Dnia 14 lutego 2015 roku w Centrum Sportu i Rekreacji w Augustowie przeprowadzony został PÓŁFINAŁ WOJEWÓDZTWA PODLASKIEGO W PŁYWANIU SZKÓŁ PODSTAWOWYCH. W zawodach uczestniczyli uczniowie z dziesięciu szkół powiatu augustowskiego, suwalskiego, sejneńskiego i sokólskiego.
Uroczystego otwarcia zawodów dokonała Dyrektor pani Beata Harasimowicz kierownik Grupy Północnej oraz Prezes Powiatowego Szkolnego Związku Sportowego w Augustowie Krzysztof Smarkusz.
Dwójka najlepszych w każdym stylu oraz po dwie najlepsze sztafety uzyskały awans do Finału Wojewódzkiego, który odbędzie się 11 marca na tym samym obiekcie.
Najlepsi zawodnicy i zawodniczki otrzymali pamiątkowe dyplomy.
O b s ł u g a z a w o d ó w :
SĘDZIA GŁÓWNY – Artur Paczyński, STARTER – Zbigniew Ryniewicz,
BIURO ZAWODÓW – Michał Smarkusz, KIEROWNIK ZAWODÓW – Krzysztof Smarkusz.
Powiatowy Szkolny Związek Sportowy w Augustowie składa serdeczne gratulacje najlepszym zawodniczkom, zawodnikom oraz opiekunom najlepszych zespołów.
Składamy także serdeczne podziękowanie Dyrekcji i Obsłudze Centrum Sportu i Rekreacji w Augustowie za udostępnienie obiektu, sprzętu i urządzeń sportowych.
Wyniki drużynowe:
Dziewczęta: Chłopcy:
1. SP 10 Suwałki 156pkt 45pkt 1. SP 10 Suwałki 137pkt 45pkt
opiekun trener Roman Wieczorek opiekun trener Celina Szmajda
2. ZSI Sokółka 77pkt 39pkt 2. ZSI Sokółka 91pkt 39pkt
3. SP 1 Sokółka 76pkt 34pkt 3. SP 1 Sokółka 85pkt 34pkt
4. SP 2 Augustów 46pkt 30pkt 4. SP 3 Augustów 67pkt 30pkt
5. STO Augustów 43pkt 27pkt 5. SP 2 Augustów 59pkt 27pkt
6. SP 3 Augustów 37pkt 25pkt 6. SP 2 Suwałki 31pkt 25pkt
7. SP 3 Sokółka 23pkt 24pkt 7. SP 5 Suwałki 8pkt 24pkt
8. SP 4 Augustów 18pkt 23pkt 8. SP Sejny 6pkt 23pkt
9. SP 2 Suwałki 8pkt 22pkt 9. STO Augustów 22pkt
sztafety dziewcząt
|
|
szkoła
|
czas
|
punkty
|
1
|
SP 10 Suwałki
|
01:37,07
|
39
|
2
|
ZSI Sokółka
|
01:40,15
|
33
|
3
|
SP 1 Sokółka
|
01:49,93
|
30
|
4
|
SP 2 Augustów
|
01:50,19
|
27
|
5
|
SP 3 Augustów
|
02:01,99
|
24
|
6
|
STO Augustów
|
02:13,34
|
21
|
7
|
SP 4 Augustów
|
02:41,99
|
18
|
sztafety chłopców
|
|
szkoła
|
czas
|
punkty
|
1
|
SP 10 Suwałki
|
01:30,14
|
39
|
2
|
ZSI Sokółka
|
01:38,60
|
33
|
3
|
SP 3 Augustów
|
01:43,74
|
30
|
4
|
SP 1 Sokółka
|
01:45,18
|
27
|
5
|
SP 2 Augustów
|
01:52,26
|
24
|
6
|
SP 2 Suwałki
|
02:08,51
|
21
|
