Start Aktualności

Aktualności
Drużynowy Puchar Województwa Podlaskiego klas I-III Szkół Podstawowych w Szachach PDF Drukuj

W dniu 17 lutego 2019 roku w Suwałkach rozegrany został w roku szkolnym 2018/2019  IV Drużynowy Puchar Województwa Podlaskiego  klas I-III  szkół podstawowych w szachach. Miło mi jest  poinformować , że Szkoła Podstawowa  nr 10 z Oddziałami Integracyjnymi im Olimpijczyków Polskich w Suwałkach zajęła:

I miejsce  w kategorii  dziewcząt     i    I miejsce w kategorii chłopców.

Szkołę reprezentowali uczniowie:

- w  kategorii dziewcząt:  Oliwia Moczulska, Martyna Moczulska, Hanna Marcińczyk

Wiktoria Kamińska z  klasy II a,

Aleksandra Brzozowska,  Anna Dziwilewska  z  klasy II b,

- w kategorii chłopców: Przemysław Doszuta, Szymon Kamiński z klasy II b,

Mateusz Wasilewski z klasy I c, Wojciech Doszuta z klasy II a,

Łukasz Wojtkiewicz, Bartosz Słabiński, Nikodem Naumowicz  z klasy II d,

Bogdan Jakub z klasy I b

SERDECZNIE  WSZYSTKIM  GRATULUJEMY

Terminy postępowania rekrutacyjnego PDF Drukuj

Regulamin rekrutacji - oddziały sportowe [pdf]

Walentynki u Pszczółek PDF Drukuj
"Walentynki, Walentynki,
dla chłopczyka i dziewczynki.
Piękną walentynkę mam,
właśnie Tobie dziś ją dam."
Grupę 3-4 latków odwiedziła Minnie i Mickey - walentynkowa para i zarazem fotobudka. Pszczółki były zachwycone. W miłej atmosferze stworzyliśmy serduszka z masy papierowej i laurki, które podarowaliśmy rodzicom.

Walentynki 2019 PDF Drukuj
14.02.2019r. w naszej szkole działała poczta kwiatowo-walentynkowa. Podczas całego dnia wręczyliśmy około 140 róż z życzeniami, 30 serduszek z dedykacją i około 60 własnoręcznie robionych Walentynek. Dzień wcześniej - 13.02.2019r. - odbyła się dyskoteka walentynkowa. W miłej i przyjemnej atmosferze uczciliśmy to święto. W imieniu Samorządu Uczniowskiego bardzo dziękujemy wszystkim zaangażowanym za pomoc w przygotowaniach, a całej społeczności szkolnej za tak miłe przyjęcie i duże zainteresowanie akcją. Dziękujemy!!

Przekaż 1 % podatku PDF Drukuj

Wiemy jak dbać o zdrowie PDF Drukuj
Dnia 5 lutego 2019 r. klasy VIA  i VIIIA spotkały się ze studentką dietetyki, która w bardzo ciekawy sposób zaprezentowała zasady dotyczące właściwego odżywiania się dzieci i młodzieży oraz wpływu na nasze zdrowie aktywności fizycznej. Przekazywane wiadomości były ilustrowane najnowszymi danymi z badań naukowych. Poznaliśmy wiele ciekawych i pożytecznych informacji o produktach, które codziennie kupujemy w sklepach czy sklepiku szkolnym.
Z pewnością będziemy teraz bardziej świadomymi konsumentami. Zadbamy o swoje zdrowie już dziś, byśmy za kilka lat byli zdrowymi dorosłymi ludźmi.

Krajobrazy świat – warsztaty przyrodnicze - styczeń PDF Drukuj

Uczniowie klas 4 wraz z opiekunem grupy przedstawiają sposoby realizacji projektu „Nie jesteś inny” w miesiącu styczniu.

Zmiana planu lekcji od 4 lutego 2019 PDF Drukuj
W związku ze zmianami planu lekcji publikujemy jego wersję obowiązującą od 04 lutego 2019 r. Wersja do pobrania tutaj.

Spotkanie z pracownikami PEC PDF Drukuj
17 stycznia 2019 r. uczniowie klasy I c i II d gościli na zajęciach pracowników PEC-u. Uczniowie z zaciekawieniem wysłuchali wielu ciekawych informacji dotyczących pracy w Przedsiębiorstwie Energetyki Cieplnej, tego w jaki sposób dociera do naszych domów  ciepło i wielu innych ciekawostek związanych z ogrzewaniem. Na zakończenie spotkania otrzymaliśmy świetne kolorowanki i książeczki "Czerwony Kapturek w mieście". W czasie ferii będziemy je czytać i kolorować.