Start Aktualności Zajęcia matematyczne dla uczniów uzdolnionych

Zajęcia matematyczne dla uczniów uzdolnionych

Zajęcia matematyczne dla uczniów uzdolnionych prowadzę w dwóch grupach. Spotykamy się dwa razy w tygodniu, w poniedziałki i wtorki. Uczniowie klasy 1A i 1D chętnie i z dużym zaangażowaniem pracują na zajęciach. Poszerzam zakres kształcenia uczniów o dodatkowe wiadomości i umiejętności z zakresu poznawania liczb, uzupełniania tabelek funkcyjnych, grafów i rozwiązywania zadań tekstowych. Na spotkaniach wykorzystuję gry logiczne, sudoku, aby bez przeszkód i w pełni realizować ustawowe zadania szkoły dla tego etapu kształcenia, czyli koncepcję wszechstronnego kształcenia i rozwoju ucznia. Staram się na zajęciach wprowadzać i rozszerzać zagadnienia ważne dla edukacji matematycznej, np. doskonalimy umiejętność wykorzystywania wiedzy matematycznej w sytuacjach praktycznych, w życiu codziennym oraz do rozwiązywania problemów. Mojej pracy towarzyszą metody aktywizujące, które pozwalają na twórcze podchodzenie do problemów i zagadnień matematycznych. Uczniowie klas 1A i 1D, potrafią już pięknie liczyć w pamięci w zakresie 10 i rozwiązuja proste zadania tekstowe. Bardzo lubią sudoku i łamigłówki matematyczne.
Elżbieta Zych