Start Aktualności Nasz ślad w Afryce - dyskoteka charytatywna

Nasz ślad w Afryce - dyskoteka charytatywna

alt      W dniu 16 października 2014 r. uczniowie naszej szkoły już po raz piąty uczestniczyli w charytatywnej dyskotece zorganizowanej przez zespół gimnazjalistów realizujących projekt edukacyjny oraz Samorząd Uczniowski klas IV-VI. Celem akcji było połączenie dobrej zabawy z pomocą uczniom w Malawi.
      Organizatorzy przygotowali wiele atrakcji: można było spróbować słodkości, wyszperać w koszu niespodzianek ulubioną maskotkę, sprawdzić się w różnych konkursach oraz wziąć udział w losowaniu nagród. Szkoła realizuje projekt „Adopcja na odległość” wspierający edukację afrykańskich dzieci od 2010 roku. Dzięki ofiarności uczestników dyskoteki (zebrano 504 zł) nasi szkolni przyjaciele: Maria, Emily i Teresa będą mogli kontynuować naukę w nowym roku szkolnym. Podopieczne uczą się i mieszkają w stolicy kraju Lilongwe. Uczestnicy imprezy przekonali się, że można połączyć przyjemne z pożytecznym.

Wszystkim darczyńcom serdecznie dziękujemy.