteczka ruchu drogowego oraz wykazać się w udzielaniu pierwszej pomocy przedmedycznej.
Nasza drużyna w składzie:
Karolina Szyszko, Miłosz Węgrzynowicz i Paweł Senda
zajęli wysokie
IV miejsce. 
GRATULACJE!
 
Kolejne złoto dla siatkarzy PDF Drukuj

alt

altZłoty medal i jednocześnie tytuł Mistrza Województwa Podlaskiego w mini siatkówce czwórek chłopców zdobyli uczniowie Szkoły Podstawowej nr 10 w Suwałkach, prowadzeni przez Kamila Skrzypkowskiego.

MVP Igrzysk Dzieci został Jakub Królczyk, uczeń suwalskiego zespołu.

W szerokim finale Igrzysk Województwa Podlaskiego w siatkówce chłopców uczestniczyło 8 zespołów wyłonionych w igrzyskach powiatowych, a następnie w półfinałach wojewódzkich. Turniej finałowy Igrzysk został rozegrany w sali sportowej SP nr 10 Suwałki z udziałem czterech najlepszych zespołów: SP nr 26 z Białegostoku, SP Sejny,  SP nr 21 z Białegostoku i SP nr 10 z Suwałk.       

W pierwszym półfinale suwalczanie pokonali zawodników z Sejn 2:0 , natomiast w drugim półfinale uczniowie SP 26 wygrali 2:1  z SP 21.

Brązowy medal zdobyła drużyna SP 21 z Białegostoku wygrywając  SP z Sejn 2:0.

Złoty medal  w Igrzyskach Dzieci w mini siatkówce czwórek chłopców zdobyła drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 10 w Suwałkach wygrywając 2:1 z zawodnikami SP 21 z Białegostoku. Najlepsza drużyna Województwa Podlaskiego pojedzie na Ogólnopolski Finał Igrzysk Dzieci w mini siatkówce czwórek chłopców, który odbędzie się 24-27 maja w Głuchołazach. Wszyscy zawodnicy mistrzowskiej drużyny są uczniami klas sportowych o profilu piłka siatkowai i trenują w SUKSS Suwałki. 

Skład mistrzowskiej drużyny:

Gabriel Kumiszcza, Jakub Królczyk, Kacper Zackiewicz, Bartosz Borkowski, Michał Misiukiewicz, Marcin Misiukiewicz, Adam Cherubin, Bartosz Harackiewicz, Bartosz Dmochowski, Patryk Bujakowski, Filip Sadowski, Maciej Kanigowski i Hubert Gilant.

 
XXI Międzyszkolny Konkurs Ortograficzny Klas III PDF Drukuj

alt

altDnia 16 maja 2018 r. w naszej szkole odbył się XXI Międzyszkolny Konkurs Ortograficzny Klas III. O tytuł „Supermistrza ortografii“ walczyło 23 uczniów z 6 suwalskich szkół. Uczniowie naszej szkoły odnieśli ogromny sukces.
Tytuł „Supermistarza ortografii“ uzyskała Katarzyna Domoradzka z kl. III a
II miejsce zajął Michał Pączkowski z kl. III a
Wyróżnienie otrzymała Patrycja Palanis z kl. III e
Wyróżnienie otrzymał Michał Niewiarowski z kl. III c

Zwycięzcom oraz wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

 
Warsztaty JavaScript PDF Drukuj
altalt
16 maja odbyły się warsztaty informatyczne poświęcone JavaScript i e-learningowi. Naszą szkołę odwiedził Pan Aleksander Turek nauczyciel z Zespołu Szkół nr 6 w Suwałkach, który przybliżył zainteresowanym uczniom specyfikę pracy informatyka, opowiedział o klasie profilu technik informatyk, omówił podstawy  programowania JavaScript oraz zademonstrował strony www służące do self-learningu. Poniżej dla chętnych udostępniamy adresy tych stron:
https://code.org/
https://codecombat.com/
https://pl.khanacademy.org/
https://www.sololearn.com/
 
Bugs are Fun PDF Drukuj
alt9 maja 2018 roku odbył się konkurs z języka angielskiego "Bugs are Fun" dla uczniów klas II i III szkoły podstawowej. Zwycięzcami zostali:
Klasy III
1. Michał Niewiarowski - 3c
2. Julia Syperek - 3c
3. Michał Pączkowski - 3a

Klasy II
1. Oliwia Matusiewicz - 2b
2. Michał Sapkowski - 2b
3. Makar Popow - 2b

Zwycięzcom gratulujemy.
   Teresa Kozłowska, Małgorzata Krzesińska
 
Wojewódzki Konkurs Poetycki PDF Drukuj

altalt

15.05.2018r. w Szkole Podstawowej nr 12 w Białymstoku odbyła się uroczysta gala podsumowująca Wojewódzki Konkurs Poetycki „Miasto i region w Unii Europejskiej”. Na konkurs wpłynęło ponad 90 utworów poetyckim napisanych przez uczniów szkół podstawowych województwa podlaskiego. W naszej szkole również mamy młodych poetów wrażliwych na piękno suwalskiej ziemi, o której tak pięknie opowiedzieli w swoich wierszach. Jury konkursowe doceniło ich twórczość, przyznając najwyższe nagrody.

