Ścieżka powrotu

Start Konkursy

Reforma Edukacji

Fotogaleria


Konkurs filmowy „Prosto ze szkoły”
Uczniowie naszej szkoły po raz kolejny wzięli udział w konkursie filmowym „ Prosto ze szkoły” organizowanym przez Komendanta Miejskiego Policji w Suwałkach wraz  z Prezydentem Miasta Suwałk, Starostą Suwalskim oraz Wójtem Gminy Suwałki, Dyrektorem Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego i Kierownikiem Cinema Lumiere. Zadaniem uczestników było przygotowanie materiału filmowego, przedstawiającego sytuację w obszarze bezpieczeństwa, uzupełnionego odpowiednim hasłem lub poradą. Komisja Konkursowa oceniała filmy pod względem realizacji założonych celów, walorów profilaktycznych i edukacyjnych oraz sposobu przekazania treści, oryginalności pomysłu i waloru artystycznego, a także jakości materiału filmowego. Na tegoroczny konkurs wpłynęły 34 filmy. Uczennice Szkoły Podstawowej nr 10 w Suwałkach Gabriela Cyran – kl.V e i Izabela Jodzio – kl.V e zajęły III miejsce.
                                               
Gratulujemy
Zdjęcie pochodzi ze strony www.suwalki.info
 
Międzyszkolny Konkurs Jednego Wiersza

altDnia 15.06.2015r. w Szkole Podstawowej nr 2 w Suwałkach odbyło się uroczyste podsumowanie XII edycji Międzyszkolnego Konkursu Jednego Wiersza. Uczniowie naszej szkoły po raz kolejny wzięli udział w konkursie, pokazali swoją wrażliwość, udowodnili, że potrafią spojrzeć na świat oczami wyobraźni, dostrzec w nim najważniejsze wartości. Najpiękniejsze wiersze zostały nagrodzone i umieszczone w pokonkursowym tomiku poezji. Autorami najciekawszych utworów są:

Michalina Domoradzka  - II miejsce, uczennica pani Beaty Zdancewicz

Iga Ratajczak – wyróżnienie, Zofia Warczyńska  - uczennice pani Bożeny Fabisiak

Paulina Klekowiecka – uczennica pani Marzenny Iwanowskiej

Adrian Andruszkiewicz, Julia Kawałko, Jakub Meller, Igor Jasielon i Mikołaj Remelski- uczniowie pani Katarzyny Bołtrukanis.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

 

 
Miejski Konkurs "Moje miasto Suwałki"
alt     Pokazanie najpiękniejszych zakątków Suwałk oraz promocja naszego miasta to główne cele Miejskiego Konkursu "Moje miasto Suwałki", organizowanego już po raz drugi przez Suwalski Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli i objętego Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Suwałk. Wzięli w nim także udział uczniowie naszej szkoły, wcielając się w rolę reporterów. Jesteśmy dumni z tego, że odnieśli ogromny sukces!

     Reportaż Jakuba Mellera z kl. V d zajął I miejsce w kategorii prac uczniów klas IV – VI, a praca uczennic z kl. III c gimnazjum – Eweliny Podziewskiej i Aleksandry Łozowskiej zdobyła II miejsce w kategorii prac uczniów gimnazjów i szkół ponadgimnzjalnych. Opiekunem Jakuba, Oli i Eweliny jest pani Katarzyna Bołtrukanis.

Uroczysta gala połączona z prezentacja prac konkursowych (na wszystkie kategorie konkursowe wpłynęło 191 prac) odbyła się 11 czerwca 2015r. w auli ZS nr 7 w Suwałkach. Nagrody oraz dyplomy wręczała Pani Prezydent Ewa Sidorek, która nie szczędziła pochwał i ciepłych słów pod adresem młodych twórców.

Serdecznie gratulujemy naszym utaletntowanym uczniom i życzymy im dalszych sukcesów!

 

Zwycięskie prace można obejrzeć na stronie internetowej Suwalskiego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli.
  alt
 
Konkurs"Działalność misyjna w Kościele"
altMisje (łac. mittere - posyłać;missio- misja, posłanie).W znaczeniu ścisłym oznaczają misyjną działalność Kościoła, czyli głoszenie Ewangelii i zakładanie Kościoła wśród narodów nie znających Chrystusa. 
 
Głównym zadaniem działalności misyjnej Kościoła jest niesienie pomocy Kościołom na terenach misyjnych
i troska o ich usamodzielnienie się. W dzialalności misyjnej Kościoła w ostatnich latach coraz wiekszy ma udział Polska.
 Uczniowie naszej szkoły brali udział Diecezjalnym Konkursie Plastycznym " Działalność misyjna w Kościele" zorganizowanym przez Caritas Diecezji Ełckiej,w którym nasze uczennice: Maria Osiecka i Marta Kossakowska z kl. IV C otrzymały wyróżnienia za oryginalne prace przestrzenne.
 
Sukces młodych recytatorów

alt12 maja 2015r.  uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w konkursie recytatorskim „Apetyt na wiersze Wandy Chotomskiej” zorganizowanym przez Bibliotekę Publiczną im. Marii Konopnickiej w Suwałkach.

Byli to zwycięzcy eliminacji szkolnych: Julia Chmielewska z kl. IV B, Karolina Chomicz z kl. IV  B, Oskar Karczewski z kl. IV B, Marta Kossakowska z kl. IV C  i  Zuzanna Sztukowska z kl. IV C.

Do konkursu napłynęło 78 zgłoszeń ze szkół podstawowych z Suwałk i powiatu suwalskiego. Konkurencja była ogromna. Z przyjemnością informujemy, że II miejsce w kategorii klas IV zajął Oskar Karczewski, a wyróżnienie otrzymała Karolina Chomicz – uczniowie pani Bożeny Fabisiak. Gratulujemy!

Uroczyste wręczenie nagród i dyplomów odbędzie się podczas akcji „Suwalczanie Czytają Dzieciom” 14 czerwca 2015 (niedziela) o godz. 15-16, na Placu Marii Konopnickiej w Suwałkach.

 

alt

 
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 4 z 10


Copyright © 2013 SP nr 10 w Suwałkach. Webmaster: TG