Start Aktualności

7D w Midicentrum

altalt

5.12.2019 r. klasa 7D odwiedziła MidiCENTRUM - Kreatywny Ośrodku Nauki i Technologii w Suwałkach. Uczniowie uczestniczyli w zajęciach projektowych pt. UMYSŁ, podczas których ćwiczyli pamięć, zręczność, spostrzegawczość oraz logiczne i kreatywne myślenie. Pracowali w grupach rozwiązując zadania w różnych kategoriach. Wszystko to w atmosferze świetnej zabawy i współpracy.

Przemocy mówimy NIE

alt  alt
DZIEŃ BIAŁEJ WSTĄŻKI
PODAJMY ZGODNIE RĄCZKI
UŻYWAJMY SŁÓW:
KOCHAM, LUBIĘ, SZANUJĘ, DZIĘKUJĘ
PRZECIEŻ TO NIC NIE KOSZTUJE!
W związku z akcją " Biała wstążka" klasy I - III  z wychowawczyniami brały udział w pogadankach, spotkaniach, warsztatach prowadzonych przez specjalistów. W klasach odbyły się zajęcia, których efektem były plakaty wykonane przez uczniów.

Pszczółki i Słodziaki w kinie
altalt
Dnia 4 grudnia 2019 r. grupa 3-4-latków wybrała się do kina Cinema Lumiere w Suwałkach. Dzieci oglądały bajkę animowaną p.t. „Baranek Shoun Film. Farmageddon” i były zachwycone. Uśmiechnięte buzie oraz pełne przejęcia komentarze były potwierdzeniem dobrze spędzonego przedpołudnia.

XVI Spartakiadzie Integracyjnej
26 listopada uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 10 w Suwałkach uczestniczyli w XVI Spartakiadzie Integracyjnej  w sp nr 11.  Drużyna sportowców zajęła II miejsce. Młodzi sportowcy otrzymali medale i nagrody rzeczowe.

„Napiszę i zobaczę” - projekt
Nowy rok szkolny- nowe zadania przed uczestnikami projektu „Napisze i zobaczę”. Nasze dotychczasowe działania to między innymi:
*czytanie wierszy o jesieni i przemijaniu,
*układanie ,,okruszków”, czyli krótkich form poetyckich,
*poznanie dawnych tradycji ludowych związanych ze Świętem Zmarłych,
*wykonanie prac plastycznych z materiałów przyrodniczych zebranych na spacerze oraz prac na konkurs ,,Moja Mała Ojczyzna”,
*uczestnictwo w spotkaniu autorskim z Zofią Piłasiewicz ,,W słonecznej Gruzji”, *wspólne wróżby i zabawy andrzejkowe połączone ze słodkim poczęstunkiem, który sami przygotowaliśmy. O innych ciekawych przedsięwzięciach napiszemy wkrótce.

Jakie jest futerko zwierząt?
altalt
Małe Pszczółki wcieliły się w rolę badaczy, gdzie rozpoznawały właściwości substancji. Dzięki  temu dowiedziały się, że przedmioty są twarde lub miękkie. Z niecierpliwością czekały na wykonanie pracy plastycznej "Miękkie futerko liska" z waty i włóczki. Wiedzą już, że futerko zwierząt jest bardzo miękkie.

Dzień pluszowego misia w przedszkolu
altalt
Dnia 25 listopada 2019 r. w naszym przedszkolu królował pluszowy miś. Każdy Przedszkolak przyniósł ze sobą ulubionego pluszaka. Wyrecytowaliśmy wspólnie wiersz jaki jest miś oraz zatańczyliśmy misiowy taniec „Ja jestem niedźwiadek”. Dzieci z każdej grupy zaprezentowały swoje misie, opowiadały o nich, mówiły z jakich są bajek. Wspólnie odgadywaliśmy zagadki związane z misiami. Wysłuchaliśmy bajeczki, którą przeczytała nam p. Ala, tańczyliśmy przy misiowych przebojach. Ciekawą atrakcją były też przygotowane przez p. Wiolę fotobudki misiowe w której mogliśmy sobie zrobić zdjęcie.

Dyskoteka Szkolna
Dnia 5 listopada w naszej szkole odbyła się dyskoteka szkolna. Przybyło na nią, aż 130 uczniów. Bawiliśmy się świetnie. Dyskoteka trwała od godz. 17 do 19. Obiecujemy, że następne dyskoteki będą równie udane.

Święto Niepodległości
11 listopada Przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego brali również udział w części artystycznej szkolnych obchodów Święta Niepodległości. Ten wyjątkowy dzień uczciliśmy wspólnym oddśpiewaniem hymnu narodowego i krótkim przypomnieniem dziejów historii Polski.

Samorząd  Uczniowski

Pejzaż bez Ciebie
alt
alt19.11.2019r. odbył się apel pt. "Pejzaż bez Ciebie". Scenariusz opracowała p. Anna Bagińska, wystąpili uczniowie klasy 7e oraz uczennica z klasy 6b.