Cuda z papieru
28 lutego 2015 roku na Dzień Otwarty w Zespole Szkół nr 10 w Suwałkach  została zaprezentowana cykliczna wystawa prac uczniów Gimnazjum nr 7 w Suwałkach. Wyeksponowano ją w holu  przy sekretariacie Zespołu Szkół nr 10. Są to dzieła wykonane techniką origami na zajęciach artystycznych oraz pozalekcyjnych prowadzonych przez panią  Brygidę Markowską. Rękodzieło gimnazjaliści  wykonują z origami modułowego z kwadratu, koła i prostokąta. Pierwsze prace robione przez uczniów to proste modele jednoelementowe, które zachęcają do dalszego tworzenia. Traktuje się je jako próbne, bo nie zawsze jest oczekiwany efekt, ale już następne pozwalają wykonać zadnie bez błędów. Kolejny etap origami modułowego jest już bardziej pracochłonny. Niektóre prace wykonane są z kilkuset elementów. Najpierw są tylko prostokątami, następnie modułami, a potem poprzez odpowiednie złożenie tworzy się konkretne rzeczy -  kwiaty, zwierzęta, zabawki. Widząc „papierowe cuda” wykonane przez gimnazjalistów, można mówić o dużych talentach uczniów. Podziw i zachwyt wzbudza „Miś Pogodne Suwałki”, wykonany techniką origami z 5 tysięcy modułów.
 Zachęcamy do rozwijania zainteresowań, hobby i pasji, gdyż jest to doskonała metoda relaksu i twórczego odpoczynku.
Wystawa cieszy się dużym zainteresowaniem społeczności szkoły.
Serdecznie zapraszamy do jej obejrzenia.