Międzyszkolny Konkurs Wiedzy o Papieżu Janie Pawle II

alt„Przyszłość zaczyna się już dziś a nie jutro”
„Świętość opiera się na  miłości . Opiera się na przykazaniu miłości” – Jan Paweł II

10 kwietnia 2014
r. w naszej szkole odbył się Międzyszkolny Konkurs Wiedzy o Papieżu  Janie Pawle II pod hasłem „ Jan Paweł II  - Papież dialogu” zorganizowany i przeprowadzony przez  P. Bożenę Ołdak , w którym uczestniczyło  sześć  szkół  podstawowych z Suwałk i okolic .

Powitanie gości, przedstawienie komisji konkursowej   Słowo wprowadzenia - Pani dyrektor - Halina Walendzewicz. Ks. prob. Lech Łuba po przywitaniu i wspólnej modlitwie udzielił błogosławieństwa uczestnikom konkursu .

Dziękując Bogu za dar błogosławionego Jana Pawła II wysłuchaliśmy krótkiej części artystycznej.
Monika  Pacewicz: Czekamy, czekamy z wielkim przejęciem na ten upragniony dzień, w którym tak bliski sercom Polaków papież Jan Paweł II zostanie ogłoszony świętym. To niewiele,  bo tylko 17 dni dzieli nas od tego dnia. „ Santo subito, Santo subito” – pamiętamy to wołanie,  do którego przyłączaliśmy się całym sercem. Byliśmy pewni, że jest święty. Przez trudne, a tak ważne dla Polski i Kościoła lata, Jan Paweł II wytyczał nam wszystkim swoją nauką i swoim świadectwem

-jasny szlak. Stawiał wymagania, ale ufał, że podejmiemy błogosławiony trud drogi wzwyż. Nie zawiedźmy go i dzisiaj.

Powracajmy jak najczęściej  do słów jego homilii, do dokumentów kościelnych, jakie ogłaszał, do jego wierszy, poematów, sztuk. Pozwólmy aby te słowa nadal przemieniały nasze serca. Dziś pochylmy się nad wskazaniami Jana Pawła II , które adresował również do nas. Oto niektóre z nich:

1.      Nie zapominaj, że najwyższym dobrem jest Bóg i bez Niego nie zrozumiesz samego siebie
i nie odnajdziesz sensu życia.

2.      Nie zapieraj się imienia swojego narodu ani  historycznych doświadczeń, bo są to jego własne korzenie, jego mądrość, choćby gorzka, jego powód do dumy.

3.      Pamiętaj, że jesteś dzieckiem narodu, którego Matką i Królową jest Bogurodzica Maryja, dana jako pomoc ku obronie”. Powtarzaj często modlitwę serc polskich; „Jestem przy Tobie, pamiętam, czuwam” .

piosenka –„ Wadowice moje miasto” –  Antoni Kołodziej
wiersz „Dziecię i krzyż” – Patryk Jagłowski
piosenka – „ Abba Ojcze” –  Magda Zygmunt
wiersz – Fragment „Tryptyku Rzymskiego” Jana Pawła II „Strumień”   - Weronika Żurkowska  piosenka - „Barka” – rodzeństwo

Życzenia przyjemnych zmagań z testem dla uczestników konkursu od Komisji konkursowej w składzie: Ks. Marcin Ołów, Helena Ostaszewska, Teresa Bartnik , Małgorzata Słabińska, Czesław Andronik .

Uczniowie pisali test wiedzy 60 minut.

Wyniki  Międzyszkolnego Konkursu Wiedzy o Janie Pawle II:

I – miejsce :  Katarzyna Siemaszko  z SP w Pawłówce  ( op. Teresa Bartnik)

I – miejsce: Jakub Juszkiewicz  z SP w Janówce   (op. Helena Ostaszewska)

II – miejsce: Urszula Ostaszewska  z SP w Janówce   (op. Helena Ostaszewska)

III – miejsce: Cezary Jankowski  z SP w Poddubówku  (op. Czesław Andronik)

III – miejsce: Klaudia Mrozowska z SP nr 6 w Suwałkach (op. Małgorzata Słabińska)

wyróżnienia:

1.      Aleksandra Małysko  SP nr 6 w Suwałkach  ( op. Małgorzata Słabińska)

2.      Klaudia Fiszer SP w Poddubówku   (op. Czesław Andronik)

3.      Weronika Żurkowska   SP nr 10 w Suwałkach  (op. Bożena Ołdak)

4.      Natalia Owsiejew SP nr 10 w Suwałkach   ( op. ks. Marcin Ołów)

5.      Partycja Kaminska  SP w Janówce   (op. Helena Ostaszewska)

6.      Wiktoria Pianko  SP nr 10 w Suwałkach   (op. Bożena Ołdak)

Pani dyrektor  Halina Walendzewicz pogratulowała laureatom i wszystkim uczestnikom konkursu  oraz wręczyła piękne dyplomy, obrazki z Janem Pawłem II  zaś Laureatom nagrody książkowe
-albumy z Janem Pawłem II, obrazki i dyplomy.

Dziękuję wszystkim za pracę w komisji konkursowej, ks. Marcinowi Ołów  za współpracę
w organizacji,  ks. Adamowi Kolbusz za zdjęcia, P. Annie Bagińskiej za oprawę muzyczną.