Start Aktualności Szkolny konkurs na plakat: „230 rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja”

Szkolny konkurs na plakat: „230 rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja”

3 maja bieżącego będziemy wspólnie obchodzili 230 rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 maja.

Jej ustanowienie uroczyście obchodzili polscy patrioci już podczas rozbiorów, pomimo represji i sprzeciwu zaborców. Wielkim świętem państwowym była w okresie międzywojennym. Po II wojnie światowej w nowej rzeczywistości politycznej i ustrojowej, zaprzestano obchodzenia tej rocznicy. Dopiero 6 kwietnia 1990 roku Sejm Rzeczypospolitej Polskiej zdecydował przywrócić jako święto państwowe dzień 3 Maja, to jest rocznicę uchwalenia pierwszej konstytucji w Europie a drugiej na świecie.

Z tej okazji w niełatwych realiach zdalnego nauczania udało się przeprowadzić okolicznościowy konkurs historyczny na plakat pt. „230. rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja”. Uczniowie naszej szkoły licznie uczestniczyli w tym wydarzeniu.

Jury nie było łatwo ustalić kolejność w konkursie.

I miejsce: Julia Bobrowska oraz Zuzanna Harasim klasa VIA

II miejsce: Magda Murawska oraz Dominika Racis VIB

III miejsce: Patrycja Palanis VID

Wyróżnienia: Agata Murawska klasa VIB, Igor Grabowski klasa VID

Gratulujemy, daliście dowód swojej patriotycznej postawy.

Nauczyciele historii.