Ścieżka powrotu

Start Nie jestem inny „Poznajemy nasze miasto” cd - projekt

Fotogaleria


„Poznajemy nasze miasto” cd - projekt

Na zajęciach czytaliśmy legendy o Suwałkach i Suwalszczyźnie. Poznaliśmy zabytki naszego miasta. Zapoznaliśmy się z najważniejszymi wydarzeniami w historii Suwałk.
Wykonaliśmy wiele prac plastycznych.
Korzystając z okazji, że początek maja to w Midicentrum Dni Czarnej Hańczy   9.05.wybraliśmy się właśnie tam na zajęcia. Obejrzeliśmy teatrzyk walizkowy kamishibai
„W Czarnej Hańczy”, potem tworzyliśmy rzekę, „zarybialiśmy” lego-rybami i je łowiliśmy. Konstruowaliśmy łódki, statki, mosty i inne ciekawe budowle.
11.05.  udaliśmy się do Pomnika Upamiętnienia Ofiar Obławy Augustowskiej. Przeczytaliśmy krótką historię zamieszczoną na tablicy informacyjnej. Następnie przeszliśmy   uliczkami osiedla zapoznając się z życiorysami „patronów naszych ulic”.
18.05. wybraliśmy się nad rzekę Czarną Hańczę. Posłuchaliśmy szumu płynącej wody
i śpiewu ptaków. Podziwialiśmy ciekawą roślinność.
25.05. głównym celem naszej wycieczki był pomnik patronów miasta Suwałk św. Romualda i św. Rocha odsłonięty 26.05-2018 r. dla upamiętnienia 300-lecia nadanie praw miejskich naszemu miastu.
Chodząc ulicami miasta zatrzymaliśmy się również na Placu św. Krzyża, gdzie stoi krzyż ufundowany w 1907 r. przez dorożkarzy na pamiątkę wielkiego wypadku.
Idąc dalej zapoznaliśmy się z historią cokołu pomnika generała Józefa Dwernickiego dowódcy 2 Pułku Ułanów Grochowskich z 1931 r.
Przystanęliśmy przy Urzędzie Gminy Suwałki, gdzie posadzono Dąb upamiętniający: 75 rocznicę powstania Polskiego Państwa Podziemnego (27.09.1939 r.) i 25 rocznicę wolnych demokratycznych wyborów (4.06.1989 r.) oraz postawiono kamień na pamiątkę 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości i w 40 rocznicę powołania Kardynała Karola Wojtyły na Papieża (kwiecień 2018 r.)
                          Opiekun kl. I: Anna Puczyłowska 
 


Copyright © 2013 SP nr 10 w Suwałkach. Webmaster: TG