Ścieżka powrotu

Start Konkursy Konkurs"Działalność misyjna w Kościele"

Reforma Edukacji

Fotogaleria


Konkurs"Działalność misyjna w Kościele" PDF Drukuj
altMisje (łac. mittere - posyłać;missio- misja, posłanie).W znaczeniu ścisłym oznaczają misyjną działalność Kościoła, czyli głoszenie Ewangelii i zakładanie Kościoła wśród narodów nie znających Chrystusa. 
 
Głównym zadaniem działalności misyjnej Kościoła jest niesienie pomocy Kościołom na terenach misyjnych
i troska o ich usamodzielnienie się. W dzialalności misyjnej Kościoła w ostatnich latach coraz wiekszy ma udział Polska.
 Uczniowie naszej szkoły brali udział Diecezjalnym Konkursie Plastycznym " Działalność misyjna w Kościele" zorganizowanym przez Caritas Diecezji Ełckiej,w którym nasze uczennice: Maria Osiecka i Marta Kossakowska z kl. IV C otrzymały wyróżnienia za oryginalne prace przestrzenne.
 


Copyright © 2013 SP nr 10 w Suwałkach. Webmaster: TG