Start Dobry zawód-fajne życie

„Cross- podejmij wyzwanie” PDF Drukuj
Otwórz serce i głowę na nowe wyzwania. Weź udział 12.05.2019r. w  międzyszkolnym biegu „Cross- podejmij wyzwanie”. Trasa ma charakter trailowy i prowadzi drogami i ścieżkami leśnymi.
 Zawody składają się z 3 (trzech) biegów:
- dystans ok. 10km (rocznik 2006, 2005, 2004, 2003)
- dystans ok. 5 km (rocznik 2005, 2004, 2003 - dzieci starsze)
- dystans ok. 5 km (rocznik 2008, 2007, 2006 - dzieci młodsze)
Każdy zawodnik, który ukończy bieg, otrzyma pamiątkowy medal a zdobywcy miejsc w klasyfikacji generalnej w kategorii dziewcząt i chłopców otrzymają nagrody i pamiątkowy puchar. Ponadto przewidziano nagrody niespodzianki, ognisko i poczęstunek. Mile widziani kibice wspierający zawodników na trasie.
Szczegółowe informacje zawarte są w regulaminie biegu (załączniki poniżej).
Joanna Karczewska
Anna Grygoruk

Krajobrazy świata - warsztaty przyrodnicze PDF Drukuj
Uczniowie klas VII a, VI e, IV a realizujący projekt "Krajobrazy świata- warsztaty przyrodnicze" 23 i 24 listopada byli na zajęciach w terenie. Odwiedzili Park Wiatrakowy w Białej Wodzie i Bibliotekę Publiczną, w której na ostatnim pietrze jest wystawa skał i minerałów

"Dobry zawód - fajne życie" PDF Drukuj

„DOBRY ZAWÓD - FAJNE ŻYCIE - popularyzacja kształcenia zawodowego w województwie podlaskim" – taką nazwę nosi projekt z zakresu doradztwa zawodowego, do którego przystąpiło nasze gimnazjum.

Celem głównym projektu jest upowszechnienie kształcenia zawodowego w woj. podlaskim poprzez realizację kursów, eventów edukacyjno-zawodowych, doradztwa edukacyjno-zawodowego, spotkań mentoringowych i wizyt studyjnych u przedsiębiorców oraz pakiet działań informacyjno-promocyjnych.

Planowane efekty:

• opracowanie narzędzia umożliwiającego komunikację w formie elektronicznej,
  • targi edukacyjno-zawodowe,
  • doradztwo edukacyjno-zawodowe dedykowane uczniom,
  • spotkania mentoringowe uczniów z pracodawcami,
  • wizyty studyjne gimnazjalistów w przedsiębiorstwach,
  • konkursy dedykowane różnym zawodom,
  • kampania upowszechniająca szkolnictwo zawodowe,
  • wsparcie dedykowane rodzicom,
  • wsparcie dedykowane szkołom kształcenia zawodowego w zakresie promocji oraz rekrutacji,
  • organizacja subregionalnych eventów promocyjnych dedykowanych poszczególnym branżom i zawodom,
  • warsztaty dla doradców zawodowych z zakresu innowacyjnych metod przekazu informacji zawodowych.

Mamy nadzieję, że młodzież chętnie zaangażuje się w proponowane działania i przyczynią się one do podejmowania jak najtrafniejszych decyzji edukacyjno-zawodowych.