Ścieżka powrotu

Start COVID-19 info Informacja o szczepieniach przeciwko COVID-19

Fotogaleria


Informacja o szczepieniach przeciwko COVID-19

Proces rejestracji powszechnych szczepień Polaków przeciwko COVID-19 rozpocznie się w piątek (15 stycznia 2021r.).

W Suwałkach (na dzień 13 stycznia 20201r.) zgłosiło się 5 gabinetów lekarskich, które oferować będą możliwość zaszczepienia się przeciwko koronawirusowi:


  • Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej "Przychodnia Rodzinna" Jacek Obrączka – ul. Antoniego Patli - 87 565-77-53
  • Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej "Przychodnia Rodzinna" Jacek Obrączka – ul. Emilii Plater - 87 565-36-96
  • Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej "Poradnia Medycyny Rodzinnej" s.c. – ul. Emila Młynarskiego  - 87 567-15-97
  • Praktyka Lekarzy Rodzinnych "NA KLONOWEJ" Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością – ul. Klonowa -  87 567 75 02
  • PRYMUS' Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością – ul. Ludwika Waryńskiego-  87 563 08 13


Pierwsze szczepienia w Polsce odbyły się 27 grudnia. Tego samego dnia szczepienia zaczęły się również w większości państw UE. Pierwsze dawki (tzw. etap 0 szczepień) sa przeznaczone dla osób, które są najbardziej narażone na zakażenie. Są to: pracownicy sektora ochrony zdrowia (w tym wykonujący indywidualną praktykę), pracownicy domów pomocy społecznej i pracownicy miejskich ośrodków pomocy społecznej oraz personel pomocniczy i administracyjny w placówkach medycznych, w tym stacjach sanitarno-epidemiologicznych, rodzice wcześniaków.


Harmonogram rejestracji.
Na konkretny termin szczepienia mogą zarejestrować się:
od 15 stycznia 2021 r. osoby, które skończyły 80 lat
od 22 stycznia 2021 r. osoby, które skończyły 70 lat
Szczepienia dla tych osób rozpoczną się 25 stycznia 2021 r. 

Mieszkańcy Suwałk mogą  uzyskać wiecej informacji na temat szczepień dzwoniąc do Pani Pauliny Staszkiewicz z Wydziału Spraw Społecznych Urzędu Miejskiego w Suwałkach: 87 563 56 05 lub e-mail:  Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. .

 


Copyright © 2013 SP nr 10 w Suwałkach. Webmaster: TG