DWA ZŁOTE MEDALE dla Aleksandry Wilczewskiej PDF Drukuj
Suchedniów — zakończyły się Indywidualne Mistrzostwa Polski Młodzików Młodszych w badmintonie.

Duży sukces odniosła podopieczna Jerzego Dołhana, suwalska badmintonistka Aleksandra Wilczewska. Dwukrotnie odbierała medal i puchar za zdobycie mistrzostwa Polski.

Pierwsze, Aleksandra Wilczewska mistrzostwo Polski zdobyła w grze podwójnej dziewcząt U13 z Kają Ziółkowską (UKS Wschodnia 12 Kielce).

Finałowy mecz, chociaż trzysetowy, to przewaga w dwóch zwycięskich setach Aleksandry i Kai była widoczna.

Dziewczęta górowały, zdecydowanie w pierwszym i trzecim secie, pokonując rywalki 21-13, 21-13. Drugi set można, uznać za wpadkę przy pracy, przegrały do 15.

Mistrzostwo Polski jak najbardziej zasłużone — wielkie brawa i gratulacje dla Aleksandry i Kai.

Drugi mistrzowski tytuł Aleksandra Wilczewska wywalczyła w grze mieszanej U13. Partnerem Aleksandry był zawodnik MKS Orlicz Suchedniów — Jakub Dulemba.

Aleksandra i Jakub pokonali w finale 2:1 parę Mikołaj KRYSTEK/Maja NAUMCZYK (UKS Orbitek Straszęcin/ LKS Technik Głubczyce).

Zwycięstwo w grze mieszanej nie należało do łatwych. Pierwszy set — i walka lotka, za lotkę, końcówka seta należała jednak do Aleksandry i Jakuba, wygrali 21:19.

Set drugi to zdecydowana przewaga od początku do końca przeciwników pary Mikołaj KRYSTEK /Maja NAUMCZYK i przegrana 13:21.

W trzecim secie od początku zaczęło się dobrze, przewaga Aleksandry i Jakuba rosła z upływem czasu, rewelacyjnie w tym secie zagrała zawodniczka SKB — Aleksandra Wilczewska, wtórował jej jak mógł Jakub, ale bezlitośnie punktowała przeciwników, a to skutkowało zwycięstwem 21:14.

Suwalczanka mogła wspólnie z partnerem Jakubem Dulembą cieszyć się ze zwycięstwa i tytułu Mistrz Polski w grze mieszanej.

Sport wszystkim dzieciom służy PDF Drukuj

Harmonogram zajęć dostępny TUTAJ

Dzieci w sieci PDF Drukuj

Konkurs Matematyczny klas trzecich PDF Drukuj
24 maja 2021 odbył się w naszej szkole Konkurs Matematyczny klas trzecich. Do rozwiązywania łamigłówek matematycznych przystąpiło 15 uczniów .
Komisja wyłoniła spośród zgłoszonych do udziału tych, którzy liczyli najpiękniej:
I miejsce - Mateusz Wasilewski kl. 3c
II miejsce - Natalia Fornalik  kl. 3a
- Aniela Baczewska kl. 3c
III miejsce - Jakub Bogdan kl. 3b
- Antoni Cherubin  kl. 3c
- Maja Szyszkowska  kl. 3c
- Anna Kowalewska  kl. 3b
Wszystkim uczestnikom konkursu serdecznie gratulujemy !!!
Komisja: Paulina Żyżyk, Natalia Przekop

Konkurs recytatorski klas 3 PDF Drukuj

Wśród wielu konkursów, które odbyły się 24 maja, dzieci klas trzecich brały również udział w konkursie recytatorskim. Tegoroczna tematyka jaka towarzyszyła artystom dotyczyła zbliżających się wakacji. Zaprezentowało się 15 uczniów. Ciężko było wybrać tych najlepszych, ale komisja po burzliwych naradach ogłosiła wyniki.

I miejsce - Anita Gałażyn kl.3b i Antonina Szmajda kl.3c

II miejsce - Anna Kowalewska kl.3b i Kornelia Sienkiewicz kl. 3c

III miejsce - Natalia Fornalik kl.3a i Aniela Baczewska kl.3c

Wszystkim uczestnikom konkursu serdecznie gratulujemy. Byliście wspaniali !

Komisja: Paulina Żyżyk, Maria Murawko, Małgorzata Kucharzewska

Dzień Rodziny w IIa PDF Drukuj

Czy to zima? Czy to lato ? Kocham Ciebie Mamo, Tato.

Uczniowie klasy II a z okazji Dnia Rodziny przygotowali swoim Kochanym Rodzicom montaż słowno-muzyczny. Dzieci w wyjątkowy sposób wyrażały swoją wdzięczność, szacunek, a nade wszystko podkreśliły jak bardzo kochają swoją rodzinę.

Ich życzenia można obejrzeć pod podanym linkiem.

Serdecznie zapraszamy.

wychowawcy: Paulina Żyżyk i Beata Sobolewska-Szulgacz

Popisz się talentem PDF Drukuj

Aniela Baczewska i Maja Szyszkowska uczennice klasy 3c, otrzymały dyplomy za udział w ogólnopolskim konkursie "Popisz się talentem". Opowiadania dziewczynek były bardzo interesujące.  Uczennice wykazały się umiejętnością koncentrowania się nie tylko na treści, ale także na tym, by pisać logicznie, składnie i poprawnym, zrozumiałym dla odbiorcy językiem. Gratulujemy.

Dzień Mamy PDF Drukuj

Konkurs recytatorski PDF Drukuj
24 maja 2021 odbył się w naszej szkole Konkurs Recytatorski klas pierwszych. Do recytowania wierszy wokół tematu "Wkrótce wakacje" przystąpiło 10 uczniów z klas 1a, 1b, 1c. Komisja brała pod uwagę dobór tekstu i jego pamięciowe opanowanie, interpretację, artykulację oraz ogólny wyraz artystyczny.
Komisja wyłoniła spośród zgłoszonych do udziału tych, którzy recytowali najpiękniej:
! miejsce - Maria Wróblewska kl. 1a
- Julia Lauryn kl. 1b
II miejsce - Michał Bołtrukanis kl.1b
- Maria Jabłońska kl. 1b
III miejsce - Maja Domysławska kl. 1c
Wszystkim uczestnikom konkursu serdecznie gratulujemy. Byliście wspaniali !
Komisja: M.Skowina - Konik, E. Wiszniewska, E. Zych