Ścieżka powrotu

Start Dobry zawód-fajne życie

Reforma Edukacji

Fotogaleria


Projekty
Warsztaty teatralne w SOK

W ostatnich tygodniach uczestnicy projektu ,,Napiszę i zobaczę" ciekawie i pracowicie spędzali czas. Oglądaliśmy filmy ,,Śnieżna paczka" i ,,Wicher", które poruszały ważne dla nas młodych tematy. Rozmawialiśmy o tym dużo. Wykonywaliśmy prace plastyczne, wykorzystując różne materiały, np. kamienie. W czasie ferii zimowych wybraliśmy się na warsztaty teatralne w SOK oraz zajęcia w Bibliotece Publicznej w Suwałkach.
Wkrótce znów podzielimy się swoimi wrażeniami.

 
Projekt "Nie jestem inny"

altalt

Zajęcia wspierające dla uczniów o specjalnych potrzebach edukacyjnych „Nie jestem inny” – wspomaganie ucznia niepełnosprawnego. Zajęcia odbywały się dwa razy w tygodniu. Uczniowie brali udział w zajęciach plastycznych, grach i zabawach ruchowych, wyprawach do SOK-u, Midicentrum, Muzeum Okręgowego, Biblioteki, kręgielni, Parku Naukowo Technologicznego, restauracji, barów, kina, piekły ciasta, pierniki, były w Pracowni Ceramicznej „Kulka” i na lodowisku.

Prowadzące Joanna Wysocka i Maria Murawko.


 
„Cross- podejmij wyzwanie”
Otwórz serce i głowę na nowe wyzwania. Weź udział 12.05.2019r. w  międzyszkolnym biegu „Cross- podejmij wyzwanie”. Trasa ma charakter trailowy i prowadzi drogami i ścieżkami leśnymi.
 Zawody składają się z 3 (trzech) biegów:
- dystans ok. 10km (rocznik 2006, 2005, 2004, 2003)
- dystans ok. 5 km (rocznik 2005, 2004, 2003 - dzieci starsze)
- dystans ok. 5 km (rocznik 2008, 2007, 2006 - dzieci młodsze)
Każdy zawodnik, który ukończy bieg, otrzyma pamiątkowy medal a zdobywcy miejsc w klasyfikacji generalnej w kategorii dziewcząt i chłopców otrzymają nagrody i pamiątkowy puchar. Ponadto przewidziano nagrody niespodzianki, ognisko i poczęstunek. Mile widziani kibice wspierający zawodników na trasie.
Szczegółowe informacje zawarte są w regulaminie biegu (załączniki poniżej).
Joanna Karczewska
Anna Grygoruk

 
Krajobrazy świata - warsztaty przyrodnicze
Uczniowie klas VII a, VI e, IV a realizujący projekt "Krajobrazy świata- warsztaty przyrodnicze" 23 i 24 listopada byli na zajęciach w terenie. Odwiedzili Park Wiatrakowy w Białej Wodzie i Bibliotekę Publiczną, w której na ostatnim pietrze jest wystawa skał i minerałów
 
"Dobry zawód - fajne życie"

  „DOBRY ZAWÓD - FAJNE ŻYCIE - popularyzacja kształcenia zawodowego w województwie podlaskim" – taką nazwę nosi projekt z zakresu doradztwa zawodowego, do którego przystąpiło nasze gimnazjum.

Celem głównym projektu jest upowszechnienie kształcenia zawodowego w woj. podlaskim poprzez realizację kursów, eventów edukacyjno-zawodowych, doradztwa edukacyjno-zawodowego, spotkań mentoringowych i wizyt studyjnych u przedsiębiorców oraz pakiet działań informacyjno-promocyjnych.
 

Planowane efekty:

 • opracowanie narzędzia umożliwiającego komunikację w formie elektronicznej,
 • targi edukacyjno-zawodowe,
 • doradztwo edukacyjno-zawodowe dedykowane uczniom,
 • spotkania mentoringowe uczniów z pracodawcami,
 • wizyty studyjne gimnazjalistów w przedsiębiorstwach,
 • konkursy dedykowane różnym zawodom,
 • kampania upowszechniająca szkolnictwo zawodowe,
 • wsparcie dedykowane rodzicom,
 • wsparcie dedykowane szkołom kształcenia zawodowego w zakresie promocji oraz rekrutacji,
 • organizacja subregionalnych eventów promocyjnych dedykowanych poszczególnym branżom i zawodom,
 • warsztaty dla doradców zawodowych z zakresu innowacyjnych metod przekazu informacji zawodowych.

Mamy nadzieję, że młodzież chętnie zaangażuje się w proponowane działania i przyczynią się one do podejmowania jak najtrafniejszych decyzji edukacyjno-zawodowych.

 
Copyright © 2013 SP nr 10 w Suwałkach. Webmaster: TG