Akademia Siatkarskiego Ośrodka Szkolnego w naszej szkole
W Zespole Szkół nr 10 w Suwałkach zainaugurowano działalność Akademii Siatkarskiego Ośrodka Szkolnego, do której przystąpiły szkoły podstawowe nr 6, 9 i 10 z Suwałk oraz nr 3 z Gołdapi.  Akademia Siatkarskiego Ośrodka Szkolnego w naszej szkole to kolejny krok w budowaniu solidnych fundamentów siatkówki w Suwałkach, w której, jak powiedziała Halina Walendzewicz, dyrektor SP 10 w Suwałkach „budujemy przyszłość sportu w Polsce”.
 Suwalska Akademia SOS jest jedną z trzech w województwie podlaskim i jedną ze 144, które zaplanowano w całym kraju. W inauguracji wzięły udział władze Polskiego Związku Piłki Siatkowej oraz  władze Suwałk z Łukaszem Kurzyną Zastępcą Prezydenta Suwałk na czele.
– Pomysł tworzenia Akademii SOSów jest podyktowany tym by zainspirować młodzież Szkół podstawowych do aktywności fizycznej oraz popularyzować grę w siatkówkę już od najmłodszych lat – mówił Prezes PZPS Paweł Papke, który wziął udział w uroczystości.
W Suwałkach siatkówka to bardzo popularna dyscyplina sportowa. Suwalski Uczniowski Klub Sportowy Siatkówki prowadzi szkolenie młodzieży od 1995 roku i w tym roku obchodzi 20 lecie. W klubie trenuje 86 zawodników w 6 rocznikach pod okiem trenerów Bartosza Jasińskiego, Artura Łabacza i Kamila Skrzypkowskiego, który został wybrany Ambasadorem Akademii SOS. Młodzi siatkarze biorą udział w 3 kategoriach wiekowych w mini siatkówce oraz w kategoriach młodzika i kadeta.
– Mam nadzieję, że ci chłopcy, którzy trafili do Akademii SOS będą być może w przyszłości zapleczem dla naszej suwalskiej drużyny. A kto wie, może któryś z nich będzie grał w reprezentacji naszego kraju – stwierdził w trakcie swego przemówienia Łukasz Kurzyna,  Zastępca Prezydent Suwałk.