Ścieżka powrotu

Start Aktualności Zakończenie roku szkolnego

Rekrutacja 2020/2021

Fotogaleria


Zakończenie roku szkolnego

 

Kochani Uczniowie, Szanowni Rodzice, Drodzy Nauczyciele, Pracownicy Administracji i Obsługi.


Rok szkolny 2019/2020 kończymy w nietypowy sposób, pozbawiony blasku, tej dobrej energii bijącej od Was Uczniowie, inny niż każdy, jaki nam przyszło przeżywać w murach naszej szkoły. To wasza radość dawała Nam Nauczycielom pozytywną energię, moc i siłę. Ale sytuacja, w jakiej się znaleźliśmy odbiega od normalności, do jakiej byliśmy przyzwyczajeni. Na pierwszym miejscu stawiamy bezpieczeństwo całej społeczności szkolnej.


Ostatnie miesiące były wyjątkowo trudne.Wspólnie stawialiśmy czoła różnym trudnościom i wyzwaniom związanym między innymi z kształceniem na odległość. Doświadczenie, jakie zdobywaliśmy zmienia oblicze współczesnej szkoły.


 

W tym miejscu pragnę gorąco podziękować Nauczycielom za włożony trud, za życzliwość i troskę. Doceniam wkład w pracę w odmiennych warunkach, za Wasze zaangażowanie, kreatywność, sumienność, za długie godziny poświęcone uczniom i rodzicom. Słowa podziękowania i wdzięczności kieruje także do Rodziców, którzy wspomagali nauczycieli, byli oparciem dla uczniów. Jeszce nigdy uczniowie, rodzice i nauczyciele nie byli sobie tak bliscy i zjednoczeni w procesie przekazywania wiedzy. Wiele nauczyliśmy się od siebie i o sobie. To ogromny zaszczyt, ale i pouczające doświadczenie, z którego wyciągniemy wnioski do dalszej pracy. Mam głębokie przekonanie, że stawimy czoła kolejnym wyzwaniom, ponieważ pracują w szkole wspaniali, oddani Nauczyciele i Rodzice, którzy są naszymi sprzymierzeńcami.


Ciepłe słowa kieruje do ósmoklasistów. Zdobywajcie świat, bądźcie szczęśliwymi ludźmi, realizujcie swoje pasje i nie zapominajcie o swojej pierwszej szkole. Osiem wspólnych lat nauki, ale także pierwszych przyjaźni, niech na zawsze pozostaną w waszej pamięci i w sercu. Rozpoczynacie nowy rozdział w życiu i My, Wasi Nauczyciele życzymy Wam powodzenia i spełniania marzeń.


Chciałabym także w imieniu społeczności szkolnej podziękować proboszczowi parafii pw Kazimierza Królewicza,

ks, prałatowi Lechowi Łubie, który udaje się na zasłużoną emeryturę, za 30 lat opieki duchowej, za dobro, słowa otuchy i wsparcia, za okazywaną życzliwość na każdym kroku.


Dziękuję wszystkim Pracownikom Administracji i Obsługi za oddanie i sumienność w wypełnianiu swoich obowiązków. Sprawiacie, że szkoła doskonale funkcjonuje.

Żywię głęboką nadzieję, że za dwa miesiące spotkamy się pełni nowych sił i energii do dalszej pracy i nauki, do odkrywania tajemnic, których wciąż jest tak wiele do odkrycia.


Halina Walendzewicz

 


Copyright © 2013 SP nr 10 w Suwałkach. Webmaster: TG