klasyczny dziewcząt
|
|
nazwisko i imię
|
|
szkoła
|
czas
|
punkty
|
1
|
Piotrowicz Julia
|
2003
|
SP 2 Augustów
|
00:42,79
|
13
|
2
|
Kościuszko Natalia
|
2002
|
SP 10 Suwałki
|
00:42,96
|
11
|
3
|
Domoradzka Aleksandra
|
2003
|
SP 10 Suwałki
|
00:43,18
|
10
|
4
|
Poczobut Odlanicka Gabriela
|
2002
|
SP 3 Sokółka
|
00:43,32
|
9
|
5
|
Niedźwiecka Julia
|
2002
|
SP 3 Augustów
|
00:43,66
|
8
|
6
|
Wojdat Izabela
|
2002
|
SP 10 Suwałki
|
00:44,56
|
7
|
7
|
Piekarska Agata
|
2002
|
SP 2 Augustów
|
00:44,61
|
6
|
8
|
Mozolewska Gabriela
|
2002
|
SP 1 Sokółka
|
00:48,44
|
5
|
9
|
Malinowska Martyna
|
2004
|
SP 1 Sokółka
|
00:49,92
|
4
|
10
|
Garkowska Maja
|
2003
|
ZSI Sokółka
|
00:50,15
|
3
|
11
|
Sobolewska Julia
|
2004
|
SP 3 Augustów
|
00:50,20
|
2
|
12
|
Kuklicz Iga
|
2006
|
SP 3 Sokółka
|
00:58,08
|
1
|
13
|
Reszuta Weronika
|
2005
|
SP 1 Sokółka
|
00:59,93
|
|
14
|
Piskorz Anna
|
2002
|
SP 2 Suwałki
|
01:06,22
|
|
15
|
Miron Iga
|
2006
|
SP 3 Sokółka
|
01:16,37
|
|
grzbiet dziewcząt
|
|
nazwisko i imię
|
|
szkoła
|
czas
|
punkty
|
1
|
Czarnowicz Gabriela
|
2002
|
ZSI Sokółka
|
00:35,06
|
13
|
2
|
Ostrowska Anna
|
2003
|
SP 10 Suwałki
|
00:40,18
|
11
|
3
|
Ratajczak Iga
|
2002
|
SP 10 Suwałki
|
00:41,55
|
10
|
4
|
Jodzio Iza
|
2002
|
SP 10 Suwałki
|
00:44,68
|
9
|
5
|
Godlewska Lubecka Melania
|
2003
|
STO Augustów
|
00:46,85
|
8
|
6
|
Malewicz Weronika
|
2003
|
SP 1 Sokółka
|
00:50,38
|
7
|
7
|
Karpienko Kamila
|
2002
|
SP 1 Sokółka
|
00:51,70
|
6
|
8
|
Ostrokołowicz Natalia
|
2003
|
SP 2 Suwałki
|
00:53,94
|
5
|
9
|
Malinowska Aleksandra
|
2002
|
SP 1 Sokółka
|
01:03,83
|
4
|
10
|
Czulewicz Oliwia
|
2006
|
STO Augustów
|
01:05,36
|
3
|
motylek dziewcząt
|
|
nazwisko i imię
|
|
szkoła
|
czas
|
punkty
|
1
|
Szyszko Karolina
|
2002
|
SP 10 Suwałki
|
00:33,99
|
13
|
2
|
Godlewska Lubecka Apolonia
|
2002
|
STO Augustów
|
00:37,81
|
11
|
3
|
Cyran Gabriela
|
2003
|
SP 10 Suwałki
|
00:38,13
|
10
|
4
|
Sołoniewicz Julia
|
|
ZSI Sokółka
|
00:40,09
|
9
|
5
|
Żelazko Dominika
|
2002
|
SP 10 Suwałki
|
00:41,58
|
8
|
6
|
Wysocka Zuzanna
|
2002
|
SP 1 Sokółka
|
00:47,12
|
7
|
dowolny dziewcząt
|
|
nazwisko i imię
|
|
szkoła
|
czas
|
punkty
|
1
|
Ancypo Agnieszka
|
2003
|
SP 3 Sokółka
|
00:29,92
|
13
|
2
|
Woronko Natalia
|
2003
|
SP 10 Suwałki
|
00:34,12
|
11
|
3
|
Rogowicz Zuzanna
