Start Aktualności

GALA UCZNIA ZDOLNEGO – NAGRODY ZA SPORT PDF Drukuj

altalt

10 października 2018r. w Suwalskim Ośrodku Kultury odbyła się Gala Ucznia Zdolnego w kategorii sport. Ponad 70 suwalskich uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych otrzymało stypendia i nagrody za szczególne osiągnięcia w sporcie w roku szkolnym 2017/2018. Wzięli w niej udział wyróżnieni uczniowie, ich rodzice, dyrektorzy jednostek oświatowych, kulturalnych i innych instytucji, nauczyciele i trenerzy oraz zaproszeni goście. Znaleźli się wśród nich również uczniowie i nauczyciele z naszej szkoły. Nagrody otrzymali następujący uczniowie Mateusz Hołub, Jan Filipowicz, Natalia Skindzier, Karolina Szyszko, Dominik Ułanowicz i i absolwenci Gabriela Grosz, Grzegorz Hołub.

W ramach Gali odbyło się również podsumowanie XVIII Edycji Miejskiej Rywalizacji Sportowej pod patronatem Prezydenta Miasta Suwałk. Wzięło w niej udział 29 szkół z Suwałk.

W klasyfikacji generalnej MRS w Igrzyskach Dzieci i Igrzyskach Młodzieży Szkolnej Szkoła Podstawowa nr 10 uplasowała się na II miejscu.

Wyróżnienia odebrali też nauczyciele, których uczniowie zwyciężali w poszczególnych zawodach w wojewódzkiej rywalizacji sportowej. Wyróżnieni zostali również opiekunowie medalistów zawodów ogólnopolskich, złoci medaliści Wojewódzkiej Rywalizacji Sportowej Szkół i medaliści zawodów ogólnopolskich:

·         Szkoła Podstawowa nr 10 im. Olimpijczyków Polskich w Suwałkach – Pani Katarzyna Salwecka, Pan Artur Łabacz, Pan Kamil Skrzypkowski, Pan Jerzy Dołhan, Pan Jerzy Szuliński

Serdecznie gratulujemy!

"Pszczółki" witają jesień PDF Drukuj
Lato ukryło się w dziupli,
z kokardą słońca we włosach.
Na ziemię spłynęła jesień
z deszczem i z chustką do nosa."

Najmłodsza grupa przedszkolna "Pszczółki" powitała jesień. Poznaliśmy dary pani Jesieni, lepiliśmy kasztany z plasteliny, kolorowaliśmy listki. Towarzyszyła nam trzy tym piosenka "Jesień" i szereg zabaw ruchowych o tematyce jesiennej.

Dni wolne od zajęć dydaktycznych PDF Drukuj

Dni wolne od zajęć dydaktycznych w roku szkolnym 2018/2019:

Lp.

02.05.2019 r.

Nabór na wolne stanowisko pracy PDF Drukuj

Wycieczka IId i IIIb do Supieni PDF Drukuj

Pierwszy dzień października 2018 r. uczniowie klas II d i III b spędzili na wycieczce w Supieniach.  Bitwa na makarony w lesie, konstruowanie leśnych ludzików , zabawy  drużynowe przy  ognisku sprawdzały nasze zdolności  pracy w zespole i samodzielnego działania. Przy okazji poznaliśmy warstwową budowę lasu. Bawiliśmy się wspaniale. Był to udany wyjazd integracyjny.

Rozpoczynamy zbiórkę PDF Drukuj

Rozpoczynamy zbiórkę nakrętek oraz karmy dla psów i kotów na rzecz Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami.
Nakrętki oraz karmę można przynosić codziennie do sali 313.
Beata Zdancewicz - opiekun Szkolnego Koła Wolontariatu.

