Ścieżka powrotu

Start Siatkarski Ośrodek Szkolny Mistrzostwa Województwa w siatkówce

Reforma Edukacji

Fotogaleria


Mistrzostwa Województwa w siatkówce PDF Drukuj
Gimnazjum nr 7 w Suwałkach Mistrzem Województwa Podlaskiego Gimnazjady w Piłce Siatkowej Chłopców.
10 marca 2016r. cieszyliśmy się z sukcesu siatkarzy SUKSS (Mistrzostwo Województwa Młodzików i Wicemistrzostwo Województwa Kadetów). Nie trzeba było długo czekać na kolejny sukces. Ci sami zawodnicy, uczniowie klas sportowych, reprezentowali Gimnazjum nr 7 w Suwałkach na Mistrzostwach Województwa Podlaskiego Gimnazjady w Piłce Siatkowej Chłopców. W drodze eliminacji wyłonione zostały cztery najlepsze gimnazja województwa, które spotkały się 10.03.2016r. w hali sportowej Zespołu Szkół nr 10 w Suwałkach, by walczyć o tytuł Mistrza Województwa. Gimnazjum nr 7 w Suwałkach, Gimnazjum nr 3 Augustów, Gimnazjum w Mońkach, Gimnazjum nr 15 w Białymstoku. Suwalscy siatkarze okazali się bezkonkurencyjni, wygrywając wszystkie mecze, nie tracąc ani jednego seta w całych rozgrywkach. Najlepszym zawodnikiem turnieju wybrany został Jakub Zdancewicz z Gimnazjum nr 7 w Suwałkach. Zajmując pierwsze miejsce suwalczanie wywalczyli awans na Ogólnopolski Finał Gimnazjady w Piłce Siatkowej Chłopców, w którym spotka się 16 najlepszych szkół z całego kraju.
Wyniki meczów:
Półfinał 1
Gimnazjum nr 7 Suwałki – Gimnazjum Mońki    2:0 (25:14 ; 25:19)
Półfinał 2
Gimnazjum nr 3 Augustów – Gimnazjum nr 15 Białystok    2:1 (22:25 ; 25:23 ; 16:14)
Mecz o 3 miejsce
 Gimnazjum Mońki - Gimnazjum nr 15 Białystok    1:2 (26:24 ; 6:25 ; 10:15)
Mecz o 1 miejsce
Gimnazjum nr 7 Suwałki - Gimnazjum nr 3 Augustów  2:0 (25:11 ; 25:17)
Końcowa kolejność:
1. Gimnazjum nr 7 w Suwałkach

2. Gimnazjum nr 3 w Augustowie
3. Gimnazjum nr 15 Białystok
4. Gimnazjum w Mońkach
Skład Gimnazjum nr 7 w Suwałkach:
Bartosz Mikielski, Jakub Zdancewicz, Damian Krakowski, Rafał Konopko, Dawid Rusak, Mateusz Mendak, Daniel Czarniecki, Andrzej Nowiczenko, Jakub Makarewicz, Jakub Mazur, Albert Piekarski, Jakub Hołubowicz, Karol Duda, trener Bartosz Jasiński
W najbliższym czasie o tytuł Mistrza Województwa SZS powalczą jeszcze młodsi siatkarze, podopieczni Kamila Skrzypkowskiego, z klasy sportowej w Szkole Podstawowej nr 10, którzy awansowali już do finałowej czwórki.
Przypominamy, że już niedługo rozpocznie się nabór do klas sportowych (czwartej szkoły podstawowej i pierwszej gimnazjum) o profilu piłka siatkowa chłopców w Zespole Szkół nr 10 w Suwałkach. Termin składania wniosków o przyjęcie do szkoły – 24.03.2016r. – 08.04.2016r., natomiast testy sprawnościowe odbędą się w dniach 11.04.2016r. – 14.04.2016r.
Serdecznie zapraszamy. 


Copyright © 2013 SP nr 10 w Suwałkach. Webmaster: TG