|
2004
|
ZSI Sokółka
|
00:35,55
|
10
|
4
|
Ciszewska Amelka
|
2003
|
SP 10 Suwałki
|
00:35,56
|
9
|
5
|
Moroz Adriana
|
2002
|
SP 10 Suwałki
|
00:37,17
|
8
|
6
|
Kazimierczak Aleksandra
|
2005
|
SP 1 Sokółka
|
00:40,32
|
7
|
7
|
Zubrzycka Oliwia
|
2003
|
SP 1 Sokółka
|
00:40,95
|
6
|
8
|
Druć Julia
|
2004
|
ZSI Sokółka
|
00:41,22
|
5
|
9
|
Oleńska Julia
|
2004
|
ZSI Sokółka
|
00:41,29
|
4
|
10
|
Moniuszko Julia
|
2003
|
SP 2 Suwałki
|
00:42,53
|
3
|
11
|
Niedzielko Paulina
|
2002
|
SP 3 Augustów
|
00:43,51
|
2
|
12
|
Stachurska Agnieszka
|
2005
|
SP 3 Augustów
|
00:43,84
|
1
|
13
|
Madden Malina
|
2006
|
STO Augustów
|
00:44,44
|
|
14
|
Steć Oliwia
|
2002
|
SP 1 Sokółka
|
00:47,00
|
|
15
|
Konkało Weronika
|
2005
|
STO Augustów
|
00:48,92
|
|
16
|
Miron Karina
|
2002
|
SP 3 Sokółka
|
00:49,24
|
|
17
|
Drażba Magda
|
2004
|
SP 2 Suwałki
|
00:51,47
|
|
18
|
Tober Aleksandra
|
2005
|
SP 3 Augustów
|
00:51,88
|
|
19
|
Chełmińska Monika
|
2003
|
SP 4 Augustów
|
00:51,94
|
|
20
|
Koszewska Dominika
|
2005
|
STO Augustów
|
00:57,68
|
|
klasyczny chłopców
|
|
nazwisko i imię
|
|
szkoła
|
czas
|
punkty
|
1
|
Gudalewski Kacper
|
2002
|
ZSI Sokółka
|
00:39,80
|
13
|
2
|
Grzesiukiewicz Michał
|
2003
|
SP 2 Augustów
|
00:43,04
|
11
|
3
|
Owsiejew Michał
|
2003
|
SP 10 Suwałki
|
00:44,10
|
10
|
4
|
Milewski Paweł
|
2003
|
SP 10 Suwałki
|
00:44,85
|
9
|
5
|
Kułakowski Jan
|
2003
|
ZSI Sokółka
|
00:45,79
|
8
|
6
|
Kułak Michał
|
2002
|
SP 1 Sokółka
|
00:47,32
|
7
|
7
|
Borowski Kacper
|
2002
|
SP Sejny
|
00:47,39
|
6
|
8
|
Zielenkiewicz Konrad
|
2004
|
SP 1 Sokółka
|
00:48,10
|
5
|
9
|
Januszanis Piotr
|
2003
|
SP 10 Suwałki
|
00:48,44
|
4
|
10
|
Pretko Adrian
|
2005
|
SP 3 Augustów
|
00:55,22
|
3
|
11
|
Kułak Marcin
|
2005
|
SP 1 Sokółka
|
00:56,08
|
2
|
12
|
Śniadkowski Bartosz
|
2004
|
SP 3 Augustów
|
00:56,92
|
1
|
13
|
Pużyński Maksymilian
|
|
SP 2 Augustów
|
01:08,84
|
|
14
|
Śliwiński Oliwier
|
2002
|
SP 2 Suwałki
|
01:10,92
|
|
grzbiet chłopców
|
|
|
nazwisko i imię
|
|
szkoła
|
czas
|
punkty
|
1
|
Tumialis Maciej
|
2003
|
SP 10 Suwałki
|
00:37,31
|
13
|
2
|
Życzkowski Kamil
|
2003
|
SP 10 Suwałki
|
00:37,32
|
11
|
3
|
Karpiński Patryk
|
2002
|
SP 3 Augustów
|
00:40,26
|
10
|
4
|
Kułakowski Maciej
|
2002
|
SP 1 Sokółka
|
00:42,51
|
9
|
5
|
Szymański Wiktor
|
2002
|
