Start Aktualności Sukcesy Zawodników MUKS Olimpijczyk Suwałki

Sukcesy Zawodników MUKS Olimpijczyk Suwałki

Zawodnicy MUKS Olimpijczyk Suwałki, a jednocześnie uczniowie Szkoły Podstawowej nr 10 w Suwałkach oraz Gimnazjum nr 7 w Suwałkach mogą pochwalić się kolejnymi dobrymi występami. W weekend pływacy wzięli udział w zawodach organizowanych w Lublinie i Warszawie. Ze stolicy przywieźli 3 medale, natomiast w Lublinie wielokrotnie plasowali się w pierwszej dziesiątce w swoich kategoriach.

W dniach 10-11.03.2018 r. podopieczni Katarzyny Salweckiej, 15-letni pływacy, wystąpili na zawodach Arena Grand Prix Polski w Lublinie, a trenowani przez Celinę Szmajdę 13-14-latkowie rywalizowali w Warszawie.
Na 50-cio metrowej pływalni w Lublinie, w gronie 718 zawodników z 113 klubów z Polski i z zagranicy, wystąpili  podopieczni Pani Katarzyny Salweckiej: Amelia Ciszewska, Aleksandra Domoradzka, Karolina Szyszko, Adrian Jodzio, Maciej Tumialis, Michał Wróblewski, Kamil Życzkowski.
Karolina Szyszko i Kamil Życzkowski kilkakrotnie plasowali się w pierwszej dziesiątce w swoich kategoriach wiekowych:
Karolina Szyszko: 6 miejsce 200 m. styl grzbietowy, 7 miejsce styl 50 m. motylkowy, 8 miejsce 100 m. styl motylkowy,  8 miejsce styl 200 m. motylkowy.
Kamil Życzkowski: 8 miejsce 100 m. styl grzbietowy, 9 miejsce 50 m. styl grzbietowy.
Wszyscy zawodnicy startujący w Lublinie zaprezentowali bardzo wysoki poziom sportowy, niejednokrotnie  poprawiając rekordy życiowe.

W Warszawie suwalczanie wzięli udział w ogólnopolskich zawodach „Od Młodzika do Olimpijczyka”. Wychowankowie Pani Celiny Szmajdy powrócili z trzema medalami. Dwa srebra zdobyła 14-letnia Julia Gwaj na dystansie 100 m stylem grzbietowym i na 200 m stylem zmiennym. Natomiast medal brązowy wywalczyła 13-letnia Dominika Budryn na dystansie 100 m stylem motylkowym. W zawodach startowało ponad 1000 zawodników z 75 klubów.

Gratulacje wszystkim zawodnikom za osiągnięte wyniki!!!

Życzymy dalszych sukcesów.