Akademia Programowania w Gimnazjum 7

W sobotę 6 grudnia odbyły się ostatnie zajęcia w Strefie Programowania Gimnazjum nr 7 w Suwałkach. Przez 6 sobotnich zajęć, w czasie 4 godzin lekcyjnych, grupa 11 uczniów wraz ze swoim nauczycielem informatyki p. Teresą Gajewską brała udział w ogólnopolskim projekcie opracowanym przez Stowarzyszenie "TALENT" a realizowanym na zlecenie Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji.

Podczas  spotkań, korzystając ze specjalnie przygotowanej platformy, ucząc się języka programowania C++ uczniowie rozwiązywali zadania. Była to jedna z 32 Stref Programowania w całej Polsce. Na 593 uczniów startujących w konkursie  na poziomie Bosmańskim, siedmiu uczestników w Polsce rozwiązało w określonym czasie wszystkie 112 zadań.

Wśród nich znalazło się trzech naszych uczniów:

Paweł Filipkowski kl. II d,
Katarzyna Trusiło kl. I a,

Damian Siejwa kl. II a.

W zajęciach uczestniczyli również:

Paweł Sinkiewicz kl. I c, Jakub Wróblewski, kl. I c, Igor Wronowski kl. I c, Mateusz Podziewski kl. I c, Mateusz Borkowski kl. I e, Jakub Mazur kl. II d, Tomasz Zieliński kl. III a i Justyna Borowska kl. III b.

Wszystkim uczestikom GRATULUJEMY i życzymy dalszych sukcesów.