Podsumowanie wojewódzkiej rywalizacji sportowej PDF Drukuj

20.09.2018r odbyło się podsumowanie wojewódzkiej rywalizacji sportowej o Puchar Urzędu Marszałkowskiego.
Nasza szkoła zajęła w Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w klasyfikacji ogólnej 4 miejsce a w kategorii chłopców 1 miejsce!!!!
Natomiast w Igrzyskach Dzieci miejsce 6 w klasyfikacji ogólnej i również 1 miejsce kategorii chłopców!!!
Gratulujemy!!!
Nasi uczniowie wystartowali w biegach sztafetowych.

Sztafeta szwedzka:
1. Mateusz Kusek
2. Igor Karczewski
3. Michał Przeborowski
4. Filip Miller
Sztafeta zajęła 5 miejsce!!!

W sztafecie olimpijskiej wystartowali:
1  Adrian Andruszkiewicz
2. Jakub Królczyk
3. Piotr Przeborowski
4. Bartosz Birk
Sztafeta zajęła 7 miejsce!!!
Wszystkim serdecznie dziękujemy, życzymy dalszych sukcesów sportowych
i udanego sezonu sportowego 2018/2019!!!

Ic w midicentrum PDF Drukuj

21 września klasa IC była na zajęciach w Midicentrum. Wspaniale spędziliśmy czas na budowaniu z klocków lego. Dowiedzieliśmy się jak zaprogramować nasze ptaki, tak by ruszały się i przypominały odgłosy żywych. Wieże i inne budowle z klocków zachwyciły nie tylko dzieci ale i dorosłych. To był miło i pożytecznie spędzony czas na nauce i zabawie.

W drodze do Niepodległej – odcinek 1 PDF Drukuj
Historia Suwalszczyzny – można śmiało powiedzieć WYJĄTKOWA! Mieszkańcy tych ziem czekali na wolność, gdy inni już się z niej cieszyli. Co więcej, wciąż musieli o nią walczyć.
Projekt „SUWALSZCZYZNA. W DRODZE DO NIEPODLEGŁEJ” opowiada historię tego czasu i jej bohaterów. 10 spotów, razem zaledwie ponad 5 minut – to naprawdę niewiele, byś dowiedział się… tak wiele. Od dziś – rocznicy przyjazdu do Suwałk Józefa Piłsudskiego, w każdy poniedziałek zajmiemy Ci tylko 30 sekund. Regularnie do 11 listopada (równie ważnej daty) zaprezentujemy wszystkie 10 odcinków.
Cieszmy się tym, co nasi bliscy wywalczyli blisko 100 lat temu. Bądźmy świadomi skąd jesteśmy. Dzielmy się dumnie swoją historią!!!
Suwalszczyzna. W drodze do Niepodległej – odcinek1

Suwalszczyzna. W drodze do Niepodległej –odcinek 2

Klasycy Sztuki PDF Drukuj

alt

altW dniu 12.09.2018r. po raz drugi w naszej szkole klasy starsze miały okazję uczestniczyć w wystawie zorganizowanej przez Mazurską Fundację Sztuki ART PROGRESS z Giżycka. Uczniowie mieli okazję podziwiać dzieła takich klasyków jak: Pablo Picasso, Salvador Dali, Auguste Renoir, Henri Toulouse Lautrec, Paweł Steller, Władysław Skoczylas, Henryk Stażewski, Wassily Kandinsky, Marc Chagall, Paul Klee, a wszystko w ramach kolejnej wystawy – KLASYCY SZTUKI.  W prelekcji pan Dariusz Matyjas przedstawił krótką genezę powstania takich kierunków w malarstwie jak:  powstania impresjonizmu, symbolizmu, fowizmu, kubizmu, abstrakcjonizmu, dadaizmu, surrealizmu. Zwrócił uwagę na to, że są różne rodzaje dzieł sztuki – np. dziełem jest obraz namalowany na płótnie, rzeźba czy budynek. Dla naszych uczniów wystawa była jedyną możliwością obcowania z dziełami należącymi do kanonu sztuki.