Start Aktualności Atletics Camp 2019

Atletics Camp 2019
W dniu 24.10.2019 na hali Osir w Suwałkach odbyła sie druga edycja Atletics Camp 2019.
Jest to cykl imprez sportowych skierowanych do dzieci w wieku 9-12 lat. Głównymi celami ich organizacji sa: popularyzowanie wśród dzieci i młodziezy sztandardowych konkurencji lekkoatletycznych, edukacja sportowa a także prozdrowotna dieci i nauczycieli oraz zachecenie dzieci do podejmowania aktywności fizycznej.
Uczniowie naszej szkoły wraz z pania Milena Daniłowicz, nauczycielką wychowania fizycznego uczestniczyli w tej imprezie.
Podczas tej imprezy uczniowie mogli poznac poszczególne konkurencje lekkoatletyczne, rzucać oszczzepem, pchać kulą, biegać przez płotki, rzucać młotem jak i równiez poznać zasady zdrowego odżywiania się, poznac przepis na zdrowy wspaniały koktail oraz sprawdzic jak negatynie moga działać na nas złe nawyki żywieniowe i potrawy, które spożywamy kazdego dnia typu; cola, chipsy, ciastka, paluszki..itp
Imprezę rozpoczeliśmy rozgrzewką w postaci Zumby. Teń dzień to była dobra zabawa z pozytywna dawką energii i wiedzy!