Start Aktualności Kampania "Biała wstążka"

Kampania "Biała wstążka"
altW dniu 8 grudnia 2015 r. w naszej szkole odbył się uroczysty finał VI edycji Kampanii „Biała wstążka”.
Samorząd Uczniowski klas IV-VI zorganizował wspaniały Turniej Rycerski.
O honor Rycerza Zamku Olimpijczyków Polskich do szlachetnej walki przystąpiło 12 dzielnych rycerzy wybranych przez poszczególne klasy.
Każdy z nich posiadał swój herb i szczycił się takimi cnotami rycerskimi jak: szlachetna postawa wobec dziewcząt, odwaga, wierność zasadom, pomoc słabszym, honor i kultura osobista.
Uczniowie zmagali się w 5 konkurencjach:
„Walka ze smokiem”, „Atak husarii”, „Polowanie”, „Oblężenie Skarbca” i „Zwiad terenowy”.
Dzielni rycerze walczyli z ogromnym zaangażowaniem. Zaplatali warkocze swoim damom dworu, przygotowywali dla nich stroje balowe, tańczyli, odgadywali przedmioty codziennego użytku kobiet i wykazali się wiedzą z zakresu Savoir-vivre.
Zwycięzcą Turnieju Rycerskiego i zdobywcą pucharu króla Artura został Albert Kołodziej z klasy VI C herbu „Sucha woda”. II miejsce zajął Karol Lutyński z klasy VI B herbu „Biały kieł”. Na III miejscu uplasowali się: Jakub Sawicki z klasy V A herbu „Sokole oko”, Krzysztof Taraszkiewicz z klasy V B herbu „27” oraz Maciej Tumialis z klasy VI E herbu „Biały wilk”,
Poczas zabawy uczniowie mieli okazję poznać wartości, którym przyświeca idea Kampanii „Biała wstążka” zawarte w słowach: „Każdy chłopak wie, że dziewcząt nie krzywdzi się”.
Szczególne podziękowania kierujemy do Dam dworu prowadzących turniej: Natalii Kundzicz, Zuzanny Sztukowskiej, Sary Zapolskiej i Julii Jarmołowicz.