Ścieżka powrotu

Start Aktualności

Reforma Edukacji

Fotogaleria


Aktualności
Akcja edukacyjna „Lekcja o Funduszach Europejskich V” już trwa! PDF Drukuj

Nasza szkoła zakwalifikowała się do udziału w akcji edukacyjnej „Lekcja o Funduszach Europejskich V”, tym samym znaleźliśmy się w gronie 268 placówek oświatowych z 5 województw Polski Wschodniej biorących udział w tym projekcie!
W rama
ch akcji uczniowie (klasy 6-8) mają możliwość uczestnictwa w wyjątkowych zajęciach, przybliżających im świat Funduszy Europejskich. Co świadczy o ich niezwykłości? Przede wszystkim formuła zajęć. Podstawowym materiałem dydaktycznym lekcji jest komiks oraz film animowany. Komiks nosi tytuł „Fundusze Europejskie – Z nimi wszystko jest możliwe” i przedstawia historię Olka, niepełnosprawnego chłopca, który sądzi, że nie poradzi sobie w „zewnętrznym” świecie, poza swoim mieszkaniem oraz jego koleżanki Julki – nowej sąsiadki, która namawia chłopca na wzięcie udziału w szkolnej wycieczce. Wyjazd z klasą otwiera Olka na nowe doświadczenia.

Więcej…
 
Turniej klas VI - "Kocham Cię, Polsko" PDF Drukuj
9 listopada uczniowie klas VI  uczcili 100 lat Niepodległości wspaniałym turniejem "Kocham Cię, Polsko". W 6 rundach zespoły musiały wykazać się różnorodną wiedzą o Polsce i szkole oraz umiejętnością współpracy.  Ile pucharów znajduje się w holu przed Sekretariatem szkoły? Ile lat władał Bolesław Chrobry? Ile wzrostu razem mają wychowawcy klas VI? Z tymi i innymi  pytaniami  licytacji  uczniowie poradzili sobie znakomicie. Polskie seriale, tradycyjne potrawy, Ojczyzna - Polszczyzna, polskie przysłowia i oczywiście Urodziny - urodziny to tematy kolejnych zmagań. Nie zabrakło również patriotycznych piosenek.  W świątecznej atmosferze i zdrowej rywalizacji spedziliśmy radosny czas. Gratulujemy  wszystkim zespołom uczestrniczącym w turnieju. 
 
Uroczystości 11 listopada PDF Drukuj
alt
altPiątek 9 listopada 2018 r. to w historii naszej szkoły ważna data. Cała społeczność szkolna obchodziła setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Uroczystości rozpoczęły się mszą w intencji ojczyzny odprawioną przez księdza Adama Adukowskiego. Następnie udaliśmy się na uroczysty apel poświęcony setnej rocznicy odzyskania przez Polskę w 1918 roku niepodległości. Podsumowaniem uroczystości było wspólne odśpiewanie o godzinie 11.11 hymnu państwowego.
 
Turniej SUKSS dla Niepodległej PDF Drukuj
alt
altW minioną sobotę podopieczni trenera Bartka Jasińskiego wygrali turniej Sukss dla Niepodległej. Zawodnicy SUKSS zajęli pierwsze miejsce pokonująć zespoły z Augustowa i Kleosina. Sportowym emocjom towarzyszył doping wiernej publiczności. Zapraszamy do fotorelacji.
 
Konkurs klas V PDF Drukuj

altW ramach obchodów upamiętnienia setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości uczniowie klas piątych na zajęciach z techniki wykonali kotyliony.

Komisja w składzie: Agnieszka Pietrewicz i Marek Grzybowski za dokładność i estetykę wykonania wyróżniła prace uczniów:

·        Wilczewska Aleksandra kl. V d

·        Kusek Mateusz kl. V e

·        Piekarska Patrycja kl. V c

 
Dekoracje klas - Święto Niepodległości - fotogaleria PDF Drukuj
 
IIIb na antenie PDF Drukuj

W mglisty czwartek 08.11.2018r. uczniowie kl. IIIb wzięli udział w nagraniu audycji radiowej „Szkoła na antenie”. Słuchaczom Radia Bayer FM opowiedzieliśmy o najważniejszych wydarzeniach z życia naszej szkoły. Bardzo spodobało nam się studio i praca radiowca. Przeżyliśmy wspaniałą przygodę.

