Start Aktualności

I runda Finału Wojewódzkich Igrzysk w Siatkówce PDF Drukuj
W dniu 12.04.2018 w Szkołe Podstawowej nr 21 w Białymstoku odbyła się I RUNDA FINAŁU WOJEWÓDZKICH IGRZYSK DZIECI W SIATKÓWCE CHŁOPCÓW. W zawodach uczestniczyły cztery druzyny: SP 10 Suwałki, SP 21 Białystok, SP 2 Mońki, SP 5 Zambrów. Uczniowie naszej szkoły zajeli drugie miejsce i awansowali do II rundy gdzie w walce o medale zmierzą się z SP 21 Białystok, SP 26 Białystok i SP Sejny. Szkołę reprezentowali uczniowie klas sportowych o profilu piłka siatkowa: Gabriel Kumiszcza, Jakub Królczyk, Adam Cherubin, Bartosz Dmochowski, Hubert Gilant, Patryk Bujakowski, Maciej Kanigowski ( wszyscy VI C), Michał Misiukiewicz VII D, Kacper Zackiewicz, Bartosz Borkowski, Bartosz Harackiewicz ( wszyscy V C).

Niedościgniona Martyna PDF Drukuj
Dnia 14.04.2018r tym razem przy pięknej, słonecznej pogodzie i w malowniczym terenie leśnym urokliwego Supraśla odbył się Finał Wojewódzki Igrzysk Dzieci w Drużynowych Biegach Przełajowych. Naszą szkołę reprezentowało dwóch uczniów: Mateusz Kusek (kl. IVe) i Martyna Węgrzynowicz (kl. Ve).
Mateusz mimo wypadku na trasie uplasował się na 27 miejscu na 52 startujących chłopców w jego kategorii wiekowej. Natomiast Martyna pokazała po raz kolejny swoją klasę i tak jak w ubiegłym roku wygrała, potwierdzając ty samym swoją dominację zdobywając tytuł Mistrzyni Województwa na dystansie 700m (mimo że na co dzień nie biega a trenuje pływanie).
Gratulujemy !!!

Srebrni Pływacy PDF Drukuj

W rozgrywanym w Augustowie Finale Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Pływaniu uczniowie naszej szkoły zajęli drugie miejsce zarówno w klasyfikacji drużynowej dziewcząt jaki i chłopców.
W rywalizacji uczestniczyło ok 180 zawodników z  25 szkół z całego województwa podlaskiego.
W klasyfikacji dziewcząt i chłopców ustąpiliśmy jedynie zespołom z  SP 29 Białystok. Najlepszymi wynikami pochwalić się mogą:

Mistrzowie Województwa:
• Sztafeta 6x50m st.dowolnym dziewcząt w składzie: Karolina Szyszko, Natalia Żyła, Anna Ostrowska, Amelia Ciszewska, Julia Gwaj i Aleksandra Domoradzka
Aleksandra Domoradzka – 50m st.grzbietowy
Karolina Szyszko – 50m st.motylkowym
Miłosz Węgrzynowicz – 50m st.motylkowym

Wicemistrzowie Województwa:
• Sztafeta 6x50m st.dowolnym chłopców: Miłosz Węgrzynowicz, Michał Wróblewski, Piotr Januszanis, Adrian Jodzio, Maciej Tumialis, Kamil Życzkowski
Brązowi medaliści:
Julia Gwaj – 50m st.grzbietowy
Kamil Życzkowski – 50m st.grzbietowym
Gratulujemy!!!

Pływacy z Dziesiątki biegają PDF Drukuj
Dnia 07.04.2018 w przepięknych augustowskich lasach i tym razem wspaniałej pogodzie odbył się półfinał Igrzysk Dzieci w Drużynowych Biegach Przełajowych.
Naszą szkołę reprezentowało 4 uczniów, którzy w zmaganiach miejskich uplasowali się w pierwszej szóstce tym samym uzyskali awans do półfinału:
1. Martyna Węgrzynowicz z kl.Ve
2. Zuzanna Żuk z kl. Ve
3. Michał Zieliński z kl. Ve
4. Mateusz Kusek z kl. IV e

Dwoje z nich, Martyna Węgrzynowicz zdobywając tytuł mistrza grupy północnej i Mateusz Kusek, który uplasował się na drugim miejscu uzyskało awans do finału wojewódzkiego.
Finał Wojewódzki Igrzysk Dzieci w Drużynowych Biegach Przełajowych odbędzie się 14.04.2018 w sobotę w Białymstoku

Dwukrotny tytuł Wicemistrza Województwa Podlaskiego PDF Drukuj

Dwukrotny tytuł Wicemistrza Województwa Podlaskiego

w Igrzyskach Dzieci w Pływaniu Drużynowym

Dnia 05.04.2018r.  na pływalni Centrum Sportu i Rekreacji w Augustowie odbył się finał wojewódzki Szkolnego Związku Sportowego w pływaniu. W zawodach wzięło udział ok. 250 uczniów wyłonionych  spośród wszystkich szkół z województwa podlaskiego.

Klasyfikację generalną stanowiła suma punktów zdobytych w wyścigach sztafetowych oraz startach indywidualnych. Zarówno w kategorii dziewcząt jaki i chłopców uczniowie naszej szkoły dwukrotnie uplasowali się na drugim miejscu.

W kategorii dziewcząt najlepsze wyniki uzyskały:

·         II miejsce - sztafeta 6x25m st.dowolnym w składzie: Dominika Burdyn, Maria Osiecka, Zuzanna Żuk, Joanna Bobrowska, Izabella Salwecka, Martyna Węgrzynowicz,

·         II miejsce – Dominika Burdyn  50m st.motylkowym,

·         III miejsce – Martyna Węgrzynowicz 50m st.dowolnym.

W kategorii chłopców najlepsze wyniki zyskali:

·         II miejsce – sztafeta 6x25m st.dowolnym w składzie: Marcin Szmajda, Michał Zieliński, Patryk Truchan, Jakub Ruszewski, Nikodem Szmajda, Jakub Wojczulis,

·         I miejsce – Mateusz Pietkiewicz 50m st.klasycznym,

·         II miejsce – Marcin Szmajda 50m st.grzbietowym,

·         III miejsce - Jakub Ruszewski 50m st.klsycznym.