Uwaga
  • JW_SIG_PRG
Finał Igrzysk Województwa Podlaskiego
{gallery}fotogal13_14/sp13_14/29_igrzyska{/gallery}

W dniu 7.06 odbył się Finał Igrzysk Województwa Podlaskiego. Szkołę reprezentowali uczniowie klasy sportowej o profilu lekka atletyka oraz uczniowie z innych klas.

Najlepsze wyniki osiągnęli:

Marcin Miszkiel, który zdobył złoto na dystansie 60 metrów z czasem 7,65 oraz srebro w skoku w dal. Kolejnym dwukrotnym medalistą został Dawid Dzierżyk zdobywając srebro na 200m. i brąz w skoku wzwyż. Należy dodać, że wszyscy trzej uczestnicy pokonali wysokość 150 cm i niestety Dawid przegrał tylko w ilości niezaliczonych prób na poprzedniej wysokości. Sebastian Jaroszczuk zdobył srebrny medal w pchnięciu kulą, do złota dla Sebastiana zabrakło tylko 4 cm. Ukończył rywalizację z znakomitym wynikiem 12,14 m. W rzucie oszczepem bardzo dobry start zanotowała Wiktoria Kisłowska, która w  zajęła 5 miejsce. Sztafeta dziewcząt w składzie Wiktoria Cherubin, Zuzanna Dzienisiewicz, Weronika Andruszkiewicz oraz Wiktoria Kisłowska zajęła 8 miejsce w województwie. Dziewczyny ustaliły swój najlepszy wynik w obecnym sezonie 34,34. 9 miejsce w biegu na 600 metrów zajęła Joanna Ciruk. Ostatnią konkurencją była sztafeta 4x60 m chłopców, w której głównym faworytem do zwycięstwa byli reprezentanci naszej szkoły. Sztafeta wystąpiła w składzie: Sebastian Jaroszczuk, Jakub Żuchowski, Dawid Dzierżyk, Marcin Miszkiel. Chłopcy nie zawiedli i zdobyli złoty medal osiągając znakomity czas 31,43. Podsumowaniem zawodów było zdobycie drugiego miejsca drużynowo  w województwie podlaskim w kategorii chłopców.  Opiekunem był Rafał Gwiazdowski