Start Aktualności II Suwalski Historyczny Bieg na Orientację im. Anieli Wysockiej

II Suwalski Historyczny Bieg na Orientację im. Anieli Wysockiej
W dniu 25 maja 2018 r. uczniowie naszej szkoły uczestniczyli  w wyjątkowym wydarzeniu. II Suwalski Historyczny Bieg na Orientację im. Anieli Wysockiej wpisuje się w obchody stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości – Program “Niepodległa”.
Akcja miała na celu uczczenie Ofiar Obławy Augustowskiej z lipca 1945 roku, upowszechnianie biegu na orientację jako innowacyjnej i niedocenianej formy aktywności fizycznej oraz zdrowego stylu życia. Bieg skierowany był do uczniów szkół oraz do lokalnej społeczności z terenu,  na którym doszło do Obławy Augustowskiej.
Patronką Biegu jest Aniela Wysocka – łączniczka Suwalskiego Obwodu Armii Krajowej, która w wieku 17 lat, tak jak blisko 2000 innych osób nigdy nie wróciła do domu – została  zamordowana i pochowana w nieznanym miejscu. W zmaganiach szkołę reprezentował zespół uczniów z klasy III A gimnazjum i klasy VII A.  Zadaniem uczestników było odnalezienie w lesie punktów kontrolnych posługując się jedynie mapą i dobrą orientacją w terenie. Nasza ekipa wspaniale poradziła sobie z wyzwaniem, z entuzjazmem i motywacją zaliczała kolejne punkty.  Uczniowie  otrzymali pamiątkowe medale i z pewnością wystartują w biegu za rok!