Ścieżka powrotu

Start Aktualności

Reforma Edukacji

Fotogaleria


Aktualności
Nauka w domu

Internetowe źródła wiedzy, które możesz wykorzystać


Khan Academy – krótkie filmy wyjaśniają poszczególne zagadnienia z zakresu matematyki, biologii, fizyki, chemii, sztuki czy programowania, które potem można przećwiczyć w zadaniach online. Rozwiązując zadania zdobywa się wirtualne trofea.

Pi-Stacja – tu również znajdziecie krótkie wideo-tutoriale matematyczne, obejmujące cały zakres podstawy programowej z matematyki dla szkoły podstawowej. Do poszczególnych tematów są też przygotowane zadania i ćwiczenia online.

Baza wiedzy fundacji Adamed SmartUp – wideo i nie tylko – popularyzatorzy nauki prezentują rozmaite tematy z dziedziny biologii, chemii i fizyki

Pan Belfer – wideo-lekcje chemii nagrane przez przebojowego nauczyciela Dawida Łasińskiego. Zgodne z podstawą programową.

Mówiąc inaczej – kanał YouTube o języku polskim i jego subtelnościach.

Uniwersytet Dzieci – kanał na YouTube Fundacji Uniwersytet Dzieci zawiera filmy z zakresu edukacji przyrodniczej, społecznej, technologicznej ale jest tu też sporo materiałów o emocjach i radzeniu sobie z nimi oraz takich, które pomogą dzieciom zyskać większą samoświadomość.

Crazy Nauka – największy polski popularnonaukowy blog, gdzie znajdziecie wiele artykułów na różne naukowe tematy. Rzetelna wiedza, żadnych plotek, czy mitów. Godne zaufania źródło, które warto pokazać dzieciom, przy okazji można przegadać temat weryfikowania informacji i odróżniania faktów od mitów – ten temat też poruszają autorzy Crazy Nauki.

 

Platformy do ćwiczeń online

Więcej…
 
Dyrektor szkoły informuje
Szanowni Państwo,
Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 10 z Oddziałami Integracyjnymi im. Olimpijczyków Polskich w Suwałkach uprzejmie informuje, że w związku z zaistniałą koniecznością przeciwdziałania rozprzestrzenianiu się epidemii koronawirusa od 17 marca 2020 r. do odwołania Szkoła prowadzi swoją działalność wyłącznie w formie elektronicznej i telefonicznej. Nie przyjmujemy interesantów z zewnątrz.
Proszę o załatwianie spraw i przesyłanie wszelkich dokumentów i wniosków drogą elektroniczną, telefoniczną lub pocztą.
• adres poczty elektronicznej: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.
• telefon: 87 567 74 05
• adres: Szkoła Podstawowa nr 10 z Oddziałami Integracyjnymi im. Olimpijczyków Polskich w Suwałkach, ul. Antoniewicza 5, 16-400 Suwałki
W związku z trwającą rekrutacją do klas I szkoły podstawowej i do oddziałów przedszkolnych rodzice mogą wysyłać skany wniosków i innych dokumentów droga mailową na adres szkoły. Wersję papierową wniosku (w zaklejonej kopercie) rodzice mogą wrzucić do skrzynki znajdującej się przy wejściu do szkoły.

 
Materiały do nauki w domu
 
Wykaz stacji
 
Odwołanie terminu prób sprawności fizycznej

Informujemy, że próby sprawności fizycznej do oddziałów sportowych przewidziane w terminie 16-18 marca 2020 r. zostają odwołane.

Informacja o nowych terminach zostanie umieszczona na stronie internetowej szkoły.

 
Wszystko, co musisz wiedzieć


Prosimy o zapoznawanie się i stosowanie zaleceń i wskazówek
zawartych w informacjach Ministerstwa Zdrowia i Głównego Inspektora Sanitarnego
– informacje te publikowane są na stronie:


 
Apel Prezydenta Suwałk
 
Zawieszenie zajęć
 
Koronawirus - informacja dla rodziców

Nowy koronawirus SARS-Cov-2 wywołuje chorobę o nazwie COVID-19. Choroba objawia się najczęściej gorączką, kaszlem, dusznościami, bólami mięśni, zmęczeniem. Ciężki przebieg choroby obserwuje się u ok.15-20% osób. Do zgonów dochodzi u 2-3% osób chorych.

Serdecznie proszę rodziców o rozmowy z dziećmi, przypominanie, pouczanie – jak postępować, aby się nie zarazić. W każdej klasie odbyła się pogadanka na temat higienicznego mycia rąk i zapobiegania zakażeniom.

 

ZALECENIA:

 

- Często myj ręce używając mydła i wody, a jeśli nie masz do nich dostępu, używaj płynów/żeli na bazie alkoholu (min. 60%)

- Podczas kaszlu i kichania zakryj usta i nos zgiętym łokciem lub chusteczką – natychmiast wyrzuć chusteczkę do zamkniętego kosza i umyj ręce używając mydła

- Zachowaj co najmniej 1 metr odległości między sobą a innymi osobami

- Unikaj dotykania oczu, nosa i ust

- Nie dotykaj ustami i rękami końcówek kranów (najlepiej niech każdy nosi swoją wodę), unikaj pośpiechu podczas korzystania z kranu

- Nie próbuj posiłków z talerzy kolegów/koleżanek, nie dziel się kanapkami i napojami (dawanie tzw. „gryza”, „łyka”)

- Przed wejściem na stołówkę masz obowiązek umyć ręce!

     Pielęgniarka środowiska nauczania i wychowania Natalia Wiktorzak.

 
"NIE dla używek! Młodość bez uzależnień"

"NIE dla używek! Młodość bez uzależnień" – regulamin konkursu szkolnego o tematyce profilaktycznej 

Cele konkursu:

        promocja zdrowego stylu życia wśród dzieci i młodzieży,

        uswiadomienie zagrożenia związanego z paleniem papierosów, spożywaniem alkoholu oraz innych substancji psychoaktywnych,

        zaangażowanie dzieci i młodzieży do działań profilaktycznych. 

Uczestnicy

Konkurs realizowany jest w ramach projektu "Włącz myślenie, nie wchodź w uzależnienie" i adresowany jest do uczniów klas 4 – 8 Szkoły Podstawowej nr 10 w Suwałkach.

Konkurs zostanie przeprowadzony w dwóch kategoriach wiekowych:

Więcej…
 
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 1 z 76


Copyright © 2013 SP nr 10 w Suwałkach. Webmaster: TG