Ścieżka powrotu

Start Rodzic To nie jest choroba zakaźna

Reforma Edukacji

Fotogaleria


To nie jest choroba zakaźna PDF Drukuj

Główny Inspektor Sanitarny

Szanowni Państwo

 

W związku z podnoszonymi przez środowisko rodziców oraz pojawiającymi się w mediach komentarzami związanymi z rozpowszechnieniem wszawicy w szkołach i jej zwalczaniem, przekazuję następujące stanowisko w przedmiotowej sprawie.

            Wszawica, zaliczana pod względem medycznym do grupy inwazji pasożytami zewnętrznymi, nie znajduje się w wykazie chorób zakaźnych

więcej =>>

*  * * * * * *
Stanowisko Departamentu Matki i Dziecka w Ministerstwie Zdrowia
w sprawie zapobiegania i zwalczania wszawicy u dzieci i młodzieży

Wszawica zaliczana jest do grupy inwazji pasożytami zewnętrznymi i nie znajduje się w wykazie chorób zakaźnych stanowiącym załącznik do obowiązującej ustawy z dnia 5 grudnia 2008 r. o zapobieganiu oraz zwalczaniu zakażeń i chorób zakaźnych u ludzi (Dz. U. nr 234, poz. 1570 z późn. zm.). Wynika to z faktu, że

więcej =>>

 


Copyright © 2013 SP nr 10 w Suwałkach. Webmaster: TG