Start Aktualności DZIEWCZĘTA Z DZIESIĄTKI NAJLEPSZE W WOJEWÓDZTWIE W PŁYWANIU DRUŻYNOWYM

DZIEWCZĘTA Z DZIESIĄTKI NAJLEPSZE W WOJEWÓDZTWIE W PŁYWANIU DRUŻYNOWYM

Dn.17.06.2021 odbył się finał wojewódzki Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Pływaniu Drużynowym.

Naszą szkołę reprezentowali:

W kategorii dziewcząt: Joanna Bobrowska, Magdalena Brzozowska, Julia Domoradzka ,Aleksandra Dąbrowska ,Eliza Jankowska, Zuzanna Jurkun, Wiktoria Palanis, Izabella Salwecka, Karolina Słowikowska, Martyna Węgrzynowicz i Zuzanna Żuk ( wszystkie z klasy 8e).

Dziewczęta zajęły I miejsce w sztafecie 6x50m. stylem dowolnym, indywidualnie najlepiej spisały się Julia Domoradzka płynąc na dystansie 50 m. stylem grzbietowym i Joanna Bobrowska na dystansie 50 m. stylem motylkowym zdobywając tytuł mistrza wojwództwa. W ogólnej klasyfikacji drużynowej nasze dziewczęta okazały się najlepsze w województwie podlaskim.

W kategorii chłopców: Kacper Kalinowski, Michał Zieliński i Aleksander Szmajda z klasy 8e oraz Mateusz Kusek, Olaf Piszka , Bartosz Bizoń i Wiktor Łukaszewicz z klasy 7e.

Chłopcy zajeli II miejsce w sztafecie 8x50 m. stylem dowolnym, indywidualnie najlepiej spisał się Mateusz Kusek na dystansie 50 m. stylem motylkowym zajmując III miejsce. W ogólnej klasyfikacji drużynowej chłopcy zajeli II miejsce w województwie podlaskim, broniąc tym samym tytuł wicemistrza sprzed dwóch lat.

Tym wspaniałym akcentem uczniowie z klasy 8e zakończyli swoją sportową edukację w szkole podstawowej.

Składamy serdeczne gratulacje i życzymy dalszych sukcesów w nauce i sporcie.