X Ogólnopolska Olimpiada Kreatywności
7 i 8 marca w Centrum Kongresowym we Wrocławiu odbyła się X Ogólnopolska Olimpiada Kreatywności Destination Imagination 2015. My również po raz pierwszy wzięliśmy w niej udział. Dwie drużyny reprezentowały  Zespół Szkół nr 10 w Suwałkach i  zmierzyły się z ponad 120 kreatywnymi  grupami nie tylko z Polski, ale również z USA, Niemiec, Chin, Turcji, Singapuru, Izraela...

THE BEST I AVARON spróbowały swoich sił w wyzwaniu teatralnym „Strach się Bać”.
 Ich zadaniem było:

1.przedstawić opowieść o bohaterze, który zmaga się z fobią;
2.stworzyć ekspresywne dzieło sztuki, które będzie odzwierciedlało jakąś myśl, emocje, odczucie;
3.stworzyć funkcjonalne dzieło sztuki,
4.zaprojektować i pokazać iluzję, która sprawi, że niemożliwe stanie się możliwe,
5.stworzyć i zaprezentować dwa atrybuty drużyny ukazujące zainteresowania drużyny, umiejętności, mocne strony i talenty.

Wszystkie elementy Wyzwania uczestnicy musieli wykonać samodzielnie. Drużyny przygotowywały się od grudnia. Ich wysiłek został zauważony i doceniony przez ekspertów.  Spośród 120 drużyn zespół The Best otrzymał Nagrodę Specjalną im. Grzegorzewskiego za najbardziej twórczą i unikatową scenografię. W klasyfikacji generalnej The Best zajęli 8 miejsce , zaś Avaron 13 miejsce. Jest to ogromny sukces.  Uczniowie są zachwyceni festiwalem i niezwykłą przygodą.  To były dwa magiczne dni, pełne niezapomnianych wrażeń, które zachęcają nas do udziału w Olimpiadzie w przyszłym roku.

Skład drużyn:

THE BEST Szkoła Podstawowa nr 10 w Suwałkach
Weronika Bubieńczyk Ve
Aleksandra Domoradzka Ve
Klaudia Urbanowicz Ve
Paweł Milewski Ve
Miłosz Węgrzynowicz Ve
Maciej Tumialis Ve
Oskar Karczewski  IV b
AVARON Gimnazjum nr 7 w Suwałkach
Kinga Jacewicz II b
Weronika Żywalewska II b