Start Aktualności

Z pamiętnika absolwenta

alt„Muzyka to dusza wszechświata,

Skrzydła umysłu.

Lot wyobraźni i wszelkie życie”.

W ramach obchodów 30-lecia, 16.10.2019r., wspaniałą ucztę duchową zapewnili nam absolwenci, prezentując wokalne i instrumentalne umiejętności w koncercie pod hasłem "Z pamiętnika Absolwenta". Wystąpili wokaliści: Monika Bogdanowicz, Monika Sacharzewska, Karolina Chomicz, Magdalena Zygmunt, Patrycja Słabińska, Ewelina Wojciechowska, Mariusz Cichocki, Aleksander Konikowski oraz instrumentaliści: Dawid Oszkinis, Karol Gudajtys, Antoni Kołodziej. Organizatorami koncertu były Monika Kudela oraz Anna Bagińska.

Wybór utworów muzycznych zaprezentowanych w czasie koncertu był podyktowany upodobaniami wykonawców. Można było słyszeć m.in.: „Z popielnika na Wojtusia”, „Laleczka z saskiej porcelany”, „Beatelmania Story”, „Shallow”, „ Nie wrócą te lata”, „Przeżyj to sam”, jak również improwizacje muzyczne w wykonaniu Dawida Oszkinis, Karola Gudajtysa i Bartłomieja Żylińskiego.

Zdjęcie wykonała Ewa Czarniewska.

Kiedy nadejdzie kryzys

Dni wolne od szkoły
Dni wolne od szkoły w roku szkolnym 2019/2020:
02.01.2020 r.
03.01.2020 r.
21.04.2020 r.
22.04.2020 r.
23.04.2020 r.
24.04.2020 r.
30.04.2020 r.
12.06.2020 r.

altalt

14 X 2019 roku klasy III B i III E wystąpiły z częścią artystyczną z okazji Święta Edukacji Narodowej. Uczniowie w zabawny sposób przedstawili swój sposób widzenia nas - nauczycieli oraz siebie samych. Śpiewali też piosenki, a na koniec w krótkim koncercie akordeonowym wystąpił Tymek Żyliński z klasy IIIB. Grono pedagogiczne otrzymało od uczniów własnoręcznie wykonane laurki.
Elżbieta Czywilis, Małgorzata Daniłowicz, Barbara Kopiczko

KODOWANIE W II C
alt
altKreatywne i logiczne myślenie to cel naszych kolejnych zajęć w II c. Poprzedziliśmy je wycieczką do parku. Póżniej znakomicie bawiliśmy się rozwiązując jesienne łamigłówki. Na zajęciach komputerowych doskonaliliśmy operacje na liczbach i utrwalaliśmy znajomość liter. Na następnych zajęciach czytaliśmy nieskomplikowane teksty, dekodowaliśmy informacje oraz układaliśmy i zapisywaliśmy różne rodzaje zdań. Kodowanie to jak widać ciekawa forma zajęć.

UCZYMY SIĘ PIERWSZEJ POMOCY PRZEDMEDYCZNEJ
alt
alt7 pażdziernika uczniowie klasy 3d pod okiem lekarza Szpitalnego Oddziału Ratunkowego uczyli się udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Ćwiczyliśmy na fantomie, jak prawidłowo wykonywać uciski klatki piersiowej. To była bardzo pouczająca lekcja!

Jesienne zawody LZS w Lekkiej Atletyce
W dniu 18.09.2019 odbyły się Jesienne zawody LZS rocznik 2005-2006 w Lekkiej Atletyce.
Nasza szkoła zajęła 7 miejsce.

Jesienne zawody LZS
W dniu 24.09.2019 odbyły się Jesienne zawody LZS w Lekkiej Atletyce.
Nasza szkoła w punktacji drużynowej zajęła 5 miejsce.

Mistrzostwa Suwałk w piłce nożnej dziewcząt
W dniu 26.09.2019 odbyły się Mistrzostwa Suwałk szkół podstawowych w piłce noznej dziewczat.
Nasze dziewczyny zajęły miejsce 5-6.

30 Lat Szkoły Podstawowej nr 10 za nami