SP 2 Suwałki
|
00:44,67
|
8
|
6
|
Łukowski Szymon
|
2004
|
SP 3 Augustów
|
00:44,94
|
7
|
7
|
Jackiewicz Augustyn
|
2003
|
ZSI Sokółka
|
00:46,25
|
6
|
8
|
Mrozowicz Daniel
|
2005
|
ZSI Sokółka
|
00:47,90
|
5
|
9
|
Ostrowski Mateusz
|
|
SP 2 Augustów
|
00:48,32
|
4
|
10
|
Kozioł Bartłomiej
|
2004
|
SP 1 Sokółka
|
00:48,76
|
3
|
11
|
Szmajda Marcin
|
2005
|
SP 10 Suwałki
|
00:50,80
|
2
|
12
|
Milanowski Dawid
|
2004
|
SP 3 Augustów
|
00:52,81
|
1
|
13
|
Masłowski Piotr
|
|
SP 2 Augustów
|
01:06,52
|
|
|
Pietkiewicz Mateusz
|
2005
|
SP 10 Suwałki
|
00:50,63
|
PK
|
|
|
|
|
|
|
|
motylek chłopców
|
|
nazwisko i imię
|
|
szkoła
|
czas
|
punkty
|
1
|
Michałowski Eryk
|
2003
|
ZSI Sokółka
|
00:34,87
|
13
|
2
|
Węgrzynowicz Miłosz
|
2003
|
SP 10 Suwałki
|
00:37,18
|
11
|
3
|
Jodzio Adrian
|
2003
|
SP 10 Suwałki
|
00:38,44
|
10
|
4
|
Karpowicz Szymon
|
2003
|
ZSI Sokółka
|
00:40,60
|
9
|
5
|
Wróblewski Michał
|
2003
|
SP 10 Suwałki
|
00:40,74
|
8
|
6
|
Witulski Dawid
|
2004
|
SP 1 Sokółka
|
00:45,86
|
7
|
7
|
Zajkowski Kacper
|
2005
|
SP 1 Sokółka
|
00:51,75
|
6
|
8
|
Karp Jakub
|
|
SP 2 Augustów
|
00:54,22
|
5
|
9
|
Borawski Jakub
|
|
SP 2 Augustów
|
01:16,43
|
4
|
dowolny chłopców
|
|
nazwisko i imię
|
|
szkoła
|
czas
|
punkty
|
1
|
Rećko Konrad
|
2002
|
SP 1 Sokółka
|
00:30,85
|
13
|
2
|
Łazarski Szymon
|
|
SP 2 Augustów
|
00:35,24
|
11
|
3
|
Franke Dawid
|
2002
|
SP 10 Suwałki
|
00:35,34
|
10
|
4
|
Klukowski Krzysztof
|
2004
|
SP 3 Augustów
|
00:36,37
|
9
|
5
|
Lenczewski Piotr
|
|
SP 5 Suwałki
|
00:36,73
|
8
|
6
|
Piotrowski Emil
|
2004
|
SP 10 Suwałki
|
00:39,28
|
7
|
7
|
Zajkowski Filip
|
2002
|
SP 1 Sokółka
|
00:39,34
|
6
|
8
|
Orzechowski Filip
|
|
SP 3 Augustów
|
00:39,42
|
5
|
9
|
Akimowicz Adam
|
2002
|
ZSI Sokółka
|
00:40,38
|
4
|
10
|
Birk Bartosz
|
2004
|
SP 10 Suwałki
|
00:41,01
|
3
|
11
|
Kozakiewicz Miłosz
|
2002
|
SP 2 Suwałki
|
00:41,88
|
2
|
12
|
Milewski Michał
|
2002
|
SP 3 Augustów
|
00:44,27
|
1
|
13
|
Sokołowski Damian
|
|
SP 2 Augustów
|
00:49,78
|
|
14
|
Koszewski Maciej
|
2005
|
STO Augustów
|
00:57,79
|
|
15
|
Wasilewski Jakub
|
2002
|
SP 2 Suwałki
|
00:58,22
|
|
16
|
Milewski Olaf
|
2002
|
SP 2 Suwałki
|
01:08,21
|
|
|
Aniśko Szymon
|
2003
|
ZSI Sokółka
|
00:46,68
|
|
Zródło: www.pwszs.bialistok.pl/grupa-polnocna.html
Opracował Roman Wieczorek
|