Start Aktualności

Strona przestaje funkcjonować

Informujemy, że od stycznia 2022r.
obecna strona przestaje funkcjonować
zapraszamy na nową

www.sp10.suwalki.pl

Aplikacja, która wspiera rodziców

Bal Karnawałowy 1c
W karnawale muszą  być bale. Wspaniałe zabawy uczniów klasy 1c z animatorem i w sali lekcyjnej.

Bezpieczne ferie
Informacje na temat bezpiecznego wypoczynku dzieci w czasie ferii
30 stycznia 2022 roku (niedziela)

Zalew Arkadia

Godz. 12.00-12.15 – pokaz ratownictwa lodowego w wykonaniu Suwalskiego Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego w Suwałkach,

Godz. 12.15-13.00 – morsowanie – rozgrzewka oraz wejście do wody,

Godz. 13.00-15.00 – Festyn Eskimoski z psami zaprzęgowymi zrealizowany przez Dariusza Morszczyna – Biegnącego Wilka,

Godz. 13.00-14.00 – Konkurencje sportowe:

- bieg ,,Zimowa piątka” wokół zalewu Arkadia – bieg karnawałowy, w tym konkurs na najciekawszy i najbardziej wyjątkowy strój,

- zimowy masz Nordic Walking ,,Pogodne Suwałki” – zawody dla Seniorów w ramach Suwalskiej Olimpiady Seniorów,

Godz. 14.00 – dekoracja zwycięzców biegu

Dodatkowe atrakcje: gry i zabawy dla dzieci i młodzieży przeprowadzone przez animatora z udziałem Misia UśMicha (atrakcje uzależnione od warunków pogodowych).

WAJDA Suwałki
W dniu 14.01.2022r. uczniowie klas 8c i 8e wraz z opiekunami mieli przyjemność zwiedzić wystawę poświęconą twórczości filmowej wybitnego reżysera Andrzeja Wajdy. W Muzeum Okręgowym w Suwałkach zaprezentowano m.in. fotosy z filmów, zdjęcia reżysera stojącego za kamerą, fragmenty scenariuszy, opisów i rysunków z planów filmowych oraz wiele listów i pamiątek rodzinnych. Jedną z nich jest odnaleziona po wielu latach szabla oficerska Jakuba Wajdy, którą syn Andrzej ukrył w 1939 roku, a odzyskał dopiero kilka lat przed śmiercią. Na wystawie zaprezentowane zostały również najważniejsze nagrody filmowe, w tym Oscar z 2000 roku za całokształt twórczości, oraz Złoty Lew z Międzynarodowego Festiwalu Filmowego  w Wenecji. Obie statuetki są  dowodem uznania, jakim cieszyła się na świecie sztuka filmowa polskiego reżysera. Dowiedzieliśmy się  także, jakie związki łączyły Andrzeja Wajdę z Suwałkami.

Ferie 2022

Młodzi wolontariusze przedszkolakom!
Uczniowie ze Szkolnego Klubu Wolontariusza odwiedzali przedszkolaków i czytali im książki. Dzieci z ogromnym zainteresowaniem słuchały swoich starszych kolegów i chętnie dyskutowali po przeczytanej lekturze.
Dziękujemy wszystkim zaangażowanym uczniom oraz przedszkolakom, którzy okazali się wspaniałymi słuchaczami.
Wkrótce powtórzymy naszą akcję, bo jak wiemy „czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła” (W. Szymborska).
Szkolny Klub Wolontariusza

Szczęśliwego Nowego Roku!

Mikołajkowy Turniej Szachowy
Miło mi poinformować, że 26 uczniów z klas I, II, III, IV, V, VII i VIII, godnie reprezentowało Naszą Szkołę  podczas  rozegranych  dwóch turniejów szachowych w Suwałkach w Hotelu Loft 1898 w dniach: 11-12 grudnia 2021r. (Mikołajkowy Turniej Szachowy), w dniach 18-19  grudnia 2021  (Turniej o Puchar Fundacji Jaćwież). Podczas zawodów uczniowie rywalizowali z  zawodnikami klubów szachowych i suwalskich szkół podstawowych, uzyskując kategorie szachowe i zajmując czołowe miejsca.

- z klasy I: Azarewicz Dawid- zajął  I miejsce w grupie „E” uzyskał V kat. szachową,
                 Czarniewska Małgorzata uzyskała V kat. szachową,

- z klasy II: Szyszkowski Szymon uzyskała   IV kat. szachową,
                    Frasunkiewicz Sebastian- uzyskał V kat.  szachową,
                    Hołodyńska Gabriela -uzyskała   V kat. szachową
                    Winckiewicz Albert uzyskała   V kat. szachową,

-  z klasy III: Barszczewska Nadia –  zajęła I miejsce grupa”C” w kategorii dziewcząt,
                     Barszczewski Dominik - uzyskał V kat. szachową,

-  z klasy IV:  Bogdan Jakub –  zajął IV miejsce,

- z klasy VIII: Domalewska Gabriela-  zajęła III miejsce w kategorii dziewcząt.

Wszyscy uczestnicy turniejów otrzymali nagrody rzeczowe i dyplomy.

SERDECZNIE  GRATULUJEMY

Zródło: chessarbiter turnieje szachowe ChessManager: Turnieje Szacho