Uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 10 Mistrzami Grupy Północnej w pływaniu.

altW minioną sobotę (17.03) uczniowie klas pływackich wzięli udział w Półfinale Wojewódzkim Szkolnego Związku Sportowego Igrzysk Dzieci i Młodzieży w pływaniu drużynowym.

W Igrzyskach Dzieci udział wzięli uczniowie klas IV-VI (rocznik 2005,2006,2007 i młodsi). W tej kategorii wiekowej w klasyfikacji zespołowej zarówno wśród dziewcząt jaki i chłopców zajęliśmy I miejsce ze znaczną przewagą punktową. Dziewczęta zdobyły 148 punktów , a kolejny zespół SP 4 z Suwałk – 71 punktów, chłopcy zaś 138 punktów gdzie następny SP3 z Augustowa 105punktów.

Wyniki indywidualne:

I miejsce – Martyna Węgrzynowicz (50m st.klasyczny), Dominika Burdyn (50m st.motylkowy), Jakub Wojczulis (50m st.motylkowy), Marcin Szmajda (50m st.grzbietowy), Mateusz Pietkiewicz (50m st.klasyczny),

Sztafeta 6x25m st.dowolnym dziewcząt w składzie : Martyna Węgrzynowicz, Dominika Burdyn, Maria Osiecka, Zuzanna Żuk, Izabella Salwecka, Joanna Bobrowska

Sztafeta 6x25m st.dowolnym chłopców w składzie: Michał Szmajda, Jakub Wojczulis, Patryk Truchan, Jakub Ruszewski, Nikodem Szmajda, Michał Zieliński

II miejsce – Joanna Bobrowska (50m st.motylkowy), Zuzanna Żuk (50m st.motylkowy), Patryk Truchan (50m st.motylkowy),

III miejsce – Izabella Salwecka (50m st.grzbietowy), Zieliński Michał (50m st.dowolny), Jakub Ruszewski (50m st.klasyczny)

Finał wojewódzki odbędzie się 5 kwietnia na pływalni w Augustowie.

W Igrzyskach Młodzieży wystartowali uczniowie klasy VII i II gimnazjum (rocznik 2004 i 2003) za przykładem swoich młodszych kolegów wspięli się również na najwyższy stopień podium w klasyfikacji zespołowej . Dziewczęta zdobyły 153 punkty a druga szkoła-  SP 3 z Augustowa 80 punktów, natomiast chłopcy w niepełnym składzie 143 punkty przed  zespołem z SP 3 Augustów 83 punkty.

Wyniki indywidualne:

I miejsce – Aleksandra Domoradzka (50m st.grzbietowy), Karolina Szyszko (50m st.motylkowy), Michał Wróblewski (50m st.dowolny), Miłosz Węgrzynowicz (50m st.motylkowy)

Sztafeta 6x50m st.dowolnym w składzie: Julia Gwaj, Natalia Żyła, Aleksandra Domoradzka, Karolina Szyszko, Amelia Ciszewska, Natalia Woronko,

Sztafeta 6x50m st.dowolnym chłopców w składzie: Michał Wróblewski, Kamil Życzkowski, Michał Owsiejew, Miłosz Węgrzynowicz, Adrian Jodzio, Maciej Tumialis

II miejsce – Julia Gwaj (50m st.grzbietowy), Adrian Jodzio (50m st.dowolny), Maciej Tumialis (50m st.grzbietowy), Michał Owsiejew (50m st.klasyczny),

III miejsce – Amelia Ciszewska (50m st.klasyczny), Julita Gerwel (50m st.grzbietowy), Anna Ostrowska (50m st.motylkowy), Paweł Milewski (50m st.motylkowy), Kamil Życzkowski (50m st. grzbietowy), Piotr Januszanis (50m st.klasyczny)

Finał wojewódzki odbędzie się 11kwietnia na pływalni w Augustowie.

Trzymajcie za nas kciuki!!