Ścieżka powrotu

Start Nie jestem inny

Fotogaleria


Nie jestem inny
Uczestnicy projektu "Napiszę i zobaczę" podczas wiosennych spotkań
Uczestnicy projektu ,,Napiszę i zobaczę" pracowicie spędzali czas podczas wiosennych spotkań. Byliśmy w SOK-u na zajęciach zorganizowanych z okazji Japońskiego Dnia Dziecka, redagowaliśmy życzenia dla naszych mam, nagraliśmy filmik pt "Dzień Dziecka". Braliśmy udział w imprezach towarzyszących "Muszelkom Wigier". Podsumowaniem naszej działalności będzie piknik.

 
 
Byliśmy na Festynie Archeologicznym w ramach projektu "Poznajemy nasze miasto"
Byliśmy na Festynie Archeologicznym w ramach projektu "Poznajemy nasze miasto". Zapraszamy do Fotogalerii.
 
„Poznajemy nasze miasto” cd - projekt

Na zajęciach czytaliśmy legendy o Suwałkach i Suwalszczyźnie. Poznaliśmy zabytki naszego miasta. Zapoznaliśmy się z najważniejszymi wydarzeniami w historii Suwałk.
Wykonaliśmy wiele prac plastycznych.
Korzystając z okazji, że początek maja to w Midicentrum Dni Czarnej Hańczy   9.05.wybraliśmy się właśnie tam na zajęcia. Obejrzeliśmy teatrzyk walizkowy kamishibai
„W Czarnej Hańczy”, potem tworzyliśmy rzekę, „zarybialiśmy” lego-rybami i je łowiliśmy. Konstruowaliśmy łódki, statki, mosty i inne ciekawe budowle.
11.05.  udaliśmy się do Pomnika Upamiętnienia Ofiar Obławy Augustowskiej. Przeczytaliśmy krótką historię zamieszczoną na tablicy informacyjnej. Następnie przeszliśmy   uliczkami osiedla zapoznając się z życiorysami „patronów naszych ulic”.
Więcej…
 
Poznajemy nasze miasto cd. - warsztaty

Uczniowie poznawali zwyczaje ludowe naszego regionu. Wykonywali pisanki. Wybraliśmy się szlakiem krasnoludków do Muzeum Marii Konopnickiej. Zwiedziliśmy ekspozycje stałe oraz uczestniczyliśmy w lekcji muzealnej.
 
„Krajobrazy świata – warsztaty przyrodnicze”cd.
W ramach realizacji projektu „Krajobrazy świata – warsztaty przyrodnicze”:
Uczestniczyliśmy w SOK-u w japońskim Dniu Dziecka. Pod okiem instruktorów wykonaliśmy japońskie czapki oraz bibułowe rybki latające na wietrze.

Poznawaliśmy świat zwierząt i roślin Wigierskiego Parku Narodowego. Bogactwo organizmów naszego regionu przedstawiliśmy w postaci planszy „Budowa warstwowa lasu”, która znajduje się w sali 102 naszej szkoły.

Badaliśmy czy w Suwałkach padają kwaśne deszcze. Działają one niszcząco nie tylko na florę i faunę, ale znacznie przyspieszają korozję konstrukcji metalowych oraz pomników i budynków. Na podstawie wykonanych przez nas badań nie stwierdziliśmy kwaśnych opadów nad Suwałkami.
Więcej…
 
„Napiszę i zobaczę” cd.

Uczestnicy projektu „Napiszę i zobaczę” aktywnie i ciekawie spędzali czas. Między innymi:
*wybraliśmy się do kina na film ”Corgi- psiak królowej”,
*oglądaliśmy prezentację multimedialną „Film i jego twórcy” oraz wykonaliśmy interpretację plastyczną wybranego fragmentu ulubionego filmu,
*metodą wydzieranki przygotowaliśmy portret Krecika oraz redagowaliśmy opis tej postaci, *byliśmy także na zajęciach w Midicentrum , a w bibliotece szkolnej poznaliśmy historię czekolady,
*na spotkaniu z dziennikarką Pauliną Drażbą nagrywaliśmy świąteczne życzenia. Nieodłącznym elementem zajęć są rebusy i zagadki. Podczas ich rozwiązywania wszyscy się wyśmienicie bawimy.
 
Warszaty przyrodnicze "Krajobrazy świata"
Grupa realizująca projekt "Krajobrazy świata - warsztaty przyrodnicze" 29 styczna była w Muzeum Okręgowym w Suwałkach. Obejrzeliśmy wystawę o epoce lodowej na Suwalszczyźnie i prace Alfreda Wierusza- Kowalskiego. Ogromne wrażenie zrobił na nas obraz przedstawiający wilka.

27 kwietnia w ramach  realizacji projektu "Krajobrazy świata- warsztaty przyrodnicze" byliśmy na pieszej wędrówce po Wigierskim Parku Narodowym. Pogoda była iście letnia, jeziora w koło, ale woda w nich jeszcze zimna. Zobaczyliśmy na własne oczy różne rośliny i zwierzęta np.bagno zwyczajne, mech torfowiec, kruki. 
« pierwszapoprzednia1234następnaostatnia »

Strona 2 z 4


Copyright © 2013 SP nr 10 w Suwałkach. Webmaster: TG