Start Aktualności Szkolny konkurs „Czas to miłość”.

Szkolny konkurs „Czas to miłość”.

W październiku bieżącego roku szkolnego Zespół nauczycieli religii zorganizował  Szkolny konkurs „Czas to miłość” poświęcony osobie bł. kard. Stefana Wyszyńskiego. Konkurs adresowany  był  do uczniów klas IV-VIII.
Jego celem było poznanie życia i dorobku  nowego polskiego błogosławionego, motywowanie uczniów do podejmowania różnorodnych inicjatyw na rzecz innych, rozwijanie  wrażliwości na potrzeby drugiego człowieka oraz  integracja środowiska szkolnego wokół idei budowania wspólnoty rodzinnej, szkolnej i społecznej.
Uczniowie  wykonali indywidualne prace plastyczne, których tematyką była interpretacja słynnego Dekalogu bł. kard. Stefana Wyszyńskiego.
Prezentacje uczniów pokazały jak wciąż bardzo aktualne są Jego zasady i mogą być inspiracją nie tylko do pracy nad sobą, ale także podejmowania różnorodnych inicjatyw na rzecz budowania wspólnoty między ludźmi.
Wszystkim uczestnikom dziękujemy za pochylenie się nad tą ważną tematyką, kreatywne rozwiązania oraz gotowość otwierania się na relacje międzyludzkie. Zwycięzcom serdecznie gratulujemy.
Komisja konkursowa nagrodziła i wyróżniła następujących uczniów:

Kategoria – klasy IV-VI
1. miejce – Julia Kida – klasa 5D