Start Aktualności I Międzyszkolny Konkurs Pięknego Czytania w Języku Niemieckim

I Międzyszkolny Konkurs Pięknego Czytania w Języku Niemieckim

Dnia 16.04.2021 roku został rozstrzygnięty I Międzyszkolny Konkurs Pięknego Czytania w Języku Niemieckim pt: „ Gedichte, die glücklich machen”,którego organizatorami byli nauczyciele języka niemieckiego Szkoły Podstawowej nr 7 im. św. Jana Pawła II w Suwałkach. Wzięły w nim udział 3 uczennice naszej szkoły: Gabriela Wowak- uczennica kl.7B, Julia Chomicz- uczennica kl. 7B oraz Natalia Ptasińska- uczennica kl. 8B. Zadanie konkursowe polegało na przygotowaniu i przesłaniu nagrania wiersza Fryderyka Schillera pt. „Der Handschuh” („Rękawiczka”) we własnej interpretacji. Natalka Ptasińska została laureatką II miejsca. Jury konkursowe oceniało płynność czytania, wymowę i intonację, trafność interpretacji oraz ogólny wyraz artystyczny.

Dziękujemy Wam bardzo za ogrom pracy , poświęcony czas na przygotowania interpretacji wiersza oraz nagrania.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Nauczyciele języka niemieckiego: Małgorzata Wysocka i Anna Kęćko