Start Aktualności Spartakiada integracyjna

Spartakiada integracyjna

altalt

25 kwietnia 2018 roku w Szkole Podstawowej nr 11 odbyła się XV Spartakiada Integracyjna Szkół Podstawowych. Szkoła Podstawowa nr. 10, jak co roku wystawiła 12 osobową ekipę zawodników składającą się z uczniów klas integracyjnych. Opiekunami naszych zawodników byli Pani Halina Korzun i Marek Krejpcio. W spartakiadzie wystartowało 5 drużyn, ze Szkół Podstawowych oraz Ośrodków Wychowawczych z Suwałk i Augustowa. W tym roku nasza ekipa zajęła I miejsce wraz z drużyną z Niepublicznej Terapeutycznej Szkoły Podstawowej  „Bajka”. Ale nie miejsca były ważne. Najważniejsza była wspaniała rywalizacja do ostatniego tchu, dobra zabawa i integracja uczestników niepełnosprawnych ze sprawnymi rówieśnikami, którzy pomagali przy wykonywaniu konkurencji. Na koniec wszystkie drużyny otrzymały puchary za uczestnictwo, a każdy zawodnik medal na szyję, nie zabrakło też dla każdego torby pamiątek i słodyczy. Dziękujemy wszystkim zawodnikom za start i zaangażowanie, organizatorom dziękujemy za przygotowanie imprezy, która pokazuje że rywalizacja sportowa może być fajną rehabilitacją i mile spędzonym czasem z uśmiechem na twarzy. Za rok z chęcią weźmiemy udział w następnej edycji.