Ścieżka powrotu

Start Aktualności

Reforma Edukacji

Fotogaleria


Aktualności
WSPÓLNIE UCZCILIŚMY 100-LECIE ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI W I C PDF Drukuj
Dzisiaj wielka jest rocznica-
jedenasty listopada...
Tym, co zmarli za Ojczyznę
hołd wdzięczności Polska składa.
 
Dzisiaj było pracowicie w kl.I c. Na zajęciach techniki wykonaliśmy kotyliony a wcześniej dekorowaliśmy salę lekcyjną. Poznaliśmy również historię naszego kraju sprzed 100 lat. Wykonane dziś kotyliony wykorzystamy na uroczystej akademii z okazji odzyskania niepodległości.
 
Dąb stulecia PDF Drukuj
alt
alt

Dnia 24.10.2018r. uczniowie klas pierwszych oraz dyrekcja naszej szkoły posadzili „Dąb stulecia”. Akcja miała na celu uczczenie w sposób szczególny 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości, a przy okazji także zwrócenie uwagi Polaków na potrzebę stałej dbałości o środowisko naturalne Ojczyzny. Taka postawa stanowi dzisiaj jedną z form współczesnego patriotyzmu.

 
"Pszczółki" w bibliotece PDF Drukuj
Dnia 11 października 2018 r. grupa 3-4-latków "Pszczółki" odwiedziła Bibliotekę Publiczną im. Marii Konopnickiej w Suwałkach. Wzięliśmy udział w zajęciach zainspirowanych "Bajką o rybaku i złotej rybce". Z uwagą wysłuchaliśmy czytanej bajki, ilustrowaliśmy swoje życzenia, po czym odegraliśmy miniteatrzyk kukiełkowy. Przejazd autobusem również sprawił nam sporą frajdę.
 
„Seniorzy z Pasją HORYZONT” PDF Drukuj

alt

alt
Na zaproszenie - Prezes Stowarzyszenia „Seniorzy z Pasją HORYZONT”,  Pani Jadwigi Sowulewskiej,  23 października 2018 r. zespół wokalny wraz z solistką Zuzanną Oberman, solistka Maja Chwalińska oraz absolwentki Magdalena Zygmunt (stypendystka Marszałka Województwa Podlaskiego dla dzieci uzdolnionych artystycznie) i Patrycja Słabińska wstąpiły podczas „Wyborów Miss i Mistera Trzeciej Młodości” w Suwalskim Ośrodku Kultury.

 

 
Pasowanie klas pierwszych PDF Drukuj

alt

alt
24 października w naszej szkole odbyła się niezwykle ważna uroczystość ślubowania i pasowania uczniów klas pierwszych. Pierwszoklasiści w obecności dyrekcji szkoły, zaproszonych gości i rodziców zaprezentowali program artystyczny, w którym zdali pierwszy egzamin na ucznia. Śpiewająco odpowiadali na pytania dotyczące naszej Ojczyzny, szkolnej nauki oraz zasad zachowania. Dyrekcja dokonała aktu pasowania na uczniów szkoły. Uczniowie otrzymali drobne upominki, nie zabrakło również słodkiego poczęstunku. Kochani pierwszoklasiści! Cieszymy się, że jesteście już uczniami i życzymy Wam sukcesów w nauce. Niech zdobywanie wiedzy będzie dla Was radością.

M. Grzybowska

J. Gościewska

E. Zych

U. Siedlecka


 
100 turniejów na 100 lecie Niepodległości PDF Drukuj


Dnia 20 października w auli Szkoły Podstawowej nr 10 w Suwałkach  odbył się turniej badmintona dla wszystkich chętnych uczniów suwalskich szkół podstawowych w 4 kategoriach Amatorzy młodzi oraz zawodnicy młodsi do klasy IV SP oraz amatorzy i zawodnicy starsi do klasy VI SP Wystartowało 50 zawodników Na zdjęciach uczestnicy , zwycięzcy i oczywiście rodzice. Serdecznie gratulujemy zawodnikom oraz rodzicom i dziękujemy za poświęcony czas. Serdeczne  gratulacje dla zwycięzców.
Był to pierwszy turniej drugiej edycji z serii, Cztery Pory Roku - "Jesień".  Czekają nas jeszcze trzy turnieje „Zima” „Wiosna” oraz „Lato”, wszystkie pod Patronatem Prezydenta  Miasta Suwałk oraz  Fundacji Narodowy Badminton w ramach akcji  „100 turniejów na 100 lecie Niepodległości

Jerzy Szuliński

 
Nasz ślad w Afryce PDF Drukuj

Nasz ślad w Afryce - „100 ciastek na 100-lecie Niepodległości”

21 października 2018 r. uczniowie naszej szkoły (Szkolne Koło Caritas, KSM i wolontariusze gimnazjum)  zorganizowali w parafii św. Kazimierza Królewicza niezwykły „Kiermasz misyjny”. Celem akcji charytatywnej było uczczenie 100-lecia Niepodległości oraz pomoc dzieciom i młodzieży z Malawi pragnącym podjąć lub kontynuować naukę w szkole.

