Start Aktualności Obchody rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja

Obchody rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja
Dnia 26.04.2018 roku w naszej szkole odbyła się  akademia z okazji 227 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3-go Maja. Podczas tej uroczystości uczniowie klas VIID oraz IIIB gimnazjum pod opieką Pani Aldony Bieleckiej i Pana Łukasza Nowalskiego przygotowali i przedstawili w jaki sposób powstała konstytucja z 1791 roku. Nad oprawą muzyczną tego wydarzenia czuwała Pani Monika Kudela wraz ze szkolnym zespołem muzycznym. Całą scenografię przygotowały Pani Joanna Karczewska oraz Pani Monika Kudela. Na koniec uroczystości uczniowie klas III szkoły podstawowej pod opieką Pani Alicji Makuchy i Pani Marii Murawko zaprezentowali tradycyjny polski taniec narodowy Polonez, wywołując wzruszenie na twarzach całej widowni.
Całe to wydarzenie przybliżyło nam informacje z historii naszego kraju oraz pozwoliło poznać los ludzi z tamtego okresu. Ten występ z pewnością na długo pozostanie w naszej pamięci