Start Aktualności Otwarta lekcja historii

Otwarta lekcja historii

altalt

23 kwietnia 2018 r. gościliśmy w naszej szkole pięciolatki z grupy IV z Przedszkola nr 5 w Suwałakch. Nauczycielki historii – p. Aldona Bielecka i p. Katarzyna Bołtrukanis zorganizowały i poprowadziły otwartą lekcję historii Jesteśmy Polakami. Co wypada wiedzieć patriocie? Zajęcia odbyły się w ramach obchodów upamiętnienia 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Dzieci z wielkim zaangażowaniem rozmawiały o swojej Ojczyźnie. Pokazywały na mapie stolicę Polski, rzekę Wisłę oraz nasze miasto – Suwałki. Pogłębiały swoją wiedzę na temat symboli narodowych, ich pochodzenia, znaczenia i kolorystyki. Z ogromnym zainteresowaniem obejrzały film i wysłuchały legendy o Lechu, Czechu i Rusie, pięknie prezentowały postawę  w czasie śpiewania hymnu narodowego. Rozwiązywały również ćwiczenia interaktywne dotyczące symboli narodowych, oglądały prezentację multimedialną dotyczącą sławnych Polaków – bohaterów narodowych oraz pięknie recytowały wiersz W. Bełzy "Kto ty jesteś?". Przedszkolaki wykazały się ogromną wiedzą i bardzo aktywnie uczestniczyły w zajęciach. To prawdziwi mali patrioci!