W ramach międzynarodowego programu „Adopcja na odległość” umożliwiamy im dostęp do edukacji poprzez długoterminową pomoc materialną.

Pomoc finansowa przekazana szkole w Afryce przeznaczana jest na:
  • opłacenie czesnego uczniom, których rodzin nie stać na opłaty,
  • pokrycie kosztów utrzymania uczniów w internacie, gdy jest taka konieczność,
  • dożywianie dzieci w szkole,
  • zakup pomocy dydaktycznych, naukowych i sportowych.

Nasza szkoła uczestniczy w programie od 2000 r. Obejmujemy opieką uczniów ze szkoły w Lilongwe – stolicy kraju. Wspieramy młodzież nie tylko finansowo, ale także nawiązujemy stały listowny kontakt . Dzielimy się swoimi zainteresowaniami i tym, co dla nas najważniejsze.

Kiermasz misyjny jest jedną z form odpowiedzi na rosnące potrzeby związane z edukacją dzieci w Afryce. W tym roku wsparliśmy również Papieskie Dzieło Misyjne Dzieci.

Wszystkim uczniom i rodzicom, którzy upiekli słodkości oraz ofiarodawcom, którzy je zakupili i wsparli swoim wielkim sercem serdecznie dziękujemy. 
 
Dzień Edukacji Narodowej 2018 PDF Drukuj
alt
altSzczęśliwi nauczyciele i pozostali pracownicy Szkoły Podstawowej nr 10 pełni uśmiechu na twarzy obchodzili swoje doroczne święto w naszej szkole. Zapraszamy do zapoznanania się z fotorelacją z obchodów Dnia Edukacji Narodowej 2018 r.
 
GALA UCZNIA ZDOLNEGO – nagrody w strefie naukowej PDF Drukuj

17.10.2018r. w Suwalskim Ośrodku Kultury odbyła się Gala Ucznia Zdolnego. Z tej okazji Czesław Renkiewicz, prezydent Suwałk, wręczył specjalne nagrody i wyróżnienia uczniom, którzy osiągnęli wysokie wyniki w sferze naukowej. Gratulacje otrzymali również ich rodzice.
"Jest to także dobra okazja do pokazania wszystkim, że nauka, to świetna inwestycja w dalszy rozwój młodego człowieka" - powiedział Czesław Renkiewicz, prezydent Suwałk.
Nagrodzeni uczniowie naszej szkoły:
Krzysztof Taraszkiewicz,
Piotr Turowski,
Jędrzej Socik,
Łukasz Wojczulis,
Paweł Senda
(absolwent).
Listy gratulacyjne otrzymali także nauczyciele, którzy przyczynili się do sukcesu uczniów:  Pani Agnieszka Chodkiewicz,
Pani Bożena Fabisiak, Pani Teresa Gajewska, Pani Marzanna Kapuścińska, Pan Marek Grzybowski, Pan Stanisław Olszewski.
GRATULUJEMY!
 
GALA UCZNIA ZDOLNEGO – NAGRODY ZA SPORT PDF Drukuj

altalt

10 października 2018r. w Suwalskim Ośrodku Kultury odbyła się Gala Ucznia Zdolnego w kategorii sport. Ponad 70 suwalskich uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych otrzymało stypendia i nagrody za szczególne osiągnięcia w sporcie w roku szkolnym 2017/2018. Wzięli w niej udział wyróżnieni uczniowie, ich rodzice, dyrektorzy jednostek oświatowych, kulturalnych i innych instytucji, nauczyciele i trenerzy oraz zaproszeni goście. Znaleźli się wśród nich również uczniowie i nauczyciele z naszej szkoły. Nagrody otrzymali następujący uczniowie Mateusz Hołub, Jan Filipowicz, Natalia Skindzier, Karolina Szyszko, Dominik Ułanowicz i i absolwenci Gabriela Grosz, Grzegorz Hołub.

 

W ramach Gali odbyło się również podsumowanie XVIII Edycji Miejskiej Rywalizacji Sportowej pod patronatem Prezydenta Miasta Suwałk. Wzięło w niej udział 29 szkół z Suwałk.

W klasyfikacji generalnej MRS w Igrzyskach Dzieci i Igrzyskach Młodzieży Szkolnej Szkoła Podstawowa nr 10 uplasowała się na II miejscu.

Wyróżnienia odebrali też nauczyciele, których uczniowie zwyciężali w poszczególnych zawodach w wojewódzkiej rywalizacji sportowej. Wyróżnieni zostali również opiekunowie medalistów zawodów ogólnopolskich, złoci medaliści Wojewódzkiej Rywalizacji Sportowej Szkół i medaliści zawodów ogólnopolskich:

·         Szkoła Podstawowa nr 10 im. Olimpijczyków Polskich w Suwałkach – Pani Katarzyna Salwecka, Pan Artur Łabacz, Pan Kamil Skrzypkowski, Pan Jerzy Dołhan, Pan Jerzy Szuliński

 Serdecznie gratulujemy!


 
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 4 z 57


Copyright © 2013 SP nr 10 w Suwałkach. Webmaster: TG