 
ZAJĘCIA SPORTOWE Z PIŁKI SIATKOWEJ, PŁYWANIA I BADMINTONA. PDF Drukuj

altZAJĘCIA SPORTOWE Z PIŁKI SIATKOWEJ, PŁYWANIA I BADMINTONA.

Serdecznie zapraszamy uczniów klas trzecich szkoły podstawowej na pozalekcyjne zajęcia sportowe z piłki siatkowej, pływania i badmintona.

Harmonogram zajęć:

- piłka siatkowa – poniedziałek godz. 19.00 – 20.15 – sala gimnastyczna lewa SP 10

- pływanie – wtorek, czwartek godz. 16.15 – 17.00 – pływalnia SP 10

- badminton – poniedziałek – czwartek godz. 17.15 – 18.30 – aula SP 10

 
Śpieszmy się kochać ludzi... PDF Drukuj
alt

altDla tych,

którzy odeszli

w nieznany świat,

płomień na wietrze kołysze wiatr.

Dla nich tyle kwiatów

pod cmentarnym murem

i niebo jesienne

u góry.

I dla nich ten dzień- ten listopadowy dzień.

6 listopada 2018r. uczniowie naszej szkoły obejrzeli montaż słowno – muzyczny "Śpieszmy się kochać ludzi..." przygotowany przez kolegów i koleżanki z klas: Vb, Vd, Ve, VIe, VIIb, VIIIb i VIIIc pod kierunkiem pań – Anny Bagińskiej, Katarzyny Bołtrukanis i Beaty Zdancewicz. Zaprezentowane utwory poetyckie i muzyczne skłaniały do refleksji nad sensem ludzkiego istnienia i przemijania. Pozwoliły z pewnej perspektywy przyjrzeć się temu, co zostaje za nami i uświadomić sobie, że niczego nie można powtórzyć. Zechciejmy więc przystanąć na chwilę i zastanowić się nad własnym życiem, które jest przecież podróżą ku wiecznej przystani...

 

 
Międzyszkolna Gra Miejska "100 lat Niepodległości" PDF Drukuj

W dniu 5 listopada uczniowie szkoły wzięli udział w Międzyszkolnej Grze Miejskiej "100 lat Niepodległości".
Zadaniem każdego patrolu było zaliczenie 9 punktów kontrolnych, które znajdowały się w szczególnych miejscach naszego miasta. Uczestnicy musieli wykazać się ogromną wiedzą  dotyczącą postaci historycznych takich jak:  Józef Piłsudski, Teofil Noniewicz, Tadeusz Kościuszko, Emil Młynarski, Ignacy Daszyński, Aleksandra Kujałowicz, Witold Urbanowicz, Maria Konopnicka, Andrzej Wajda, Alfred Wierusz - Kowalski, Kazimierz Pułaski.  Najciekawsze okazały się zadania wymagające wszechstronnych umiejętności np. udzielanie pierwszej pomocy, śpiewanie pieśni patriotycznych, nadawanie meldunku alfabetem Morse'a, malowanie plakatu,  gry zręcznościowe.   Uczennice klasy III A gimnazjum wspaniale poradziły sobie podczas gry,  wykazały  się wytrwałością i bardzo dobrą kondycją pokonując trasę 12 kilometrów.
Dziękujemy organizatorowi -  Szkole Podstawowej nr 11 za miłą atmosferę, zadbanie o ciało i ducha oraz  ciekawą imprezę.

 
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 3 z 57


Copyright © 2013 SP nr 10 w Suwałkach. Webmaster: TG