Veronica Żarnowska z kl. IV e, uczennica pani Katarzyny Bołtrukanis, oraz Bartosz Bołtrukanis z kl. IV d, uczeń pani Marzenny Iwanowskiej, zdobyli Nagrody Główne.

Serdecznie gratulujemy i życzymy jeszcze wielu wspaniałych pomysłów na poezję. 


 
Wycieczka do WPN PDF Drukuj

alt

alt

07.05.2018r. klasa I b  wybrała się na wycieczkę do Wigierskiego Parku Narodowego. Nasz pobyt zaczęliśmy od zwiedzania muzeum położonego w siedzibie parku. Dzieci miały okazję obejrzeć  wiele eksponatów ptaków i zwierząt żyjących na terenie WPN i całej Suwalszczyzny. Następnie udaliśmy się na spacer ścieżką edukacyjną. Pani przewodnik opowiadała nam o faunie i florze tego miejsca. Zwiedziliśmy też mały skansen, gdzie dzieci mogły poznać warunki życia i pracy na  wsi w dawnych czasach. Na zakończenie pobytu były zabawy na placu zabaw, ognisko i wspólne spożywanie  kiełbasek samodzielnie upieczonych. Wróciliśmy zmęczeni, ale bardzo zadowoleni z wycieczki.


 
Wycieczka do biblioteki publicznej PDF Drukuj

altalt

25 kwietnia uczniowie klasy I b wzięli udział w zajęciach bibliotecznych inspirowanych książką Sylvii Bishop „Panna Jones i Książkowe Emporium”. Dzieci miały okazję wysłuchać fragmentów fascynujących przygód panny Jones, projektować  nietypowe sale biblioteczne oraz pisać zagadki. Dużo radości sprawiły zabawy przy muzyce oraz wspólny taniec do akordeonowego akompaniamentu. Chętnie powrócimy tutaj na kolejne zajęcia.


 
MISTRZOSTWA SUWAŁK IGRZYSK DZIECI W LEKKIEJ ATLETYCE PDF Drukuj

alt

altDnia 15.05.2018 r. na Stadionie Lekkoatletycznym w Suwałkach odbyły się Mistrzostwa Suwałk Igrzysk Dzieci w Lekkiej Atletyce. Uczniowie naszej szkoły zaprezentowali się bardzo dobrze. Miejsca na podium zajęli:

Jakub Królczyk – I miejsce 60m, II miejsce skok w dal

Olivier Beczkowski – I miejsce 600m

Aleksandra Kaszuba – II miejsce 60m.

Serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia w półfinale wojewódzkim.

 
SZKOŁA PODSTAWOWA NR 10 W SUWAŁKACH NAJLEPSZA W WOJEWÓDZTWIE PODLASKIM W SIATKÓWCE HALOWEJ CHŁOPCÓW. PDF Drukuj

alt

altZłoty medal i jednocześnie tytuł Mistrza Województwa Podlaskiego w siatkówce halowej chłopców zdobyli uczniowie Szkoły Podstawowej  nr 10 w Suwałkach wygrywając  z ZSP nr 4   Białystok.

Najlepszym zawodnikiem naszego zespołu został Patryk Harackiewicz, a MVP Igrzysk Młodzieży Szkolnej Michał Jarmołowski.

W szerokim finale Igrzysk Województwa Podlaskiego w siatkówce chłopców uczestniczyło 8 zespołów wyłonionych w igrzyskach powiatowych, a następnie w półfinałach wojewódzkich. Turniej finałowy Igrzysk został rozegrany w sali sportowej ZSP nr 4 Białystok z udziałem czterech najlepszych zespołów: SP nr 2 z Moniek, SP nr 1 z Sokółki,  ZSP nr 4 z Białegostoku i SP nr 10 z Suwałk.       

      W pierwszym półfinale drużyna z Białegostoku pokonała zawodników z Moniek 2:0 , natomiast w drugim półfinale uczniowie naszej szkoły wygrali 2:0 (25:11, 25:9) z SP nr 1 Sokółka.

Brązowy medal zdobyła drużyna z Sokółki wygrywając z Mońkami 2:0.

      Złoty medal  w Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w Siatkówce chłopców zdobyła drużyna ze  Szkoły Podstawowej nr 10 w Suwałkach wygrywając 2:0 (25:13, 25:16) z zawodnikami z Białegostoku.

  

Skład mistrzowskiej drużyny: Michał Jarmołowski, Patryk Harackiewicz, Oskar Chwieduk, Albert Panasiewicz, Miłosz Jaśkiewicz, Maksymilian Werpachowski, Adrian Żukowski, Jakub Żukowski, Mateusz Rojek, Bartosz Pawluczyk, Adrian Andruszkiewicz., Łukasz Chałko, Jakub Meller, Kacper Chmielewski, Damian Bartłomiej.
Trenerem zespołu jest Artur Łabacz.

 
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 4 z 51


Copyright © 2013 SP nr 10 w Suwałkach. Webmaster: TG