Start START

Puchar Prezydenta Miasta Suwałk

altDnia 03.06.2019r.(poniedziałek) na pływalni Aquapark odbyły się zawody podsumowujące projekt nauki pływania klas III szkół podstawowych „Umiem pływać”. W zawodach wzięło udział ok. 100 uczniów z siedmiu suwalskich podstawówek. Młodzi adepci pływania ścigali się na dystansach 25m w trzech konkurencjach : styl dowolny, styl grzbietowy oraz styl klasyczny z podziałem na płeć rywalizację kończyła sztafeta 8x25m  stylem dowolnym.

Nasi uczniowie zaprezentowali się bardzo dobrze, zdobywając 9 medali:

25m st.dowolnym:

I miejsce Michał Sapkowski (kl. IIIb)

25m st.grzbietowym:

I miejsce Nikola Barwszczewska (kl. IIIb)

I miejsce Oliwier Żaborowski (kl. IIIb)

II miejsce Krzysztof Tumialis (kl. IIIb)

III miejsce Dawid Kutyło (kl. IIIb)

25m st.klasycznym

I miejsce Julia Rawinis (kl. IIIb)

II miejsce Maja Żelazko (kl. IIIb)

I miejsce Oscar Walendzewicz (kl. IIIb)

III miejsce Makar Popov (kl. IIIb)

Sztafeta 8x25m st.dowolnym w składzie: Julia Kaźmierowska, Nikola Barwszczewska,  Dawid Kutyło, Michał Sapkowski, Krzysztof Tumialis, Oliwier Żaborowski, Alan Szmajda, Oscar Walendzewicz ( wszyscy uczniowie kl. IIIb) – zajęła I miejsce i zdobywając tym samym Puchar Prezydenta Miasta Suwałk.