Światło i dżwięk w teatrze cieni
Uczniowie klasy II D gimanzjum zrealizowali w roku szkolnym 2014/2015 projekt edukacyjny „Światło i dżwięk w teatrze cieni”.

Celem projektu było przygotowanie oświetlenia i dźwięku do spektaklu „Marzenia”.

Uczniowie zapoznali się z rolą światła i muzyki w przedstawieniu teatralnym, ich współistnieniu z obrazem i słowem. W twórczy sposób uczestniczyli w tworzeniu scenariusza spaktaklu oraz podjęli się zadań techników sceny. Realizując projekt doskonalili umięjętności współpracy w zespole oraz umiejętności wystąpień publicznych, rozwijali postawę odpowiedzialności, systematyczności i pracowitości.

Uczniowie wraz z grupą teatralną Żywioły” przygotowali następujace pokazy spektaklu:

2 października 2014 r. - dla uczniów szkoły oraz zaproszonych gości – olimpijczyków polskich w ramach obchodów XXV- lecia szkoły.

3 października 2014 r. - dla uczestników Gali XXV-lecia szkoły

11 lutego 2015 r. - dla rodziców uczniów naszej szkoły

20 marca 2015 r. - w Suwalskim Ośrodku Kultury podczas Tygla Sztuk „Marzeńtańce 2015”.

Realizatorzy projektu: Paweł Filipkowski, Kamil Plaga i Piotr Sadłowski z klasy II D

Opiekunem projektu była Pani Bożena Pojawa – nauczycielka religii.