Start Aktualności Nasz ślad w Afryce

Nasz ślad w Afryce

Nasz ślad w Afryce - „100 ciastek na 100-lecie Niepodległości”

21 października 2018 r. uczniowie naszej szkoły (Szkolne Koło Caritas, KSM i wolontariusze gimnazjum)  zorganizowali w parafii św. Kazimierza Królewicza niezwykły „Kiermasz misyjny”. Celem akcji charytatywnej było uczczenie 100-lecia Niepodległości oraz pomoc dzieciom i młodzieży z Malawi pragnącym podjąć lub kontynuować naukę w szkole.

W ramach międzynarodowego programu „Adopcja na odległość” umożliwiamy im dostęp do edukacji poprzez długoterminową pomoc materialną.

Pomoc finansowa przekazana szkole w Afryce przeznaczana jest na:
  • opłacenie czesnego uczniom, których rodzin nie stać na opłaty,
  • pokrycie kosztów utrzymania uczniów w internacie, gdy jest taka konieczność,
  • dożywianie dzieci w szkole,
  • zakup pomocy dydaktycznych, naukowych i sportowych.

Nasza szkoła uczestniczy w programie od 2000 r. Obejmujemy opieką uczniów ze szkoły w Lilongwe – stolicy kraju. Wspieramy młodzież nie tylko finansowo, ale także nawiązujemy stały listowny kontakt . Dzielimy się swoimi zainteresowaniami i tym, co dla nas najważniejsze.

Kiermasz misyjny jest jedną z form odpowiedzi na rosnące potrzeby związane z edukacją dzieci w Afryce. W tym roku wsparliśmy również Papieskie Dzieło Misyjne Dzieci.

Wszystkim uczniom i rodzicom, którzy upiekli słodkości oraz ofiarodawcom, którzy je zakupili i wsparli swoim wielkim sercem serdecznie dziękujemy.