"Dziady" A. Mickiewicza na wesoło
"Podług szkolnego nakazu, kto jedynki choć raz nie otrzymał, ten nie będzie miał czego wspominać!"

O tym, jak trudna jest praca aktora, przekonali się uczniowie klasy IIc, przygotowując inscenizację "Dziadów" Adama Mickiewicza na wesoło w ramach realizacji projektu edukacyjnego. W krótkim, ale jakże wymownym i pełnym treści przedstawieniu, kolejno pojawiały się duchy: słabego ucznia, pierwszaków oraz kujona. Nie zabrakło również chóru z Guślarzem na czele. Artyści odegrali swoje role profesjonalnie, angażując się w każdą kwestię. Efekty swojej pracy zaprezentowali 24 stycznia 2014r. kolegom i koleżankom z gimnazjum oraz ze szkoły podstawowej.
Opiekunami projektu były nauczycielki – Katarzyna Bołtrukanis i Brygida Markowska.