Dwukrotny tytuł Wicemistrza Województwa Podlaskiego

w Igrzyskach Dzieci w Pływaniu Drużynowym

Dnia 05.04.2018r.  na pływalni Centrum Sportu i Rekreacji w Augustowie odbył się finał wojewódzki Szkolnego Związku Sportowego w pływaniu. W zawodach wzięło udział ok. 250 uczniów wyłonionych  spośród wszystkich szkół z województwa podlaskiego.

Klasyfikację generalną stanowiła suma punktów zdobytych w wyścigach sztafetowych oraz startach indywidualnych. Zarówno w kategorii dziewcząt jaki i chłopców uczniowie naszej szkoły dwukrotnie uplasowali się na drugim miejscu.

W kategorii dziewcząt najlepsze wyniki uzyskały:

·         II miejsce - sztafeta 6x25m st.dowolnym w składzie: Dominika Burdyn, Maria Osiecka, Zuzanna Żuk, Joanna Bobrowska, Izabella Salwecka, Martyna Węgrzynowicz,

·         II miejsce – Dominika Burdyn  50m st.motylkowym,

·         III miejsce – Martyna Węgrzynowicz 50m st.dowolnym.

W kategorii chłopców najlepsze wyniki zyskali:

·         II miejsce – sztafeta 6x25m st.dowolnym w składzie: Marcin Szmajda, Michał Zieliński, Patryk Truchan, Jakub Ruszewski, Nikodem Szmajda, Jakub Wojczulis,

·         I miejsce – Mateusz Pietkiewicz 50m st.klasycznym,

·         II miejsce – Marcin Szmajda 50m st.grzbietowym,

·         III miejsce - Jakub Ruszewski 50m st.klsycznym.