Start Aktualności Szkolne Koło Turystyczno-Przyrodnicze

Szkolne Koło Turystyczno-Przyrodnicze

Do Szkolnego Koła Turystyczno- Przyrodniczego należą uczniowie klas IV A, IV B, V A, V C. Naszym celem jest pogłębianie wiedzy dotyczącej naszego miasta i zjawisk przyrodniczych. 4 października 2013 roku byliśmy na Stacji Meteorologicznej IMGW. Pani pracująca na stacji opowiedziała nam o pracy meteorologów, obserwacji i prognozowaniu pogody. Najbardziej podobała się nam szklana kula (heliograf) służąca do określania ilości godzin gdy świeciło Słońce.

19 października 2013 odwiedziliśmy Muzeum Okręgowe w Suwałkach. Muzeum po remoncie wygląda świetnie, mało jest jeszcze ekspozycji. Oglądaliśmy wystawę  prac Alfreda Wierusza Kowalskiego, najsłynniejszego suwalskiego malarza. Jego obrazy z wilkami naprawdę zrobiły na Nas wrażenie.