Ścieżka powrotu

Start Konkursy

Reforma Edukacji

Fotogaleria


Konkurs religijny PDF Drukuj
altUczennica naszej szkoły Nikola Woronko z klasy II A przygotowana przez p. Bożenę Ołdak otrzymała dyplom i nagrodę za zajęcie III miejsca w konkursie z okazji ogólnopolskiego i diecezjalnego dziękczynienia za kanonizację św. o. Stanisława Papczyńskiego. Naucz mnie zwyciężać, jednocześnie mi żyć pozwól Jezu. Wręczenie nagród uczestnikom odbyło się 30 października w Ełku w parafii p.w. NMP. W tym konkursie uczestniczyło 10 uczniów z naszej szkoły. Gratulujemy naszej uczennicy.

 altalt

 
Konkurs filmowy „Prosto ze szkoły” PDF Drukuj
Uczniowie naszej szkoły po raz kolejny wzięli udział w konkursie filmowym „ Prosto ze szkoły” organizowanym przez Komendanta Miejskiego Policji w Suwałkach wraz  z Prezydentem Miasta Suwałk, Starostą Suwalskim oraz Wójtem Gminy Suwałki, Dyrektorem Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego i Kierownikiem Cinema Lumiere. Zadaniem uczestników było przygotowanie materiału filmowego, przedstawiającego sytuację w obszarze bezpieczeństwa, uzupełnionego odpowiednim hasłem lub poradą. Komisja Konkursowa oceniała filmy pod względem realizacji założonych celów, walorów profilaktycznych i edukacyjnych oraz sposobu przekazania treści, oryginalności pomysłu i waloru artystycznego, a także jakości materiału filmowego. Na tegoroczny konkurs wpłynęły 34 filmy. Uczennice Szkoły Podstawowej nr 10 w Suwałkach Gabriela Cyran – kl.V e i Izabela Jodzio – kl.V e zajęły III miejsce.
                                               
Gratulujemy
Zdjęcie pochodzi ze strony www.suwalki.info
 
Międzyszkolny Konkurs Jednego Wiersza PDF Drukuj

altDnia 15.06.2015r. w Szkole Podstawowej nr 2 w Suwałkach odbyło się uroczyste podsumowanie XII edycji Międzyszkolnego Konkursu Jednego Wiersza. Uczniowie naszej szkoły po raz kolejny wzięli udział w konkursie, pokazali swoją wrażliwość, udowodnili, że potrafią spojrzeć na świat oczami wyobraźni, dostrzec w nim najważniejsze wartości. Najpiękniejsze wiersze zostały nagrodzone i umieszczone w pokonkursowym tomiku poezji. Autorami najciekawszych utworów są:

Michalina Domoradzka  - II miejsce, uczennica pani Beaty Zdancewicz

Iga Ratajczak – wyróżnienie, Zofia Warczyńska  - uczennice pani Bożeny Fabisiak

Paulina Klekowiecka – uczennica pani Marzenny Iwanowskiej

Adrian Andruszkiewicz, Julia Kawałko, Jakub Meller, Igor Jasielon i Mikołaj Remelski- uczniowie pani Katarzyny Bołtrukanis.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

 

 
Miejski Konkurs "Moje miasto Suwałki" PDF Drukuj
alt     Pokazanie najpiękniejszych zakątków Suwałk oraz promocja naszego miasta to główne cele Miejskiego Konkursu "Moje miasto Suwałki", organizowanego już po raz drugi przez Suwalski Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli i objętego Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Suwałk. Wzięli w nim także udział uczniowie naszej szkoły, wcielając się w rolę reporterów. Jesteśmy dumni z tego, że odnieśli ogromny sukces!

     Reportaż Jakuba Mellera z kl. V d zajął I miejsce w kategorii prac uczniów klas IV – VI, a praca uczennic z kl. III c gimnazjum – Eweliny Podziewskiej i Aleksandry Łozowskiej zdobyła II miejsce w kategorii prac uczniów gimnazjów i szkół ponadgimnzjalnych. Opiekunem Jakuba, Oli i Eweliny jest pani Katarzyna Bołtrukanis.

Uroczysta gala połączona z prezentacja prac konkursowych (na wszystkie kategorie konkursowe wpłynęło 191 prac) odbyła się 11 czerwca 2015r. w auli ZS nr 7 w Suwałkach. Nagrody oraz dyplomy wręczała Pani Prezydent Ewa Sidorek, która nie szczędziła pochwał i ciepłych słów pod adresem młodych twórców.

Serdecznie gratulujemy naszym utaletntowanym uczniom i życzymy im dalszych sukcesów!

 

Zwycięskie prace można obejrzeć na stronie internetowej Suwalskiego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli.
  alt
 
Konkurs"Działalność misyjna w Kościele" PDF Drukuj
altMisje (łac. mittere - posyłać;missio- misja, posłanie).W znaczeniu ścisłym oznaczają misyjną działalność Kościoła, czyli głoszenie Ewangelii i zakładanie Kościoła wśród narodów nie znających Chrystusa. 
 
Głównym zadaniem działalności misyjnej Kościoła jest niesienie pomocy Kościołom na terenach misyjnych
i troska o ich usamodzielnienie się. W dzialalności misyjnej Kościoła w ostatnich latach coraz wiekszy ma udział Polska.
 Uczniowie naszej szkoły brali udział Diecezjalnym Konkursie Plastycznym " Działalność misyjna w Kościele" zorganizowanym przez Caritas Diecezji Ełckiej,w którym nasze uczennice: Maria Osiecka i Marta Kossakowska z kl. IV C otrzymały wyróżnienia za oryginalne prace przestrzenne.
 
« pierwszapoprzednia123456789następnaostatnia »

Strona 3 z 9


Copyright © 2013 SP nr 10 w Suwałkach. Webmaster: TG