Ścieżka powrotu

Start Nie jestem inny

Fotogaleria


Nie jestem inny
Ciekawe spotkania w ramach projektu "Nie jestem inny"

W ramach projektu "Nie jestem inny" zorganizowaliśmy zajęcia dla dzieci w Parku Naukowo-Technologicznym. Kilka razy byliśmy na zajęciach w Suwalskim Ośrodku Kultury, w Midi Centrum oraz  w kręgielni. Pred nami jeszcze wiele ciekawych spotkań.
 
Poznajemy zawody
Uczniowie naszej szkoły uczestniczą w projekcie „Poradnik młodego przedsiębiorcy- projekt edukacyjny- zajęcia rozwijające postawę przedsiębiorczą, kreatywną, innowacyjną, w ramach którego ponali cechy człowieka przedsiębiorczego, nauczyli się podejmować decyzje i dyspomować określoną kwotą. Mieli również możliwość nabycia umiejętności organizacyjnych niezbędnych przy przygotowaniu różnych uroczystości.

W ramach poznawania różnych zawodów odwidzili kwiaciarnię i poznali pracę florystki. Nauczyli się jak zajmować się roślinami i jak wygląda przca z klientem. Mieli również okazję odwiedzenia księgarni i poznanie z bliska pracy księgarza i jakie cechy trzeba posiadać by zachęcić ludzi do kupowania i czytania książek tych tradycyjnych na papierze jak też w wersji elektronicznej.
 
Zajęcia matematyczne w ramach projektu "Nie jestem inny"

Uczniowie klas pierwszych uczestniczą w zajęciach matematycznych w ramach projektu "Nie jestem inny". - "Mistrz matematyki - zaj. dla dzieci uzdolnionych matematycznie." Spotykamy się raz w tygodniu i rozwijamy swoje zdolności matematyczne. Bardzo lubimy grać w różne gry, szczególnie "Pentago" i "Blokus". Chętnie spędzamy czas nad rozwiązywaniem trudnych zadań, uzupełnianiem tabelek funkcyjnych i obliczeniami, które nie zawsze są łatwe. Umiemy wykorzystać karty dorosłych do gier matematycznych. których nauczyła nas pani Elżbieta. Wielu z nas perfekcyjnie opanowało liczenie w zakresie 20.
 
"Napiszę i zobaczę" - warsztaty

Uczestniczy projektu "Napiszę i zobaczę" aktywnie spędzają czas. Uczestniczyli w spotkaniu z autorką książek dla dzieci panią Grażyną Serafin. Brali udział w warsztatach plastycznych w Bibliotece Publicznej im. Marii Konopnickiej.
Rozwijają swoje umiejętności plastyczne i literackie.

 
„Poznajemy nasze miasto” - warsztaty

Od 05.11.18r. uczniowie z klasy I, IV i VI   uczęszczają na warsztaty „Poznajemy nasze miasto” w ramach projektu „Nie jestem inny”.
Na zajęciach dzieci poznają historię własnej rodziny i najbliższego otoczenia. Zapoznają się z historią szkoły, jej patronem i osiągnięciami. Potrafią pokazać na mapie położenie geograficzne naszej miejscowości i regionu. Poznały walory krajobrazowe naszej „małej ojczyzny”, zwyczaje i tradycje panujące na Suwalszczyźnie.
Opiekunowie: Halina Korzun, Anna Puczyłowska
 
 
Krajobrazy świat – warsztaty przyrodnicze - styczeń

Uczniowie klas 4 wraz z opiekunem grupy przedstawiają sposoby realizacji projektu „Nie jesteś inny” w miesiącu styczniu.

 

 

Więcej…
 
"Napiszę i zobaczę" w ramach projektu "Nie jestem inny"
Od 05.11.18r. grupa uczniów z klas IV-VI spotyka się na zajęciach „Napiszę i zobaczę”
w ramach projektu „Nie jestem inny”.
Są to bardzo ciekawe warsztaty rozwijające zainteresowania dzieci.
- Zwiedzaliśmy Bibliotekę Publiczną im. M. Konopnickiej.
-Napisaliśmy listy do św. Mikołaja.
-Wykonaliśmy choinkę oraz ozdoby świąteczne.
-Napisaliśmy recenzję do filmu Grinch i wykonaliśmy plakat filmowy.
-Uczestniczyliśmy w warsztatach filmowych prowadzonych przez dziennikarkę Paulinę Drażbę.
-Uczyliśmy się trudnej sztuki pisania pędzlem znaków japońskich.
Na naszych zajęciach uczniowie miło i pożytecznie spędzają czas. Uczą się poprzez zabawę.
                                Opiekunowie: Teresa Cuper, Małgorzata Drażba, Halina Korzun
 
 
« pierwszapoprzednia1234następnaostatnia »

Strona 3 z 4


Copyright © 2013 SP nr 10 w Suwałkach. Webmaster: TG